Decyzja dnia

Czy Julia to dobre imię dla córki? Martwi mnie, że jest tak popularne... Renata

Widziałam listę najpopularniejszych imion nadawanych w Polsce. Trochę się zmartwiłam i teraz sama nie wiem co robić... Okazuje się, że większość rodzących się teraz dzieci otrzymuje imię właśnie z tej listy. I tak będziemy mieli tysiące dziewczynek o imieniu Lena, Zosia czy Julia i chłopców – Filip, Kacper czy Jakub. Na jedną klasę będzie przypadało pewnie po kilka dzieci o tym samym imieniu. Może dojść nawet do tego, że będzie to 5 Julii, 5 Zofii, 5 Len i po tyle samo Filipów, Kacprów i Jakubów. Kiepska perspektywa.

Nigdy nie lubiłam na siłę oryginalnych imion w stylu Jessica, Agnetta, Poziomka czy co sobie jeszcze ludzie wymyślą. Teraz sama spodziewam się dziecka, więc od dłuższego czasu myślę, jak powinno mieć na imię. Nie wiem czy to przypadek, czy tak się z tymi imionami osłuchałam, ale chodzi mi po głowie właśnie Filip i Julia. Teraz tylko to drugie, bo wiem, że będę miała córkę. To nie do końca przypadek.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (9)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zuza
(Ocena: 5)
2016-11-15 19:02:21

Jestem dorosłą kobietą i mam na imię Zuzanna. W moich czasach szkolnych byłam jedyną Zuzą na całą szkołę i zawsze współczułam każdej Ani i Kaśce że jak ktoś krzyknie na ulicy ich imię, to się 10 dziewczyn odwróci :) Też jestem w ciąży, będę miała córkę. Postanowiłam sobie że na pewno nie dam imienia, które nosi teraz co drugie dziecko ani imienia zagranicznego (Vanessy, Dżesiki i Brajany są według mnie koszmarne). Moja córka będzie miała na imię Lucynka (Lusia :)). To Twoja decyzja jak nazwiesz córkę, jednak już lepsze imię bardzo popularne niż takie, z którego będą się wyśmiewały dzieci w szkole :) Pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia
(Ocena: 5)
2016-10-19 20:12:33

Ja mam na imię Julia. Według autorki pytania jest tak bardzo popularne. Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. W moim otoczeniu znam dokładnie 2 Julie, o ile w szkole czasami może to być problem w rozróżnianiu przez nauczycieli to mimo wszystko nie ma to żadnego znaczenia. W szkole dużo popularniejsze przecież są ksywki, pseudonimi (nacechowane bardzo pozytywnie). To Pani własna decyzja, ale proszę nie róbmy z igły widły...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 19:31:26

może Julita?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-19 17:02:58

Dawaj Grażyna albo Jessica i będzie git.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 10:36:13

A co z imonami typu Ewelina, Ewa, Marta Dorota, Agata też są piękne a nikt nie daje tak na imię swoim pociechom...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 09:52:52

Nigdy nie podobało mi się to imię. Podobnie zresztą jak nie podobało mi się Oliwia. Nie rozumiem co spowodowało, że nagle te imiona zrobiły się takie popularne. Najbrzydsze są te rozbrzmiewające wszędzie, tak wszędzie, zdrobnienia - Jul, Jula, Julka, Oliwka, Oliwa, Oli. Okropnie to brzmi. Może Twoja matka też postąpiła zgodnie z sumieniem i nadała Ci imię, które jej się naprawdę podobało. Poza tym masz niemądre argumenty, które moim zdaniem są tylko przykrywką tego, że jak reszta baranów idziesz w tym samym kierunku z własnego wyboru.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 08:44:26

Ja też mam jedne z najbardziej popularnych imion nadawanych w roku w którym się urodziłam i w klasie w podstawówce i gim było nas dwie a w liceum tylko ja jedna. Nigdy mi to nie przeszkadzało, z reszta mam też drugie imię. Zrób tak jak Ci sumienie i intuicja dyktuje, Julia to bardzo ładne imię albo możesz dać jej na imię Julita, to prawie jak Julia i tak też możesz do niej mówić. Możesz jej dać na drugie bardziej oryginalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 07:33:47

odpowiem ci z perspektywy dziecka z popularnym imieniem. mam na imię Anna. kiedy byłam dzieckiem było to bardzo popularne imię. w podstawówce było nas 4. za to w liceum już 7, w tym jedna z takim samym nazwiskiem. powiem szczerze że jakoś nie przypominam sobie żeby mi to kiedyś przeszkadzało. nawet było zabawnie czasami. może kiedyś zdarzyła się sytuacja ze podobało mi się jakieś inne imię. ale to podejrzewam że wiele dziewczyn tak ma. więc moim zdaniem statystyki nie są powodem do rezygnacji z imienia które ci się podoba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-10-18 19:37:45

Nazwij jak chcesz. Ja planuję imiona dalekie od rankingów tych najpopularniejszych, jednocześnie normalne polskie imiona. To twoja decyzja czy chcesz żeby twoje dziecko było dziesiątą na placu zabaw Julią czy jedyną dajmy na to Sylwią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1