Decyzja dnia

Czy jestem za młoda na prawo jazdy? Justyna, 18 l.

Nie mam z kim pogadać, a dla mnie to ważne. Chodzi o to, że za kilka dni kończę 18 lat i wiem od siostry, że rodzice chcą mi dać w prezencie kurs na prawo jazdy. Ja nigdy nie mówiłam, że nie chcę. Może nawet wspominałam, że bym chciała. Ale teraz, kiedy jest już tak blisko, zaczynam się strasznie bać.

Prawda jest taka, że dla mnie samochód to czarna magia. Nie wiem, gdzie jest sprzęgło, gdzie gaz, nie wyobrażam sobie parkowania, wyprzedzania itd. Jestem za bardzo strachliwa, żeby jeździć po mieście. Czasami boję się siedzieć na miejscu pasażera, a co dopiero, gdyby mnie posadzili za kółkiem. Tak więc, wcale nie marzę o prawie jazdy teraz, ale rodzice już zadecydowali. Co ja mam z tym zrobić?

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (7)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-15 10:07:55

jeśli nie czujesz się gotowa - powiedz o tym wprost rodzicom. niech trzymają te pieniądze dla Ciebie na kurs. przyjmiesz ten prezent wtedy kiedy będziesz gotowa, emocje się uspokoją, sama zapragniesz jeździć i nie będziesz się tego bała. tak będzie najlepiej dla Ciebie i .... dla innych uczestników ruchu drogowego. po przerażony i spanikowany kierowca zagraża nie tylko sobie, ale i innym ludziom na drodze. może też okazać się że w ogole jeżdżenie nie jest dla Ciebie - i wcale nie musi. i to jest ok, nie każdy musi być kierowcą. lepiej to sobie uświadomić niż pchać sie na siłę za kierownicę i stwarzac zagrożenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-15 08:41:59

Pieniadze mozna odlozyc, mysle, ze jesli nie czujesz sie jeszcze gotowa, to rodzice Cie nie zmusza. Ja mialam podobnie, dlugo odwlekalam a jak juz usiadlam za kolkiem to w ogole balam sie jezdzic bo nic mi nie wychodzilo :D Jesli nie bedziesz lubila jezdzic, nikt cie nie zmusi, ale tak na wszelki wypadek dobrze jest miec prawo jazdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-09-15 10:15:51

dobrze mieć prawo jazdy? zrobione do szuflady? w CV wpisujesz "uprawnienia i certyfikaty" : prawo jazdy kat. B - i wszystko gra. a później na spotkaniu przyszły pracodawca ciebie o to pyta bo okazuje się że w pracy będziesz musiała co jakiś czas (lub nawet codziennie) poruszać się autem służbowym i co wtedy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-15 12:29:07

Tak, dobrze mieć prawo jazdy. Nie jeżdżę bardzo często, ale w wielu nagłych przypadkach to uprawnienie się przydało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-15 08:30:33

Powiem Ci tak, w wieku 18 lat totalnie nie byłam gotowa. Jednak na kurs nie zapisałam się sama zrobiła to za mnie przyjaciółka w moje 21 urodziny, zdałam prawo jazdy za 4 razem ponad półtora roku później, kiedy czułam że naprawdę jestem gotowa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-14 21:41:42

Nie czujesz tego jeszcze. Poczekaj, po maturze będziesz miała dużo czasu i może dojrzejesz do tej decyzji. Jeśli nie, nie przejmuj się- z czasem to przyjdzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-14 12:40:07

Do końca wakacji? Trochę daty tu nie grają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1