Decyzja dnia

16-letnia siostra już TO robi. Czy rodzice powinni o tym wiedzieć? Ilona

Nie wstydzę się powiedzieć, że pochodzę z wierzącej rodziny. Rodzice zawsze mi powtarzali, że trzeba przestrzegać pewnych zasad i nie widzę w tym nic złego. Nauczyli mnie szacunku do siebie i innych. Tak samo wychowywali moją siostrę, ale ona zbłądziła. Ma 16 lat i wiadomo, że w tym wieku można się buntować, ale dlaczego aż tak? Zawsze była ułożona, słuchała rodziców, wiedziała co jest dobre, a co nie. Niestety, poznała chłopaka, który bardzo ją zmienił.

Rodzice nie byli zachwyceni, bo to trochę za wcześnie na związek. Jakoś przełknęli to, że chodzą razem po mieście, do kina i ciągle do siebie dzwonią. Ciągle jej powtarzają, że kolega może zaczekać, ale ona tego nie słucha. Nie myślałam nawet, że będzie miała odwagę się z nim całować, a co dopiero coś takiego... Całkiem przypadkiem dowiedziałam się o nich więcej. Oni uprawiali ze sobą seks i chyba robią to dalej.

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (21)
ocena
3.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-05 12:24:09

"Szkoda, że młode dziewczyny ulegają presji i przestają się szanować." - Och, tak bardzo się nie szanuję, bo uprawiam seks z chłopakiem, którego kocham a nie jesteśmy po ślubie. Och, biedna ja, skończę w piekle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-01 20:50:32

Był już ten list :/ i to nawet nie tak dawno temu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 19:52:56

Ten list już tu był kiedyś. Paniom z redakcji chyba skończyły się pomysły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 16:48:14

nie rozumiem tego całego problemu z uprawianiem seksu w wieku 16 lat. póki nastolatki robią to odpowiedzialnie, zabezpieczając się najlepiej podwójnie to co w tym złego? ja miałam mój pierwszy raz w wieku 15 lat, wtedy byłam zakochana i mimo że oczywiście był to szczeniacki związek to nie żałuję. potem miałam paru chłopaków ale nie czułam nic do nich więc nie zgadzałam się na seks a ostatnio zakończyłam 6-letni związek w całkowitej przyjaźni. tak więc to nie tak że jeśli nastolatki uprawiają seks to napewno olaboga, ciąża prostytucja i patologia. seks to rzecz człowiecza i tak jak wszystko odpowiedzialny i z umiarem nikomu nie zaszkodzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 14:16:57

Jeśli jestes starszą siostrą to porozmawiaj z nią, po co od razu lecieć z tym do rodziców? Nie ma co tępić dziewczyny bo stało się i już, lepiej z nią o antykoncepcji porozmawiać, żeby w ciążę nie zaszła. Jest jeszcze bardzo młoda, może i za młoda na seks ale to jej życie i tak zrobi co chce, tylko niech na siebie uważa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 13:53:53

Podwójne standardy uczmy dziewczynki, że błona dziewicza jest najważniejsza, a jeśli będzie uprawiać seks z więcej niż jednym partnerem to jest odpowiednikiem pani stojącej na ulicy. Mężczyźni oczywiście mogą robić co chcą i tak też uczeni są chłopcy. Oni tylko korzystają z tych nieszanujących się dziewczyn. Ludzie nie mówię, że 16 lat to super wiek na seks, bo nim nie jest i nigdy nie będzie, ale przestańcie z tym dziewictwem ono nie powoduje, że ktoś jest lepszy ktoś gorszy. Robicie młodym dziewczynom wodę z mózgów zamiast świadomego rozpoczęcia życia seksualnego mają poczucie winy, bo zgodziły się na seks. Oczywiście jak już mówiłam chłopców, mężczyzn to nie dotyczy oni mogą mieć przyjemność my tylko mamy "trzymać wianek" dla męża, a potem przy zgaszonym świetle robić dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 12:50:19

Dlaczego naskakujecie na autorkę listu? A co jeśli by chodziło o wasze młodsze rodzeństwo? Ona się po prostu martwi. Ja mało co rozmawiałam z rodzicami na takie tematy niestety. Lecz swoje w głowie miałam i wiedziałam, że mając te 16 lat wciąż jestem zbyt młodym gówniarzem na uprawianie seksu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-01 13:57:26

Nie naskakujemy, ale rodzice popadną w histerię podobną do tego jakby ich córka 10 ludzi zabiła nie interesując się nawet tym, że może gówniara ale odpowiedzialna. Ona dalej będzie uprawiać seks, bo nie zamkną ją do 30 w domu pod kluczem, poza tym co bym zrobiła? No nic po prostu z nią pogadała jako ta starsza i mądrzejsza i pokazała, że może na mnie liczyć. Wątpię, że wszyscy rodzice wszystko zaczynali "po bozemu" w dodatku czekali aż byli bardzo dojrzali. Młodość niestety jest od tego, że popełnia się błędy, ale jeśli ma coś w głowie i nie jest wykorzystywana to mam lecieć i mówić rodzicom o intymnym życiu mojego rodzeństwa? No raczej nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
cnotka
(Ocena: 3)
2016-07-01 12:29:02

daj jej spokój to jej życie i jej decyzje, uszanuj to że ma inne zasady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-01 12:06:47

to jej cipa nie wasza i nikt nie ma prawa sie do tego wtracac. Lepiej z nia porozmawiac o antykoncepcji, zakazy nic nie dzadza bo jak bedzie chciala to i tak to zrobi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
efasdasd
(Ocena: 5)
2016-07-01 11:03:59

Podwójna moralność - zarzuca siostrze, że uprawia seks, a sama śledziła jej korespondencję, w dodatku chce iść nakapować do mamusi. To Ty postąpiłaś źle, nie ona. Zamiast zakazywać seksu - porozmawiajcie o antykoncepcji, owulacji, zdrowiu seksualnym i o emocjonalnym wymiarze seksu itd. A i zamiast lecieć do mamusi, to pogadaj z nią sama. Uważasz się za bardzo dorosłą, ale dzieli Was raptem 2 lata - uwierz, to żadna różnica. 16 latka to nie jest ubezwłasnowolnione dziecko, tylko indywidualna jednostka, która doświadcza i uczy się życia. I, czasami, uprawia też seks. Rozegraj to mądrze bo możesz stracić zaufanie do siostry do końca życia, a przy okazji zrujnujesz jej relacje rodzinne, jeśli zaangażujesz w to bardzo wierzącą matkę. Nagle ona straci Was obie - nie zasługuje na to wyłącznie z powodu rozpoczęcia współżycia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz