Decyzja dnia

Czy babcia ma prawo zmuszać mnie do wiary? Beata, 20 l.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić. Być może mój problem wyda się niektórym dziwny albo niepoważny, ale łatwo się mówi. Rodzina zawsze była i będzie dla mnie najważniejsza. Nie jestem aż tak niezależna, żeby zawsze mówić, to co myślę i nie przejmować się nikim. Najbliższych po prostu nie chcę ranić, a mam wrażenie, że tym razem nie da się inaczej. Czuję się dosłownie osaczona przez moją babcię.

Znajomi mówią prosto z mostu, że jest nawiedzona, ale nie chcę używać takich słów. To kobieta, która wiele przeżyła, wiara dała jej siłę w trudnych momentach i trwa w niej do dzisiaj. Niestety, chociaż widzi brak mojego zaangażowania, stara się ze mnie zrobić gorliwą katoliczkę. A to się jej raczej nie uda, skoro do tej pory się nie udało... Zawsze pilnowała, czy byłam na niedzielnej mszy, przypominała o modlitwie, przynosiła święte obrazki, jakieś dziwne książeczki. Próbowała zaszczepić we mnie tą swoją religijność. Kiedyś mogłam to przełknąć, ale tego jest już za dużo.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-28 13:18:03

powiedz jej wprost, nie może ciebie terroryzować. to ,że jest osobą starsza nie usprawiedliwia jej zachowania a to podchodzi już pod znęcanie się psychiczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-28 18:17:58

Już bez przesady...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1