Decyzja dnia

Czy dać pieniądze w prezencie na chrzciny? Takie jest życzenie rodziców... Joasia

Jestem w dziwnej sytuacji. Krótko mówiąc – zostałam zaproszona na chrzciny syna mojej dobrej koleżanki. Miło. Na szczęście nie wrobili mnie w bycie matką chrzestną. Nie to, że mam coś do tego obyczaju, ale wolałabym nie chodzić do parafii po żadne zaświadczenia, bo ksiądz by mnie wyśmiał. Idę, chcę dać prezent, a tu nagle opór ze strony rodziców dziecka.

Poprosiłam koleżankę o wskazanie, co się chłopcu przyda. Może jakaś konkretna zabawka, fotelik, przewijak, nie wiem... Cokolwiek praktycznego. Wiadomo, że kupiłabym coś z wyższej półki, więc nie byłoby obciachu. Minimum kilka stówek. Myślę, że to najlepsza propozycja, zamiast wręczać kolejny złoty łańcuszek.

I wiecie co? Usłyszałam, że chyba nic nie potrzebują. Mogą być pieniądze.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 14:07:20

Bon na te kilkaset złotych do jakiegoś sklepu z akcesoriami dla dzieci. Będzie pewność że kasa pójdzie na dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 12:59:54

Jeżeli znasz ją na tyle że wiesz że nie wyda na siebie to kasę możesz dać. Albo jakiś bon na zabawki czy coś potrzebnego dla dziecka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 10:41:58

Nie lubię dostawać prezentów dla dziecka wole kupować sama. Prezenty są zwykle nie pasujące do mojego gustu i potem trzymam to w szafie. Szkoda. Bo można było by za to kupić coś co się naprawdę przyda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 13:40:59

Ale prezenty to wyraz gestu a nie obowiązku kupienia coś co się mamusi podoba. Jest na insta taka mamusia co to dziecku wszystkie zabawki kupuje w kolorze białym, szarym, czarnym bo nie lubi kolorowych zabawek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 09:01:30

Czemu z uroczystości kościelnej, ściśle rodzinnej robi się jaki spęd ? Po co zapraszać znajomych na uroczystość rodzinną ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-19 09:00:04

Zrób tak : daj 100 zł do koperty, ikonę z dedykacją że to od Ciebie z okazji chrzcin koszt ok. 150 zł i za resztę kup coś dla dziecka (zabawka edukacyjna z wyższej półki, jakiś komplet ubranka, lub komplet kołrdy i pościeli antyalergicznej dla dzieciaczków) Ja swojej siostrze (byłam chrzestną z bratem) dałam 100 zł, kupiłam piękny kocyk i ikonę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1