WYZNANIA: Utrzymuję mojego faceta...

28 Czerwca 2016

Czy miłość naprawdę może zaślepić do tego stopnia?

facet na utrzymaniu

Kobieta, która zarabia więcej niż mężczyzna, nie wzbudza już w społeczeństwie zdziwienia. Prestiżowa praca, mieszkanie i luksusowe życie to coraz częściej jej domena, wypracowana własnymi rękami. Taka kobieta to świetna partia, podobnie jak kiedyś za najlepszych wybranków uważano zamożnych mężczyzn o dużych dochodach i wpływach. Niektóre kobiety robiły wszystko, aby złapać ich w swoje sidła. Role odwróciły się. Teraz także faceci bywają łowcami posagów. Po co mają pracować i przemęczać się, skoro wystarczy znaleźć majętną partnerkę, rozkochać ją w sobie i karmić złudzeniami?

Psychologowie są zdania, że mężczyzna szukający zamożnej kobiety wynosi swoją postawę z domu, w którym brakowało ojca, a wszystkim zajmowała się mama, starsza siostra czy babcia. Potem powiela ten wzór społeczny jako dorosły facet.

Patryk – jeden z naszych rozmówców - zaprzecza temu twierdzeniu i obarcza winą kobiety…

Zobacz także: Dlaczego wolimy brzydali?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-05 02:24:29

Mogłabym utrzymywać swojego faceta gdyby prowadził dom bo jestem bardzo wygodnicka i normalnie i tak zatrudniam do tego kilka osób. Gdyby on robił to wszystko to mógłby zostać moim utrzymankiem, musiałby gotować, sprzątać, dbać o ogród, wozić mnie wszędzie gdzie potrzebuję i robić wszelkie naprawy i remonty + robić różne rzeczy ekstra które się pojawiają na bieżąco. Przez pewien czas nie pracował i dawałam mu kieszonkowe za to co robił w domu, szybko jednak uznał że woli iść do pracy a ja że muszę znaleźć profesjonalistów do takiej roboty ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-30 10:53:43

Osobisice jestem ze swoim chłopakiem od kilku lat, mielismy wiele zawirowań był okres gdzie byłam jeszcze na studiach i liczyłam kazdy grosz wtedy on majac nie do konca dobrą prace ale majac ją, wspierał mnie finansowe, swego czasu role sie odrówciły, jemu ciezko było znaleźc race ja ją dostałam i to w zawodzie wiec teraz ja bez probleowo wzpieram finansowo jego, jesli si ekogos kocha pieniądze nie maja znaczenia, ale mówie o parach kótre znaja sie długo i tkaie syt pojawiaja sie po latach a nie od początku związku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 21:11:07

Utrzymywałam, bo jego biznes nie bardzo się kręci, a przecież musiał gdzies spać i coś jeść. Akurat temat na czasie, bo dwa tygodnie temu się rozstaliśmy, i dopiero teraz widzę jak perfidnie mnie wykorzystywał... Boli jak cholera, świat mi się zawalił, i nie mogę zrozumieć dlaczego i kiedy z fajnego i wesołego chłopaka zmienił się w tak bezwzględnego człowieka. Miłość potrafi tak strasznie przesłonić oczy, dziewczyny, uważajcie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimowy
(Ocena: )
2016-06-30 14:32:26

Trzeba było z nim najpierw porozmawiać i go wesprzeć. Nie myślisz, że tak trzeba, może mógł zamknąć biznes i iść do normalnej pracy, a może jego biznes wymaga czasu. Uważam, że jak dwie osoby się kochają to nie jest problem, że się kogoś utrzymuje przez jakiś czas. Pomyśl co będzie jak jego biznes zacznie zarabiać pieniądze, może wtedy zarobić w jeden miesiąc tyle co ty w rok. Materializm psuje związki.Faceci mają ambicję a kobiety z natury są materialistkami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 16:21:01

A ża ściska jak się ten nieudacznik tłumaczy... Mówił szefowi jak robić pieniądze. Ja bym nie mogłą szanować kogoś takiego. Facet ma być zaradny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-06-28 17:13:37

Każdy dorosły człowiek ma być zaradny. Nieudacznic na utrzymaniu faceta też jest pełno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-06-28 17:32:36

Każdy dorosły człowiek ma być zaradny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-29 07:28:37

Nigdy nie wiesz dlaczego kobieta nie pracuje. Czy dlatego, że jej się nie chce, czy może z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Zresztą to para sobie ustala czy któreś z nich pracuje, czy jedno będzie zajmowało się domem. Nam nic do tego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 14:09:06

Facet powinien pracować. Fakt zdarzają się w życiu różne rzeczy np. strata pracy i kilka miesięcy na bezrobociu ale powinien szukać tej pracy a nie żerować na kobiecie latami. Chyba, że mają dzieci i tak się z kobietą dogada że to on będzie opiekował się małymi dziećmi w domu, sprzątał, gotował itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 08:12:35

Miałam utrzymanka, nie wyrabiałam ani psychicznie ani finansowo, non stop tylko więcej. Do tego jeszcze oczywiście opłaty na alimenty dla dziecka z poprzedniego małżeństwa szły z mojego rachunku. Jak się rozstawaliśmy to mnie jeszcze okradł. Miał super, mieszkanie całkiem duże, pracował, ale na i ile naprawdę zarabiał nigdy nie wiedziałam, bo słyszałam tylko, ja cała pensja poszła mu na alimenty, do niczego się nie dokładał. Powiedziałam nigdy więcej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 08:03:03

Aha a jak facet utrzymuje to wszystko w porzadku. Jak raz jest odwrotnie to wielkie wydarzenie :P.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-06-28 08:47:10

To i tak decyzja danej pary czy mężczyzna zarabia na dom, czy kobieta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz