Decyzja dnia

Czy jestem za młoda na picie kawy? M., 15 l.

Cześć, mam 15 lat i bardzo lubię smak kawy. Niestety nie mogę się jej napić normalnie w domu, bo moi rodzice uważają, że to jest napój tylko dla dorosłych. Dziwni są, bo moje koleżanki piją przy swoich i nikt nie robi afery. Jak bardzo mi się chcę, to muszę zaczekać aż wyjdą z domu albo kupić sobie gdzieś w mieście.

Dla nich nie ma chyba różnicy – papierosy, wódka, kawa. Wszystko to są używki i dzieci nie mogą mieć do nich dostępu. Nie rozumiem tego, bo od kawy przecież nie umrę i nic złego mi się nie dzieje... Wiem, że to nic zdrowego, ale bez przesady.

Teraz czuję, jakbym robiła coś strasznego, że się muszę tak ukrywać. Chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak rozmawiać z rodzicami.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

flamboyant
(Ocena: 5)
2017-08-27 22:17:07

Ja kawę zaczęłam pić w wieku 16 lat, w okresie ostatnich przygotowań do egzaminów gimnazjalnych. Moi rodzice, jak tylko widzieli mnie z kubkiem kawy, to robili oczy i dogadywali "ty pijesz kawę? :O" i tak za każdym razem, żeby mnie wkurzyć. Teraz mam lat 17 i to jest już dla nich naturalne, że weszłam w świat kofeiny (piję średnio dwie filiżanki czarnej rozpuszczalnej dziennie). Uważam, że nie powinnaś się przejmować tym, co ci rodzice gadają, szczególnie, że masz już te 15, a nie 8 lat i masz prawo próbować nowych rzeczy i podążać za swoimi gustami smakowymi, a nie jest to żadna typowo "szczeniacka" zajawka. Pogadają i przestaną, ale nie możesz im ustępować, pij nawet przy nich i walcz o swoje prawa XD moi też, jak miałam mniej niż te 15-16 lat, to na każdą wzmiankę o kawie mi truli, że jestem za młoda itp., a teraz przystopowali. Zarzuć im jakimiś rozsądnymi argumentami za - rozsądnym! - piciem kawy i dodaj jeszcze do tego, że to lepiej, żebyś piła w domu, niż potem wydawała kasę na mieście, bo pić i tak pić będziesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 21:26:02

Kawa wypłukuje magnez, i powoduje nadciśnienie bo zawiera kofeinę a ty jako nastolatka potrzebujesz magnezu do rozwijania się więc nie dziwie się rodzicom. Chociaż z drugiej strony mała latte z dużą ilością mleka czy cappucino nie zaszkodziłaby ci na pewno. Ja w twoim wieku piłam tylko te rodzaje kaw. Espresso czy czarnej kawy nie pozwoliłabym ci pić napewno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-23 19:49:06

Proponuję przyswoić wiedzę na temat wad (mit, że kawa powoduje nadciśnienie już dawno został obalony) i zalet picia kawy, a potem się wypowiadać na forum.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 13:20:12

problemy dzieci...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 13:19:34

hahahahahahaha przepraszam ale nie mogę sie przestać smiac hahahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 11:19:53

nie wiem jak Ci pomóc ja osobiście nie lubię Kawy czasem spróbuję ale dla mnie to obrzydlistwo zależy jeszcze jaka kawa.. może poproś rodziców lub sama kup na mieście Inkę i zrób sobie to akurat jest dobre :) spokojnie pomyśl jakie argumenty mogłabyś w ich stronę wysunąć może masz kogoś z rodziny kto mógłby przekonać twoich rodziców do zmiany decyzji? trzymaj się !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-22 10:08:40

kawa jest uzalezniajaca, twoi rodzice bardzo dobrze postepuja..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-23 20:52:56

Bez przesady, jedna kawa z mlekiem dziennie nie zaszkodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1