Sztuczne futerko - hit czy kit?

17 Października 2008

Futra są przebojem tej zimy. Na szczęście, moda na te naturalne dawno przeminęła, ale tu pojawia się pytanie - czy sztuczne nie są tandetne?

Sztuczne futerko - hit czy kit?

Futra są przebojem tej zimy. Nosimy je jako samodzielne nakrycia, w formie kamizelek albo jako szaliki, mufki czy etole. W popularnych sklepach zaroiło się od futrzanych ciuchów, rzecz jasna - sztucznych. Często są to bardzo wiarygodne imitacje, ale czy to nie rujnuje całej idei posiadania tego z założenia ekskluzywnego okrycia?

Naturalne futra z norek, gronostajów czy nawet z lisa kosztują kilkaset tysięcy złotych. Dla przykładu: brązowa kurtka Aryton to wydatek rzędu 11 tysięcy złotych. Naturalne, że nie mając do dyspozycji takich kwot lub troszcząc się o los zabijanych zwierząt, wybierzemy okrycie ze sztucznego futra. Znaleźliśmy takie w większości sklepów - od H&M i Bershki, poprzez Zarę czy Promod, aż do Galerii Centrum.

W tej ostatniej wpadło nam w ręce futerko w formie kurteczki z kołnierzykiem. Jest w srebrnoszarym odcieniu, z przodu zapinane na suwak. Kosztuje 249 złotych, więc niewiele, jak na ciepłe zimowe okrycie wierzchnie. Niestety, bardziej pasuje do sportowego stroju niż do eleganckiej sukienki. Jak oceniacie ten ciuszek? Hit czy może kit?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (123)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-02 00:45:47

Kit. Nie ma ładnych sztucznych futer. A buty tylko z naturalnej skóry są zdrowe i wygodne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-07 22:22:00

Ten kto myśli że sztuczne futerka to jest kit i lepsze są naturalne to chyba naprawdę są bez uczuć. Wiecie ile zwierząt musi ucierpieć na takie futro, które jeszcze nieestetycznie wygląda. Masakraaaa... żal mi takich ludzi !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-17 08:49:55

taa a ten co myśli że schabowy lub drobiowy kotlet jest lepszy od sojowego ten to dopiero jest bez uczuć

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-19 17:33:00

a dla mnie kit. fufufu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-11 18:27:00

sztuczne futra to nigdy nie będzie kit! naturalne według mnie to jest shit jakich mało...nie rozumiem zresztą całej idei noszenia futer,gdzie tu elegancja?to tylko zabijanie niewinnych zwierzą tylko po to aby zaspokoić chore ludzkie zachcianki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-25 20:37:00

hit

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-25 13:07:00

kurteczka niczego sobie mam taka samołw domu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-24 22:48:00

bosh wasza interesująca wymiana myśli jest na poziomie drugiej klasy podstawówki ... a nie powinien to być poziom pomaturalny ? jak można się kłucić o futro to jest nienormalne !! poza tym nie noszę prawdziwych futer ponieważ kocham zwierzęta ani tych sztucznych bo nie chce zaśmiecać środowiska ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-24 13:11:00

[quote="Iziss"][quote][b]Gosc[/b] Kto powiedział że chcę mieć? Już mam. Posiadam w swojej szafie zarówno kilkadziesiąt torebek, par butów skórzanych jak i kurtki skórzane i futerka. Oj. Ileż biednych krów, norek i lisów musiało zginąć! Fakt. Powinnam również odstawić mięso. Futro nikomu nie imponuje, tak samo jak dom i samochód przestały być czymkolwiek imponującym po wojnie. Więc wątpię żeby szanowna pani profesor chciała się w jakikolwiek sposób dowartościować. Futro faktycznie jest szokujące. Tak jak samochód i porządny zegarek. Szok jak diabli. Pisałam o efekcie przeniesienia? Słowa pisane pod wpływem emocji, w szczególności zarzuty powstające w przypływie furii (wskazuje na to niedbała pisownia, nadmiar znaków interpunkcyjnych, pisanie strumieniem świadomości, luźnie dryfujące argumenty) są naszymi skrywanymi kompleksami które chcemy przypisać komuś innemu. Czujesz się pasożytem? ;> [/quote] Jesteś doskonałym przykładem tego co wzbudza we mnie odrazę...jesteś zimna i w dodatku czujesz się z tym dobrze a jeszcze większa przyjemność daje ci kpina z czyjiś wartości...jestes świadoma cierpienia w jakim powstału futra jakie nosisz i jesat to dla ciebie zabawne i rajcujące....rajcuje cie to że jesteś zimną złą babą i lubisz się tym afiszować ...oscentacyjnie demonstrujesz swój brak współczucia dla istot mniejszych...nie potrafisz wzbudzać podziwu to chcesz wzbudzać oburzenie..lepsze to niż obojętność prawda?Wiesz co analizowanie cię sprawia że zaczyna mi cie byc coraz bardziej żal...ale nie tak żal jak wszyscy tutaj pisza tym którzy ich wkurzaja ale naprawde mi cię żal...napoczatku mnie irytowałaś a teraz zaczyna budzic sie we mnie współczucie z stosunku do twojej emocjonalnej pustki jaka cię otacza...widzisz tylko siebie i własne potrzeby pewnie ciężko pokochac taka osobe jak ty...a jesli nawet ktos się taki znajdzie to pewnie taki sam pusty człowiek jak ty....smutne w tym wszytkim jest to że jesteś beznadziejnym przypadkiem ...i choćby niewiem ile tłumaczyc i próbowac obudzic w tobie sumienie i wrażliwość to niemozliwe...ktos kiedyś cię jej pozbawił...surowy tatuś...albo tatuś który maksymalnie cię rozpieszczał ...możliwości jest wiele ale każde bardzo smutne. [/quote] powiedziała dziewczyna która nie ma pojęcia o ludzkiej psychoanalizie ;] płaczesz w sklepie widząc mleko bo wydojono je z biednej krowy mieszkającej w klatce 1m/2m ? ;] hipokrytka xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-23 17:16:00

[quote="Gosc"]Kto powiedział że chcę mieć? Już mam. Posiadam w swojej szafie zarówno kilkadziesiąt torebek, par butów skórzanych jak i kurtki skórzane i futerka. Oj. Ileż biednych krów, norek i lisów musiało zginąć! Fakt. Powinnam również odstawić mięso. Futro nikomu nie imponuje, tak samo jak dom i samochód przestały być czymkolwiek imponującym po wojnie. Więc wątpię żeby szanowna pani profesor chciała się w jakikolwiek sposób dowartościować. Futro faktycznie jest szokujące. Tak jak samochód i porządny zegarek. Szok jak diabli. Pisałam o efekcie przeniesienia? Słowa pisane pod wpływem emocji, w szczególności zarzuty powstające w przypływie furii (wskazuje na to niedbała pisownia, nadmiar znaków interpunkcyjnych, pisanie strumieniem świadomości, luźnie dryfujące argumenty) są naszymi skrywanymi kompleksami które chcemy przypisać komuś innemu. Czujesz się pasożytem? ;> [/quote] Jesteś doskonałym przykładem tego co wzbudza we mnie odrazę...jesteś zimna i w dodatku czujesz się z tym dobrze a jeszcze większa przyjemność daje ci kpina z czyjiś wartości...jestes świadoma cierpienia w jakim powstału futra jakie nosisz i jesat to dla ciebie zabawne i rajcujące....rajcuje cie to że jesteś zimną złą babą i lubisz się tym afiszować ...oscentacyjnie demonstrujesz swój brak współczucia dla istot mniejszych...nie potrafisz wzbudzać podziwu to chcesz wzbudzać oburzenie..lepsze to niż obojętność prawda?Wiesz co analizowanie cię sprawia że zaczyna mi cie byc coraz bardziej żal...ale nie tak żal jak wszyscy tutaj pisza tym którzy ich wkurzaja ale naprawde mi cię żal...napoczatku mnie irytowałaś a teraz zaczyna budzic sie we mnie współczucie z stosunku do twojej emocjonalnej pustki jaka cię otacza...widzisz tylko siebie i własne potrzeby pewnie ciężko pokochac taka osobe jak ty...a jesli nawet ktos się taki znajdzie to pewnie taki sam pusty człowiek jak ty....smutne w tym wszytkim jest to że jesteś beznadziejnym przypadkiem ...i choćby niewiem ile tłumaczyc i próbowac obudzic w tobie sumienie i wrażliwość to niemozliwe...ktos kiedyś cię jej pozbawił...surowy tatuś...albo tatuś który maksymalnie cię rozpieszczał ...możliwości jest wiele ale każde bardzo smutne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-22 23:33:00

Kto powiedział że chcę mieć? Już mam. Posiadam w swojej szafie zarówno kilkadziesiąt torebek, par butów skórzanych jak i kurtki skórzane i futerka. Oj. Ileż biednych krów, norek i lisów musiało zginąć! Fakt. Powinnam również odstawić mięso. Futro nikomu nie imponuje, tak samo jak dom i samochód przestały być czymkolwiek imponującym po wojnie. Więc wątpię żeby szanowna pani profesor chciała się w jakikolwiek sposób dowartościować. Futro faktycznie jest szokujące. Tak jak samochód i porządny zegarek. Szok jak diabli. Pisałam o efekcie przeniesienia? Słowa pisane pod wpływem emocji, w szczególności zarzuty powstające w przypływie furii (wskazuje na to niedbała pisownia, nadmiar znaków interpunkcyjnych, pisanie strumieniem świadomości, luźnie dryfujące argumenty) są naszymi skrywanymi kompleksami które chcemy przypisać komuś innemu. Czujesz się pasożytem? ;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz