Decyzja dnia

Czy mogę iść na wesele z chłopakiem? Dostałam jednoosobowe zaproszenie... Iza, 22 l.

Czytałam tu o wielu dylematach związanych ze ślubem, ale tego tematu jeszcze nie spotkałam. Chodzi mi o to, jak bardzo należy się sugerować zaproszeniem. Ja dostałam takie, w którym para młoda zaprasza mnie na ślub i wesele. Tylko mnie. Nie podali imienia chłopaka, bo jeszcze go nie poznali, ale nie napisali też ani słowa o „osobie towarzyszącej”. Jak ja mam to teraz zrozumieć? Czy zostałam zaproszona sama i jeśli przyjdę z nim, to się okaże, że zabraknie miejsca?

Poniżej jest prośba o potwierdzenie obecności, ale termin minął. Ślub za 2 tygodnie, a ja nie chcę im robić dodatkowego problemu... Mam nadzieję, że przewidzieli wszystko, ale nie mogę być tego pewna. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Odkąd mam 15-16 lat, to zawsze dostawałam zaproszenie na dwie osoby. O co tutaj chodzi? Zapomnieli, czy to celowe działanie?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (12)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-15 20:30:07

Mój narzeczony dostał zaproszenie od swojego kumpla na ślub. Na zaproszeniu widniało " Aleksander XYZ z osobą towarzyszącą". Szkoda, tylko że ja z moim narzeczonym mieszkam 3 lata, widywaliśmy się z owym kumplem, kilkadziesiąt razy, wyjeżdżaliśmy a tu nagle po naszej sprzeczce z jego winy uznał że mnie nie zna. Nie poszliśmy na wesele, ale nasi znajomi twierdzą że niepotrzebnie się uniosłam. Sama nie wiem już co o tym myśleć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-15 09:00:21

Ja bym nie poszła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D
(Ocena: 1)
2017-05-14 14:04:53

Ja parę lat temu od koleżanki dostałam jedno wspólne zaproszenie dla mnie i mojej matki i to tylko na ślub, mimo tego, że wiedziała iż od ponad 2 lat mam chłopaka. Napisałam jej, że mama nie będzie mogła przyjść i wzięłam chłopaka. Złożyłam życzenia po ceremonii i już więcej się do niej nie odezwałam. Odebrałam to za bardzo niestosowne i chamskie zachowanie. Wg mnie albo się zaprasza kogoś zarówno na ślub jak i wesele, albo w ogóle. Poza tym wiedząc, że jestem w związku olała zupełnie mojego chłopaka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 22:51:09

Zaproszenie bez osoby towarzyszącej w przypadku ślubu kogoś, z kim nie jesteś blisko (córka znajomych rodziców) to dobry pomysł i nie jest to moim zdaniem żadne faux pas. Chce mieć ludzi, których zna i w towarzystwie których dobrze się bedzie bawić. Ile razy to było, gdy ktoś na szybko szukał osoby towarzyszącej na wesele i finalnie ten ktoś narobił trzody :P Nikt nie ma obowiązku sponsorować imprezy osobie, której nie zna. Na brak ludzi do tańczenia bym nie narzekała - ludzie i tak się wymieniają partnerami na parkiecie, jest wiele zabaw w kółku itd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xx
(Ocena: 5)
2017-05-14 17:15:54

Nie rozumiem twojego toku myślenia. Skoro nie ma obowiązku sponsorować imprezy osobie, której się nie zna, to po co w pierwszej kolejności zapraszać córkę znajomych rodziców...? A jeżeli się ją dobrze zna, to dlaczego zapraszać ją bez osoby towarzyszącej? "Chce mieć ludzi, których zna i w towarzystwie których dobrze się będzie bawić" - rozumiem, że siedząc na weselu, na którym mało kogo zna, oprócz swoich rodziców i bez osoby towarzyszącej będzie się super bawić? I poza tym, kto każe komuś szukać osoby towarzyszącej na siłę? Jeżeli nie ma partnera, nie musi przecież z nikim iść... Osobiście nie wyobrażam sobie zapraszać osób, których praktycznie nie znam na wesele. A zaproszenie dziewczyny 22-letniej bez partnera, po to żeby patrzyła jak inne osoby się bawią a ona siedzi z rodzicami to dla mnie lekkie przegięcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 12:37:36

To już było!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 10:58:20

Bez sensu zapraszać kogoś bez pary. i co potem? ma siedziec sam jak kołek gdy wszyscy ruszą na parkiet? lub po prostu kazdy zajma się sobą? co innego gdyby to byla bliska rodzina a ktos nie mialby z kims isc, to wtedy ewentualnie mozna pojsc samemu, ale w innym przypadku wolalabym wcale nie isc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 09:48:04

Zawsze mnie smieszy taka roszczeniowa postawa. Co roku inny chłopak, ale zaproszenie koniecznie musi być z osoba towarzyszącą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 17:17:37

A co, osoba towarzysząca na wesele to musi być partner na całe życie? :D Osoba towarzysząca to osoba z którą się będziesz bawić na wesele. Zmienianie chłopaka co rok nie ma tu nic do rzeczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-13 07:01:58

1 / tak, to znaczy, że zostałaś zaproszona SAMA i miejsce dla Twojego chłopaka nie było przewidziane 2 / skoro minął termin to oznacza, że również i Twoje miejsce już zostało skasowane, więc nie idziesz wcale

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 15:09:45

Zgadzam się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-15 23:58:16

Też się zgadzam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz