Decyzja dnia

Czy mam za mało znajomych na Facebooku? Ewelina, 16 l.

Mam dziwne pytanie, ale się nad tym zastanawiałam ostatnio. Mam konto na Facebooku od prawie 5 lat i chciałam to jakoś podsumować. Dodałam przez ten czas dużo zdjęć, pod postami mam sporo polubień, coś się dzieje na moim profilu, ale gorzej ze znajomymi. Nie mam ich chyba dużo. Na pewno mniej od moich innych znajomych.

Na liście przyjaciół mam tylko 103 osoby. Z jednej strony dużo, bo przecież nikt się nie koleguje blisko z tyloma ludźmi. Ale z drugiej... Trochę dziwnie mi się patrzy, jak moje koleżanki mają po 300 albo nawet 500. Skąd one ich biorą?

Może to oznacza, że nie jestem taka fajna i popularna? Inaczej sobie tego nie umiem wytłumaczyć.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

J.
(Ocena: 5)
2017-06-08 00:15:53

Miałam fb. Nie długo. Stwierdziłam że to strata czasu. Po co mi to. Inni mają to niech maja.Nic tam mądrego nie ma. Fb to zmora dzisiejszych czasów. Wszystko krąży wokół tego badziewia. Do obrzydzenia. Tylko słyszałam a widziałaś to a tamto. Czy ludzie są aż tak ograniczeni ze tylko o tym potrafią mówić. Nie było rozmów bez nowinek co na fb widzial/a. Kilkuset znajomych a na ulicy znajomemu/ mej nie potrafi powiedzieć cześć. W końcu czuję się wolną od tego chlamu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 11:38:05

Problemy dzisiejszej młodzieży...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 11:31:46

Gdzieś ktoś (niestety nie zapamiętałem kto) robił badania dotyczące społecznosci. Ogólnie społeczności i relacji jakie są miedzy osobnikami w danej grupie. Wynikiem tych badań było to, że jesteśmy w stanie mieć właśnie około 100 znajomych, z którymi potrafimy zbudować prawidłowe relacje - czyli ogarniamy kto jest kim, o każdym z nich możemy powiedzieć, że jest naszym znajomym i dosyć dobrze widzimy nasze wzajemne relacje. Podczas gdy zwiększała się ilość relacji, zaczęły stawać się one zaniedbane, porzucone i sztuczne. Niemożliwe do ogarnięcia. Stąd też gdy ludzie mają na portalach społecznościowych 500 znajomych, tak na prawdę mają 100 znajomych i 400 osób, które kiedyś znały albo kiedyś spotkały i poza wzajemnym stalkowaniem się i obczajkach, te 400 relacji nie przebiega prawidłowo. Stąd też ilośc znajomych oscylująca w granicach 100 jest naukowo udowodnioną prawidłową ilością prawdziwych znajomych. Jak sie komuś chce szukać to poszukajcie i dajcie linka do tych badań.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 10:12:34

Och te problemy nastolatek :) szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że ktoś naprawdę zwraca uwagę na taką bzdurę jak lajki czy ilość znajomych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 09:18:17

Ja mam mniej niż 50 osób w znajomych. A ostatnio kilka osób wyrzuciłam. Jeśli kogoś nie lubię i nie kontaktuje się z nim to po co mam mieć go w znajomych? Znam dużo osób ze szkoły i pracy i ludzie mnie raczej lubią więc po pierwszym poznaniu wysyłają zaproszenie ale nie od każdego przyjmę zaproszenia bo po co? Jacyś znajomi znajomych których widziałam raz w życiu nie są mi do szczęścia potrzebni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 09:55:06

W życiu przydają się kontakty. "Znajomi" na FB nie równa się "przyjaciele"- to jasne chyba. Chodzi o tworzenie społeczności. Poza tym, już naprawdę wiele razy dochodziło do sytuacji gdy akurat potrzebowałam się skontaktować z kimś z kim od lat nie rozmawiałam. Po co tak zamykać się na ludzi ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 18:03:39

Jeżeli nie kontaktowałam się z kimś od lat to nie jest już moim znajomym tylko obcą osobą. Nie widzę powodu w posiadaniu 500 "znajomych" na fejsie z których większość nie wiesz skąd znasz i kim do cholery są.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-25 02:04:21

Jak to prawdziwy list to uważam,że dużo masz znajomych. Ważna jest jedna osoba w świecie realnym. W sieci wszystko jest wyidealizowane. Możesz mieć nawet 5000 znajomych jak pozapraszasz obcych ludzi czy takich,których znasz z widzenia. Nie przejmuj się. Najważniejsze jest prawdziwe życie. Nie wirtualne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1