Decyzja dnia

Czy muszę organizować urodziny małemu dziecku? Podobno nie mam wyjścia... Magda

Przeczytałam u Was niedawno list młodej dziewczyny, która zastanawia się, jak zorganizować osiemnastkę. Może się mylę, ale zabrzmiało to tak, jakby była do tego zmuszona. Musi być klub, bo ludzie tego oczekują. W domu nie ma mowy. Mam podobny problem, chociaż jeszcze nie uległam tej presji... No właśnie, presji. Mam wrażenie, że czasami tradycja przesłania zdrowy rozsądek. Czasami musimy coś zrobić, bo inaczej bylibyśmy źle odebrani. To dotyczy chociażby urodzin mojej córki, która przyszła na świat niemal dokładnie rok temu.

Wiadomo, pierwsze urodziny to wielkie święto dla całej rodziny, ale czy koniecznie musi to przypominać małe wesele? Wśród moich znajomych zapanowała nawet moda, żeby taką imprezę organizować w restauracjach. Zapraszają po kilkadziesiąt osób i robią bezsensowne zamieszanie. Byłam ostatnio na czymś takim i trochę się przeraziłam. Ja też muszę się tak wykosztować, żeby wszystkich zadowolić?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 09:15:28

tylko najbliższa rodzina (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i chrzestni + obiad, kawa, ciastko i po kłopocie. Pewnie, że w domu, dlaczego masz się użerać z dzieckiem w restauracji, które będzie zestresowane w nowym miejscu. Jak nie chce Ci się gotować to można zamówić katering:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 22:45:52

Kto w tych czasach robi przyjęcia w domu? Nawet kameralne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 09:12:24

Moim zdaniem jak zrobisz tak jak napisałaś będzie dobrze, sama robiłam w domu z rodzicami, rodzeństwem i chrzestnymi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 07:40:53

Uważam, że to nie ok. wobec dziecka robić imprezę np. w restauracji, to ma być przyjęcie dziecka i powinno być organizowane w miejscu, gdzie czuje się dobrze i bezpiecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1