Decyzja dnia

Czy moja przyjaciółka odstrasza ode mnie chłopaków? Aldona, 20 l.

Często tu czytam, że czujecie się samotne, bo nie macie przyjaciół. Ja mam inny problem. Przyjaciółkę mam, ale ostatnio doszłam do wniosku, że jakąś dziwną. Niby się rozumiemy i wiele dobrego dla mnie zrobiła, ale to chyba przez nią nie mam chłopaka. Jest bardzo specyficzna i krótko mówiąc, nie potrafi się normalnie zachowywać. Jak gdzieś wychodzę, to zazwyczaj z nią i ludzie patrzą na mnie przez jej pryzmat.

Ona potrafi szokować wyglądem, słowami, gestami. Wszystkim. Przede wszystkim, jest pulchna. Mnie to nie przeszkadza, ale jak zakłada świecące rajstopy i krótką spódniczkę, to trudno tego nie zauważyć. Ja taka niepozorna, a obok taki dziwak (tak jej kiedyś ktoś powiedział). Czasami robi mi tym wiochę. Ona lubi siebie, a inni patrzą na nią jak na wariatkę. A skoro ja się z kimś takim zadaję, to pewnie też jestem pokręcona.

Jeszcze ciekawiej się robi, jak ona się odezwie, albo zacznie robić jakieś dziwne rzeczy. Boję się, że chłopcy dlatego nawet do mnie nie podchodzą.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 11:34:17

Wychodź czasem gdzieś bez niej, z kimś innym albo sama to wtedy zobaczysz czy to przez jej towarzystwo czy przez samą Ciebie tak jest. Zwróć czasem delikatnie przyjaciółce uwagę że się nieodpowiednio zachowuje i robi wiochę albo żartem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-19 10:32:31

Rozumiem lęk, że się jest ocenianym przez pryzmat kogoś innego. Sama tak mam. Moja przyjaciółka jest dobrą osobą, ale jest też bez wykształcenia, więc często ma problemy z wysłowieniem się, brakuje jej trochę wiedzy ogólnej i przy tym jest bardzo wulgarna (zachowanie, mówienie, wygląd). Nie chcę żeby inni myśleli, że jestem taka sama, więc po prostu się w ten sposób nie zachowuję. Postaraj się w towarzystwie mówić o jej dobrych cechach, o tym np. że jest lojalna, uczciwa, szczera. Jeśli ludzie zrozumieją dlaczego się przyjaźnicie, to nie będą już myśleli, że jesteście takie same.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1