Decyzja dnia

Czy dziewczyna powinna golić sobie ręce? Katarzyna, 18 l.

To pytanie może niektórych rozśmieszyć, ale na pewno nie chodzi mi o to. Mnie nie jest do śmiechu, bo ostatnio zostałam publicznie skrytykowana. Chciałam się zapaść pod ziemię. Nie wiem, może trafiłam na beznadziejnego człowieka, a może sama jestem sobie winna. Chodzi o moje ręce, a dokładnie to włosy na nich.

Nie jest ich dużo, nie są bardzo widoczne. Takie zwyczajne kobiece włosy, jakie widuje się wszędzie. Nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby się ich pozbywać. Wystarczająco dużo zachodu jest z miejscem intymnym, pachami i nogami. Jakoś nie wydawało mi się, że to źle wygląda.

Jedna koleżanka powiedziała ostatnio przy wszystkich, że chyba mam problemy hormonalne, bo takiej sierści na rękach nie ma nawet jej chłopak...

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 21:50:11

Jestem brunetką i mam jasne, rzadkie, niewidoczne prawie włosy na rękach. Nie depiluję ich, bo nie widzę takiej potrzeby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 11:54:02

A mnie śmieszy jak ktoś mówi, że usuwanie włosów z przedramion ( bo ramion chyba żadna kobieta nie ma owłosionych ) jest chore. No tak, golenie nóg - oczywiście, rąk - a po co? Dla mnie bardzo dziwnie wygląda jak idzie kobieta w sukience a tu takie owłosione ręce. Może jeśli włoski są niezbyt ciemne, krótkie i bardzo rzadkie to ok, wtedy nie ma po co. No ale sporo kobiet ma na tyle owłosione ręce, że od razu rzuca się to w oczy - i nie, nie mówię tylko o brunetkach, czy szatynkach, ale też o blondynkach. Jeśli włosy są gęste, czy długie to ich kolor nie ma znaczenie. Zarówno ciemne jak i jasne są wtedy mocno widoczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 11:49:39

Naczytałam się w internecie głupot jak to okropnie wygląda i zaczęłam mieć na tym punkcie kompleksy. Od pół roku depiluję ręce woskiem. Dużo lepiej czuję się sama ze sobą. Włoski nie odrastają grubsze, tylko może takie bardziej sterczące. Odradzałabym golenie maszynką, włoski odrastają mocne i ciemne. Jeśli Tobie to nie przeszkadza to nie przejmowałabym się opinią innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 11:58:55

Guzik prawda. Jestem brunetką, przedramiona przejeżdżam maszynką raz na 2-3 dni i wcale nie odrastają mocniejsze. Wiem to stąd, że od czasu do czasu nie goliłam rąk przez dłuższy czas żeby zobaczyć jakie odrastają. Włosy usuwam w ten sposób od jakiś 10 albo i więcej lat. Nie miałam mocno owłosionych rąk, ale po prostu razi mnie widok włosów na przedramionach u kobiet. Jeśli są one delikatne, krótkie i jasne nie widzę powodu do ich usuwania, ale w przeciwnym wypadku? Ja osobiście po prostu lubię mieć gładkie ręce, tak samo jak lubię mieć gładkie nogi. Golenie rak zajmuje mi "aż" ok 1 minutę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 09:59:28

powiem jedno: po uj?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 06:19:06

Nie no dziewczyno weź olej ja. Nie będziesz do końca życia rąk golić, bo w młodości jakas gowniara ci mówi, że masz jej zdaniem dużo włosów na rękach. Trzeba się było jej zapytać co ja to obchodzi. Chyba ma jakieś kompleksy, skoro tobie coś wytyka i na siłę się doszukuje u ciebie wad przy znajomych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1