Decyzja dnia

20 lat - czy to dobry wiek na dziecko? Czuję instynkt macierzyński! Ania

Pewnie stwierdzicie, że to nie problem, jak zresztą każdy, komu się próbuję zwierzyć. Nikt mnie nie rozumie, jednak odważyłam się spróbować opisać, co mnie gryzie... Dzisiaj każdy uznałby mnie za dziwaczkę, ale nigdy moim marzeniem nie była pogoń za pieniądzem, robienie kariery ani sława, co aktualnie jest tendencją naszych czasów. Na pytanie: kim chcesz zostać w przyszłości, powtarzam: „Matką”. Tak, instynkt macierzyński i wielka potrzeba posiadania potomstwa męczy mnie już od wielu lat

Długi czas to ukrywałam, żeby nie wyjść na wariatkę, ponieważ byłam nastolatką. Teraz mam 20 lat, studiuję, dorabiam sobie, mieszkam z chłopakiem (25 lat), który ma stałą pracę. Uważam, że teraz mógłby nadejść ten ważny dla mnie moment. Problemem są wszyscy dookoła, którzy mi to odradzają! Bo jestem za młoda (a co powiecie na ciężarne 15-latki?), bo nie mamy ślubu (taki problem go wziąć, serio???),  bo skończ studia, bo rób karierę, bo NIE itd. Tylko nikt nie zwrócił uwagi, że posiadanie potomstwa teraz byłoby dobrym rozwiązaniem, bo zanim skończę studia mogę je już podchować i w razie znalezienia pracy mogę je dać do żłobka. 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Młoda mężatka
(Ocena: 5)
2017-04-12 17:07:40

Aniu,jak ja doskonale Cię rozumiem! Sama byłam w takiej sytuacji.Od 16 roku życia pragnę być mamą,a mój mąż nigdy nie chciał się zgodzić.Obecnie mam 21 lat,miałam 18 lat jak wyszłąm za mąż-to była najgorsza decyzja w moim życiu.Wracając do decyzji o dziecku mój mąż zgodził się we wrześniu tamtego roku,staraliśmy się 6 miesiący,ale się nie udało.On olewał te starania.W małżeństwie nam się nie układa.Doszłam do wnoisku,że nie chcę takiego ojca jak mój mąż dla maleństwa.Poszłam do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne-jest to chyba najlepsza decyzja w moim życiu.Żałuję tylko,że tak późno się zdecydowałam.Choć nie ukrywam,że cierpię bo bardzo chciałabym być mamą i wiem co czujesz,mam to samo.Ja Ci niczego nie odradzam,bo w Twoim przypadku ciąża może być dobrą decyzją.Zastanów się tylko,czy partner będzie wtedy wsparciem dla Ciebie i czy jest odpowiedzialny,bo w takiej sytuacji to bardzo ważne.Sama nie dasz sobie ze wszystkim rady,tzn dasz,ale będziesz padnięta całkowicie bez pomocy bliskich.Teraz wiem,że z tak poważnymi decyzjami nie należy się spieszyć-teraz mam za swoje.Moje plany o dziecku odłozyłam w daleką przyszłość tylko i wyłącznie ze wględu na jego dobro.Życzę Ci podjęcia mądrej decyzji :) Pozdrawiam kochana ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 14:49:07

Poczekaj jeszcze kilka lat-pobaw sie teraz,wyszalej,imprezuj-jak nie teraz to kiedy??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 11:43:01

nie ma złotego środka na bycie dobrą matką. bardzo możłiwe że ty w tym wieku zajmiesz się lepiej swoimi dziećmi niż nie jedna wykrztałcona po 30-ce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 07:58:06

Chcesz zajść w ciążę bo zazdrościsz koleżance? Faktycznie jesteś dojrzalsza niż twoje rówieśnice :) Gratuluję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 10:19:39

A gdzie to napisała? Czytaj ze zrozumieniem. Chce zajść w ciąże, bo pragnie dziecka, a to że przyjaciółka zaszła ją boli, bo sama by też chciała być mamą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 13:37:26

Dokładnie. Przeczytaj, a później komentuj. W kwestii przyjaciółki chodzi tylko o to, że jej zazdrości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1