Decyzja dnia

Czy moja córeczka jest otyła? Ma 3 lata i waży... B., 31 l.

Jestem mamą 3-letniej córeczki. W mojej rodzinie nigdy nie było problemu otyłości, chociaż mała urodziła się dość duża. Prawie 4 kilogramy. I tak dostała 10/10 punktów, więc lekarze nie widzieli niczego groźnego. Od początku ma apetyt, najpierw pierś, potem butelki, słoiczki, powoli wchodziły kolejne dania. Trudno nazwać ją niejadkiem, bo aż sama się prosi o jedzenie. Widzę, że jest dużą, ale mam wrażenie, że niektórzy przesadzają.

Brat mi powiedział ostatnio prosto w twarz, że moje dziecko jest otyłe i to ja jestem tego winna. Podobno robię z niej kalekę. Ale różnica jest taka, że jego dzieci jedzą różne tłuste śmieci i nie tyją, a moja córka odżywia się całkiem zdrowo i rośnie... Nie wiem, w czasie wizyt u lekarza nikt mi nigdy na to uwagi nie zwrócił. Mówiło się, że to dorodny dzieciak i trzeba ją obserwować, ale bez przesady. Waży więcej, niż rówieśnicy, ale czy to źle?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (20)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-16 17:26:01

obrzydliwy ppotwor, pewnie jak mamusia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-16 15:18:50

Nienawidzę takich matek...robią dziecku problem na całe życie. I jeszcze teksty że dziecko je zdrowo i normalnie....to co jest normalne dla dorosłego człowieka nie jest normalne dla dziecka zrozumcie to w końcu głupie matki!!!!!! Też mam taką agentkę w rodzinie...dzieciak gruby jak mały piankowy ludzik, dwa podbródki w wieku 5 lat, a jak siada do stołu to je talerz zupy, kotleta schabowego z górą ziemniaków i mizerią i najlepiej chwilę później deser. ostatnio w święta ja miałam mniej na talerzu jedzenia niż ona! Ale jak zwróciłam na to uwagę to zostałam zgromiona że dzieciak jest głodny. Ten dzieciak jest wiecznie głodny tak ma rozepchany już żołądek......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-16 13:44:44

Moje dziecko waży połowę tego, a jest tylko o rok młodsze. Wstyd kobieto tak dziecko paść.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-16 09:00:32

to strasznie duzo. ja dopiero w 1 kl podst nawet tyle nie wazylam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-15 21:58:23

Skąd wiesz, że jest zdrowa? Badałaś ją pod kątem tarczycy? Czy po prostu tak jest, bo ty tak mówisz. Zresztą skoro nie chcesz słuchać opinii innych, że masz zatuczonego dzieciaka, to do lekarza pewnie też jej nie zabierzesz. Ciekawe ile ty ważysz i twój mąż.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-15 08:29:25

Współczuję córce, dziecko to nie prosiak. Nie tucz jej już. Pewnie sama jesteś zaniedbana i tak wam milo i wygodnie, póki co. Dziecku oszczędź chórob związanych z otyłością i wyśmiewania. Życie jest jedno. Wątpię, że będzie chciała je przeżyć, jako grubas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-14 16:37:00

nie przesadził, zwrócił Ci uwagę na problem, którego nie chcesz przeżyć. Komórki tłuszczowe namnażają się tylko do 7 roku życia, potem człowiek przez całe życie ma ich tyle samo a one zwiększają swoją objętość. Dlatego tak ważne jest żywienie w pierwszych latach życia. Powinnaś się zacząć martwić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-14 09:31:48

Cooo? Twoje dziecko jest otyłe mówiąc delikatnie! Moja 2latka waży 11,5kg i jestbniska. Oj nie będzie ci za to dziękować, jak będzie starsza. Strasznie jej współczuję. Wyciągnie się, ale 22kg?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-14 08:23:28

Tkanka tłuszczowa namnaża się właśnie przez pierwsze lata życia, potem tylko poszczególne komórki zwiększają swoją objętość (choć czytałam u jednego lekarza na stronie, że zostało to obalone ale skąd wziął tę informację nie chciał mi powiedzieć). Ważne więc by dbać o wagę nawet tak małego dziecka. Rodzice często mówią, że dziecko "się wyciągnie". Gdyby tak było to przecież nie byłoby otyłych ludzi. Idź do lekarza, żeby ci powiedział ile powinno ważyć twoje dziecko. Mój wujek też tak tuczył swoją córkę a teraz jako nastolatka musi być na ścisłej diecie i jest płacz bo ona chce jeść. Im szybciej zaczniesz proces odchudzania tym lepiej dla dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-14 08:21:43

Lepiej że powiedział to brat niż jakaś obca baba. Wydaje mi się że to nie było złośliwe (chociaż nie znam twojego brata). Chciał po prostu zwrócić uwagę na coś co wydało mu się problematyczne. Nie jestem pediatrą więc najlepiej idź z małą do lekarza, ale według mnie to sporo. Mam córkę w tym wieku i jest 7kg mniejsza od twojej. A moja córka czteroletnia ma 17kg więc tez sporo mniej. Nie są to jakieś wytyczne więc sama musisz się zorientować u swojego dziecka jak sprawa wygląda. A to że mała je zdrowe rzeczy to nie znaczy że nie je ich za dużo. Z doświadczenia wiem, że im więcej ruchu tym mniej jedzenia bo dziecko po prostu nie ma czasu na takie sprawy. Jak się moim córkom nudzi to wymyślają przekąski co 15minut. Może podejdź do tego z tej strony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz