Wszystkie jesteśmy "blacharami"…

27 Marca 2009

Prosty eksperyment pokazał, że posiadacz luksusowego Bentleya jest atrakcyjniejszy niż właściciel miejskiego Forda Fiesty.

Wszystkie jesteśmy

Nazywanie kobiet "blacharami" jest jednym z najgorszych współczesnych epitetów. Nonsensopedia.pl podaje:

Blachara – osobnik płci żeńskiej, dobierający sobie partnerów do prokreacji przez pryzmat samochodu, jakim się poruszają. Przeważnie występuje wśród rodzin. Najbardziej znaną blacharą jest blondyna, „królowa jest tylko jedna”. W skrócie: laska, która chętnie poleci na twoją furę ściągniętą z raichu.

Z definicji wynika, że zjawisko dotyczy raczej wąskiej grupy osób, dla których samochód jest synonimem statusu społecznego i zwiększeniem atrakcyjności potencjalnego partnera. Mimo że nazwa „blachara” jest typowo polska, zjawisko jest ogólnoświatowe.

Zagadnienie „blachar” postanowił zbadać Michael Dunn, doktor psychologii z Uniwersytetu Walijskiego. W eksperymencie wzięło udział 120 kobiet i mężczyzn ( w wieku od 21 do 40 lat). Musieli podać atrakcyjność osób siedzących w samochodach różnych marek. Podczas badania pokazywano zdjęcie modela siedzącego za kierownicą luksusowego Bentleya Continetala i tego samego w miejskim Fordzie Fiesta. Panie znacznie wyżej oceniały atrakcyjność mężczyzny, gdy siedział w Bentleyu.

Dla panów samochody nie stanowiły żadnego dodatkowego atutu. Modelka była oceniania tak samo, bez względu na pojazd, w jakim siedziała.

Wyłaniający się z badań odbiór mężczyzn przez kobiety i postrzeganie ich atrakcyjności przez pryzmat portfela jest zgodny z naturą. Szukamy panów, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo finansowe, a nawet jeśli jesteśmy w stanie zapewnić je sobie same, to i tak chcemy być obdarowywane luksusowymi prezentami.

samochód jako wabik uwłacza godności, jednak, jak tłumaczą psychologowie, jest zgodny z naszymi przyzwyczajeniami i dziedzictwem. Oczywiście, można się z tym nie zgadzać i twierdzić, że miłość wystarczy do szczęścia, jednak w dzisiejszych czasach obok uczucia trzeba postawić również na materialne bezpieczeństwo.

Przeczytaj też:

Atrakcyjność kobiety zależy od dnia cyklu

Jak się rodzi kobiecość?

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (295)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-04 16:41:40

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-15 11:59:00

gościu jest ze zdjęcia jest hmmm.... EKSTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-12 18:22:00

[quote="katiuszka34"]wiecie a ja powiem tak: ten facet na fotce jest bombowy *.*[/quote] oj tak xDD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-10 15:39:00

< blachary 333

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 14:33:00

Heh myślę, że nie chodzi o to jaki samochód:) Z pewnością posiadacz Lamborgini będzie bardziej zadbany, elegancki oraz z klasą niż koleś z polonezem... Mój mężczyzna ma golfa 2 i nie zamieniłabym go na innego;) No chyba że zechciałby mieć starego mercedesa...;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 20:37:00

nie ważne jaki wóz byle ty du-pe wiózł....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 20:37:00

nie ważne jaki wóz byle ty du-pe wiózł....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 14:08:00

[quote="Gosc"]Mnie ttam kumpel na studia wozi maluchem , ok 100 km . co weekend , i jakoś specjalnie nie czuje wstydu Dodam że nie jestem jakimś pasztetm , i jestem uważana za najlepszą laskę na uczelni , ludzie wrecz o mnie zabiegają i widzą czym dojeżdzam , pochodzę z zamożnej rodziny i mamy kilka samochodów , ale tylko mój kumpel ma czas , i nie czuję żeby to mi jakoś odjęło czegoś że maluchem podjade... Z czystym sumieniem mogę powiedzie że blacharą nie jestem , i w ogole to nie znam się na samochodach zbytnio.Wisi mi to w co wsiadam . Ale jeśli chodzi o facetów jestem już ostro wybredna -nie ważne czym jeżdzi , ważny jest charakter no i to COŚ :D :P[/quote] również współczuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-07 23:04:00

Mnie ttam kumpel na studia wozi maluchem , ok 100 km . co weekend , i jakoś specjalnie nie czuje wstydu Dodam że nie jestem jakimś pasztetm , i jestem uważana za najlepszą laskę na uczelni , ludzie wrecz o mnie zabiegają i widzą czym dojeżdzam , pochodzę z zamożnej rodziny i mamy kilka samochodów , ale tylko mój kumpel ma czas , i nie czuję żeby to mi jakoś odjęło czegoś że maluchem podjade... Z czystym sumieniem mogę powiedzie że blacharą nie jestem , i w ogole to nie znam się na samochodach zbytnio.Wisi mi to w co wsiadam . Ale jeśli chodzi o facetów jestem już ostro wybredna -nie ważne czym jeżdzi , ważny jest charakter no i to COŚ :D :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-07 19:12:00

[quote="Gosc"]hahahaa,co za dyskusja na dole ;p to teraz ja się wypowiem. Mnie to osobiście j.ebie czy facet będzie jeździł BMW czy jakimś innym autem,którym porusza się 9/10 miasta ;d Szczerze mówiąc wolałabym mieć szalonego faceta z Fiatem 125p ; P I jeszcze tak zarąbiście pomalowanym... XD Łahahaha xd I nie obchodzi mnie to jaką przyszłość będę miała w tym facetem. Pewnie piszę tak dlatego, że mam słabość do punków i rockmanów. Niezależnych,szalonych ludzi! ;] I o to chodzi w życiu! xd Przynajmniej mi ;p Ja np. nie wyobrażam sobie życia z facetem, który pracuje w banku lub ma jakieś inne stanowisko tego typu.Nie.Poprostu nie. Jestem stworzona dla kogo innego ; DDD Pewnie myślicie sobie ile mam lat, że takie głupoty(Waszym zdaniem przypuszczam ;)) wypisuje.Otóż tak,jestem młoda ;p Ale wiem, że w życiu nie będzie mnie obchodzić stanowisko faceta...Chociaż nie.Będzie mnie obchodzić. Facet,kótry bracuje w biurze lub tym podobne na wstępie ma umnie przekreślony właściwie ;) Z Faitem 125p i jakimś fajnym motywem na nim można się wyróżnić ;) I o to chodzi siostro! ;] [/quote] oj to współczuje!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz