Decyzja dnia

Czy mogę odmówić zostania chrzestną? Renata

Moja kuzynka spodziewa się dziecka. Drugiego. Na szczęście za pierwszym razem mnie ominęło i matką chrzestną została moja siostra. Jesteśmy dla kuzynki najbliższą rodziną, bo jest jedynaczką. Nie mam pewności, ale mogę przypuszczać, że tym razem padnie na mnie i już się tego boję. Zostało dużo czasu, ale jestem panikarą i nic na to nie poradzę.

Gdyby chodziło tylko o udział w mszy, to przecież nie miałabym nic przeciwko. Ale wiadomo, jak wyglądają chrzty. Najpierw trzeba wziąć zaświadczenie z parafii, że jest się osobą wierzącą. Potem często wymagają spowiedzi, czasami jest jakieś spotkanie z księdzem, w kościele trzeba przyjąć komunię. A co ma zrobić ateistka?

Nie chodzę do kościoła od wielu lat, na religię też nie. Księża z parafii o tym wiedzą i nie dostanę tego papierka od ręki. Aż mi się przewraca w brzuchu, jak o tym pomyślę.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-30 13:44:07

Pod żadnym pozorem się nie zgadzaj. Mnie zmusili...bo siostry...już żałuję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-28 13:28:48

tak, powinnas odwmoic skoro jestes niewierzaca a kuzynka jeskli o tym wie to nie moze Ci nawet proponowac..idea bycia chrzesntym to pomaganie dziecku w zrozumieniu wiary katolickiej itd, trzeba byc wierzacym..wiem ze teraz malo kto na to patrzy i liczy sie kasa ale masz do tego pelne prawo. ja raz odmowilam bycia chrzestna dalekiej kuzynce bo mieszkalam za granica, nie wiedzialam czy dam rade przyleciec na chrzest, zreszta po co dziecku chrzestna ktora widzialoby raz na pare lat bo innej mozliwosci by nie bylo..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-28 00:53:25

Aaaaale to już było,, na na na nanana.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1