Decyzja dnia

Czy jestem gotowa na pierwszy raz? Anonim, 19 l.

Sama to powinnam wiedzieć, ale chyba za bardzo się boję. Jestem zakompleksiona i skryta, więc pewnie nigdy nie będę wiedziała czy to dobry moment. Z jednej strony chciałabym to mieć za sobą, ale jak jest już blisko, to się wycofuję.

Mam 19 lat. Mój chłopak 21. Jesteśmy ze sobą od kilku miesięcy. To mój pierwszy prawdziwy związek. Ja nigdy tego nie robiłam, a on się przyznał, że z poprzednią dziewczyną sypiał. Wydaje mi się, że go kocham. On też mi to mówi. Na nic nigdy nie naciskał i ta decyzja ma należeć tylko do mnie.

Brzmi chyba dobrze, ale cały czas mam wątpliwości. Boję się bólu i wpadki.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (9)
ocena
3.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 10:39:15

Dziewczyno ja mam 25 i wciąż nie jestem gotowa. I myślę, że nigdy nie będę. Boję się zbliżenia, tego że jest nieprzyjemnie, ból, krew...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-27 10:56:24

A ja mam 34 lata i mam podobny problem jak ty i ta dziewczyna z artykułu, męczę się z tym przez większą część swojego życia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 11:54:24

10.56.24 męczysz się z tym? aż tak? rozumiem, że to może być problem, ale z drugiej strony seks nie jest aż tak istotną częścią życia żeby to aż tak doskwierało:) mi brak seksu nie przeszkadza, wychodzę z założenia że niektórzy po prostu tak mają i nie każdy musi uprawiać seks. pozdrawiam:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 17:57:32

Ja mam różne okresy w życiu, czasem wydaje mi się, że się z tym już pogodziłam i dobrze się czuję bez seksu, a czasem czuję taki straszny żal i tęsknotę za tym, a czasem strach, gdy poznam jakiegoś mężczyznę. To taka męcząca huśtawka nastrojów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 22:28:00

a ja mam 29 lat i podobnie mam problem z seksem. miałam już kilku partnerów seksualnych, zazwyczaj tylko na początku seks sprawiał mi przyjemność, a po jakimś roku już męczyłam się przy zbliżeniach i zmuszałam do seksu, teraz spotykam się z osobą która nie uznaje seksu przedślubnego (tak wnioskuję gdyż nigdy dotąd nie proponował mi tego, nie obmacywał mnie ani nie zagadywał na temat seksu, całuje mnie jedynie w usta na pożegnanie) lecz z uwagi na fakt iż ślub ten wkrótce nastąpi, na myśl o ewentualnym seksie zwyczajnie się stresuję.... zwłaszcza że hmmm jakby to powiedzieć.. przez te kilka lat związku zauroczenie minęło i partner już mnie seksualnie nie pociąga. uprzedzam komentarze iż jestem niedojrzała do zwiazku itd. jestem bardzo dojrzała, stabilność w związku, szczerość i zaufanie są dla mnie wartością nadrzędną lecz nic nie poradzę że po jakimś czasie spotykania się facet przestaje mnie pociągać fizycznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-27 07:13:50

Skoro się pytasz w niecie to, nie nie jesteś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 19:03:56

Stracenie dziewictwa to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Nie zmuszaj się do tego. Bez sensu są te jakieś tam granice wieku ustalone przez innych ludzi kiedy kobieta powinna stracić dziewictwo. Seks to jest bardzo intymna sprawa, i nie przeżywamy tego tylko fizycznie, ale również psychicznie. Tak więc czytając ten artykuł powiem tak. To jest tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Ty musisz zdecydować. To Twoje ciało, to jesteś Ty. Bardzo dobrze, że chłopak z którym jesteś w związku na Ciebie nie naciska. Bardzo dobrze. Moim zdaniem to może znaczyć, że Ciebie kocha i szanuje Ciebie i Twoje decyzje. Pierwszy raz, to przeżycie którego się nie zapomina i moim zdaniem należy to zrobić z właściwą osobą. Jeżeli nie jesteś gotowa psychicznie na to i masz wątpliwości to poczekaj z tym jakiś czas. Przy okazji przetestujesz jeszcze chłopaka. Napisałaś, że jesteś z tym chłopakiem od kilku miesięcy. Czy to dużo? Zależy co czujesz. Jednak moim zdaniem odpowiednie będzie jeżeli jeszcze trochę poczekasz do momentu aż będziesz stuprocentowo gotowa. Jest naprawdę wiele dziewczyn które tracą dziewictwo wcześnie, a później żałują. Poczekaj trochę, a w tym czasie obserwuj troszkę swojego chłopaka. Jak zacznie naciskać na seks to znaczy, że tak naprawdę Ciebie nie kocha i zależy mu tylko na jednym. Jak na razie nie naciska, ale warto poczekać. Wsłuchaj się w siebie. Posłuchaj co podpowiada Tobie serce. Jeżeli mówi Ci, że jesteś już gotowa to to zrób, a jeżeli nie jesteś gotowa i masz wątpliwości to tego nie rób. Wszystko przyjdzie z czasem nie ma się do czego zmuszać. A jeżeli chodzi o ciąże to nie ma co się oszukiwać, zawsze jest to ryzyko zajścia w ciąże. Nawet jeżeli para się zabezpiecza to szanse są i trzeba to wziąć pod uwagę, że możesz zajść w ciąże. Ale jak będziesz tak się ciągle bała, to ten strach wkrótce Tobą zawładnie. Jeżeli chcesz zmniejszyć szanse na zajścia w ciąże to ty i Twój chłopak powinniście w odpowiedni sposób się zabezpieczać. Ale powtarzam, że ryzyko było jest i będzie. I jeżeli jesteś dojrzała to na pewno to zrozumiesz. Jednak tym samym nie rezygnuj z uprawiania seksu, bo się boisz. Czemu strach ma Tobą zawładnąć? A więc ostatecznie mówię, że to jest Twoja decyzja i nikt na tą decyzję wpływu mieć nie powinien. Ten komentarz który piszę to jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat. Zrobisz jak uważasz. To jest Twoje ciało i Twoja decyzja. I nie warto robić tego na siłę tylko po to żeby mieć to za sobą. Warto to zrobić wtedy kiedy jest się gotowym na ten krok. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-27 10:42:24

Rzadko na tym forum pojawiają się mądre komentarze, dlatego jestem miło zaskoczona czytając takie słowa tutaj. Zgadzam się w 100 i pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-26 15:54:45

Po lekturze tego listu stwierdzam że absolutnie do tego nie dojrzałaś. Chociaż sam fakt, że zadajesz takie pytanie na forum, licząc że liczba głosów za i przeciw o tym zadecyduje, mówi sam za siebie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1