Decyzja dnia

Czy dziecko powinno wiedzieć, że jest efektem wpadki? Paulina, 28 l.

10 lat temu urodziłam swoje pierwsze i na razie jedyne dziecko. Teraz mam 28 lat, więc łatwo policzyć, kiedy to było. Młoda, głupia, nieodpowiedzialna i stało się. Typowa wpadka z chłopakiem, który miał niewiele więcej oleju w głowie, niż ja. Po prostu się nie zabezpieczyliśmy. Czy żałuję? Tylko tego, że straciłam młodość i bardzo szybko musiałam dojrzeć. Syn jest moim największym skarbem, a tamtem chłopak został moim mężem i jesteśmy szczęśliwi.

Rodzina i znajomi dobrze wiedzą, że to wszystko wydarzyło się przez przypadek i tego nie planowałam. Zawsze uważałam, że moje dziecko nie musi mieć takiej świadomości. Bo co za różnica, czy wpadka, czy planowane? Jest i to jest najważniejsze. Ma kochających rodziców i niczego mu nie brakuje.

Ale temat wrócił, bo kilka dni temu syn przyszedł do mnie ze smutną miną i zapytał: mamo, czy ty ze mną wpadłaś?

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 17:17:56

powiedz mu że nie był planowany ale od momentu kiedy dowiedziałaś się o ciąży pokochałaś go całym sercem. proste

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 15:22:20

Jak jest, to dla ciebie takie ważne, to powiedz, ze jest dzieckiem nie planowanym. Dla mnie nie ma to znaczenia, ponieważ od pierwszej chwili gdy, się dowiedziałam o ciąży pokochałam od razu, to maleństwa i moje córeczki wiedza, ze kocham ich ponad wszystko i odwrotnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 11:51:43

Nie ma co ukrywać, że prawdopodobnie większość ludzi jest z wpadki, ale po co dziecku mówić to w taki sposób? Mój syn też jest z "wpadki" co nie znaczy, że jest niechciany. Mój starszy brat też był na pewno wpadką choć rodzice nigdy mu o tym nie mówili, ale w odpowiednim wieku człowiek sam się domyśli, tyle, że jakie to ma w ogóle znaczenie. To, że dziecko urodziło się jako nieplanowane, nie oznacza, że będzie mniej chciane czy kochane niż te wyczekane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 10:59:54

Ja też jestem dzieckiem z wpadki i czasami z ojcem się z tego śmiejemy :). Wydaje mi się, że twój synek jest za mały na takie rozmowy, a jak będzie starszy to sam się domyśli ;).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Truskawka
(Ocena: 5)
2017-06-21 10:27:51

Podejrzewam, że większość ludzi żyjących na świecie jest z wpadki. Planowane to są zwierzątka, które kupuje się dzieciom, a nie same dzieci :D :D. Też mi dramat... :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 11:01:07

Teraz to dzieci są planowane ze względu na antykoncepcję, ale starsze pokolenia to loteria :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 10:24:15

Daj spokój, po co chcesz mówić. Dziecko samo się domyśli i jeśli będzie miało kochający dom, to nawet się tym nie przejmie. Ja tak jak w komentarzu niżej sama się domyśliłam, że jestem z wpadki, licząc dni od ślubu rodziców do moich urodzin. I bardziej z tego żartuję niż się przejmuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 09:41:26

Ja też jestem z wpadki. Sama po prostu policzyłam że od ślubu rodziców do moich urodzin minęło bardzo mało czasu i po prostu poinformowałam o tym rodziców, których zatkało. Ale jakoś bardzo się tym nie przejęłam. Troche sie martwiłam bo był okres, ze rodzice myśleli o rozwodzie (że to moja wina że są razem). Ale na szczęście szybko mi przeszło. Powiedz mu po prostu że z jego ojcem bardzo się kochacie i przez to on pojawił się trochę wcześniej. że nie jest wypadkiem tylko po prostu przyśpieszył wasz ślub. Nie musi wiedzieć, że może gdyby nie on to nie byłabyś z jego ojcem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 06:17:45

ja byłam z wpadki i mama zawsze się śmiejąc mi powtarzała, że musieli przeze mnie przyśpieszyć ślub. Wielkie mi co, czym tu się przejmować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 01:06:22

Skoro według ciebie nie ma żadnej różnicy w tym, czy jest z wpadki czy nie, to dlaczego mu nie powiesz, że jest z wpadki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1