Decyzja dnia

Czy jechać na wakacje, zamiast uczyć się do poprawki matury? Justyna, 19 l.

Tak jak 20 procent innych maturzystów, ja też nie zdałam tej okropnej matematyki. Wiedziałam, że to się tak skończy, bo jestem z tego przedmiotu beznadziejna. Potrafię wykuć materiał na sprawdzian, ale kiedy trzeba wiedzieć wszystko z trzech lat, wtedy okazuje się, że nic nie potrafię. Nie jestem głupia, ale nie mam do tego talentu. Na szczęście skończyło się tylko na oblaniu jednego przedmiotu i mogę go poprawiać.

Zaczęłam się nawet uczyć, chociaż wiem, że pewnie nic z tego nie wyjdzie. Ale rodzice mnie cisną i nie mam wyboru. Tylko, ze teraz pojawiła się inna sprawa. Otóż, chłopak zaproponował mi wspólny wyjazd do Włoch na wakacje. Jego siostra tam mieszka i powiedziała, że w czasie jej urlopu możemy u niej zamieszkać. Byłoby cudownie.

Tylko, że wtedy musiałabym zapomnieć o nauce i poprawce... Nie wiem już, co robić.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-14 16:17:17

Masz 19 lat to wakacje życia przyjesz jeszcze milion razy (no dobra, z 10). Wg mnie jedź, ale przysiądź do tej maty, chociaż 1godz dziennie. Ty tylko 1/24 doby, to chwileczka! Może chłopak jest dobry z matmy i pomoże? Mature warto mieć :) Ja byłam we Włoszech i uczyłam się na poprawkę do sesji, na drugi dzień po powrocie zdałam egzamin na 4, a uczyłam się na plaży, także da się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-14 15:29:33

Odpowiedz sobie też na pytanie czy zdanie matury jest dla ciebie piorytetem? Sama mówisz, że twoi znajomi już w maju zaczęli kuć, podczas gdy ty planowałas wakacje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-14 15:28:11

Masz jeszcze dużo czasu na "wakacje życia". Jesteś pewna, że przyczyną twojego niezdania są twoje możliwości intelektualne? Matura jest dosyć schematyczna, zwłaszcza część zamknięta, może potrzebujesz kogoś żeby przy tobie usiadł i pokazał ci jak się uczyć?? Kojarzę ludzi nawet mało uzdolnionych, po słabym technikum, którzy po poprawce jak po poprawce, ale zdali. Olanie tego to jednoczesnie zmarnowanie twoich wyników z reszty przedmiotów i podchodzenie do niej jeszcze raz w przyszłym roku, a to już różnie wychodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-14 13:58:16

Ja siedziałabym w domu z korepetytorką...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-14 13:48:57

posłuchaj dziewczyno ja bym na twoim miejscu na trochę wyjechała odstresowała się :) i wróciła i kuła powiedz rodzicom o tym i zapytaj co o tym sądzą i pozniej zdecyduj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1