Decyzja dnia

Czy jeśli nie ochrzczę dziecka, ono będzie miało do mnie w przyszłości pretensje? M.

Jestem ateistką i chyba wszyscy w rodzinie o tym wiedzą. W ogóle, u nas wierzących raczej nie ma. Jeśli już ktoś chodzi do kościoła to tylko na pokaz. Bo sąsiedzi patrzą, tak wypada, dziecko musi się pokazać księdzu i takie tam. Też tak czasami robię. Na przykład na pasterce byłam, ale tylko po to, żeby się ruszyć z domu i poczuć świąteczną atmosferę. Tak wygląda moje życie religijne i z chrztem dziecka też nie powinno być problemu. Zrobię to, bo tak wypada i korona mi z tego powodu nie spadnie.

Chciałam to zrobić, ale jedna rozmowa z księdzem wyprowadziła mnie z równowagi i już tego nie chcę. On zaczął wypytywać, dlaczego tak rzadko mnie widuje w kościele, czy naprawdę będę dbała o wzrastanie dziecka w wierze, kogo wybiorę na chrzestnych. No i czy długo się staraliśmy, bo tyle się słyszy o in vitro... Powiedziałam wprost, że jeszcze się wstrzymam i jak będę w lepszym nastroju, to do niego wrócę. Nie zrobiłam tego.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (4)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ada
(Ocena: 1)
2018-01-11 13:42:02

Nie chrzcij po co? Kościół to darmozjady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 10:20:32

to chrzest w wieku niemowlęcym jest krzywdą. jeśli wyrośnie na wierzącą osobę, to może go zawsze wziąć, a cofnąć chrztu się nie da. nawet składając apostazję, pozostaje się w ich księgach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-01-11 05:29:58

Taka z ciebie ateistka, jak z koziej d.upy traba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 15:24:07

Dokładnie. Na pasterce była tylko po to, żeby się ruszyć z domu i poczuć świąteczną atmosferę....sraty taty , będzie wiosna. Gdyby była prawdziwą ateistką to w doopie miałaby te wszystkie chrześcijańskie obrządki i święta, a skoro na pasterce była to mniemam, że święta też obchodziła i choinkę w domu miała. Hipokryzja hard level :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1