W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

26 Listopada 2008

Tym razem postanowiłyśmy przeanalizować obie płcie pod kątem zdrowia. Wnioski? W wielu kwestiach jesteśmy szczodrzej obdarowane niż panowie!

W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Zazwyczaj te słowa odnoszą się do różnic między nami a facetami, które przeszkadzają w budowaniu stabilnych, zgodnych związków. Jednak my postanowiłyśmy dziś przeanalizować obie płcie pod kątem zdrowia i odpowiedzieć na pytanie - w czym kobiety są lepsze od mężczyzn i odwrotnie?

Jeśli pomiędzy kobietami i mężczyznami miałaby rozegrać się wojna na zmysły, w której mierzono by słuch, smak, węch i wzrok - zdeklasowałybyśmy ich w przedbiegach! Badacze ustalili, że nasz słuch funkcjonuje sprawniej, mamy szersze pole widzenia i pamięć wzrokową, odróżniamy więcej kolorów, mamy wrażliwsze nosy oraz bardziej wyczulony smak. Teoretycznie, jesteśmy więc lepszymi kierowcami i lepiej komponujemy smak potraw. Czemu więc to mężczyznom przypisuje się miano mistrzów kierownicy oraz doskonałych szefów kuchni?

Zasadniczą różnicą są także statystyczne długości życia. My mamy zdecydowanie większe szanse na świętowanie osiemdziesiątych urodzin niż nasi panowie. Ich średnią długość życia szacuje się na 74 lata, ponieważ genetycznie są mniej od nas odporni. Gorzej przechodzą choroby i są mniej wytrzymali. Kobiety lepiej znoszą ból i różnego rodzaju fizyczne cierpienia, a jednocześnie częściej odwiedzają gabinety lekarskie, wierząc w siłę profilaktyki. Żyjemy bardziej higienicznie - pijemy mniej alkoholu, rzadziej palimy papierosy, jesteśmy bardziej odporne na stres. Ciekawe, jak w związku z tym mężczyźni znieśliby poród?

Podobno najlepszym sposobem na oszukanie statystyk mierzących długość naszego życia jest… dobieranie się w pary. Według naukowców, życie kobiety u boku ukochanego mężczyzny wydłuża się nawet o sześć lat w porównaniu z jej koleżankami - singielkami. W przypadku facetów, to kwestia trzech dodatkowych lat. Czyżby kochali nas mniej?

Jeśli przyjrzeć się hormonom płciowym, trudno orzec, czy są większym błogosławieństwem, czy też przekleństwem. Z jednej strony, chronią nas przed schorzeniami układu naczyniowo-sercowego i zmniejszają ryzyko zawału, z drugiej… stymulują rozwój raka piersi i powodują wiotczenie mięśniówki moczowodów. Na domiar złego, są źródłem huśtawki nastrojów, jaka dotyka nas co miesiąc w okresie poprzedzającym miesiączkę. Niestety, gdy kończymy 45. rok życia i menopauza daje się we znaki, a hormonów zaczyna brakować, częściej zapadamy na choroby serca.

Podobnie sprawa ma się w przypadku skóry i włosów, które dużo szybciej nam siwieją (Bogu dzięki za farby do włosów!). Za młodu nasza skóra jest piękna, miękka i gładka. To dlatego, że jest o 16 procent cieńsza od męskiej i ma mniej gruczołów łojowych. Problemy zaczynają się około 30-ki, gdy zaczyna być widać pierwsze oznaki starzenia. Pod tym względem panowie są zdecydowanie w bardziej komfortowym położeniu. Najgorzej jest po czterdziestce, gdy gwałtownie obniża się poziom estrogenu - wtedy wspomaganie się zaawansowanymi technologicznie kremami staje się koniecznością!

Zdrowotne przekleństwa kobiecości, którym możesz zaradzić:

  • Rak piersi - co roku umiera z tego powodu aż 5 tysięcy Polek. Pamiętaj o comiesięcznym samobadaniu, a raz w roku poproś o nie ginekologa. Rak wcześnie wykryty jest uleczalny.
  • Rak szyjki macicy - można go wykryć dzięki badaniu cytologicznemu bardzo wcześnie. Wykonuj to badanie raz na rok, jest całkowicie bezbolesne.
  • Żylaki - niestety, to przypadłość genetyczna, przekazywana z matki na córkę. Gdy tylko możesz, kładź się na plecach i ćwicz rowerek - to pomoże ci ich uniknąć.
  • Zaburzenia trawienia - wynikają z naszego słabszego układu nerwowego, dlatego staraj się wybierać potrawy lekkostrawne, używaj ziół, w ciągu dnia jedz owoce.
  • choroby układu moczowego - chroń nerki przed chłodem, pij dużo wody, reaguj na ewentualny ból, nie żałuj sobie soku żurawinowego oraz dbaj o higienę swoją i partnera.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (87)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maximer111
(Ocena: 5)
2016-06-01 14:05:36

re: W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

Czy kobietom wolno więcej – tego nie wiem. Konwenanse są różne w różnych sytuacjach. Natomiast na pewno kobiety są bardziej uprzywilejowane od mężczyzn. Ich wartość jest po prostu wyższa w społeczeństwie. Osobiście myślę że to przeżytek starych czasów. Faceci naprawdę nie mają aż tak fajnie jak się wydaje – szczególnie pod pantoflem kobiet. Na szczęście w Internecie pojawiają się głosy równowagi i fora – np. ‘MGTOW Polska’ (MGTOW to skrót od man go their own way) I inne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonimowy
(Ocena: 5)
2014-01-05 17:47:14

re: W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

W sumie to śmieszny jest ten pojedynek K vs M ( ;D ) ale szkoda, że artykuł jest przestarzały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-05-05 22:10:31

re: W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

Jesus. Ktoś tu już mądrze powiedział, że kiedyś kochające, a dziś koniecznie chcące pokazać swą wyższość. A artykuł powyższy to stek niesprawdzonych... newsów... Naukowo udowodnione jest, że kubków smakowych mają więcej mężczyźni i to znacznie więcej. Ze wzrokiem, słuchem, czy węchem też by, tak nie szalał jeśli nie ma si9ę na to rzetelnych potwierdzań naukowych, bo paplać niesprawdzonymi ogólnikami nie ma sensu. Zatem drogie Panie, po co tyle jadu? Naprawdę jesteście wspaniałe, piękne, czułe, wrażliwe i zapewne inteligentne i w ogóle zmysłowe, jednym słowem kochane. Czego chcieć więcej?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-07 15:51:01

witam drogie panie wszedłem tu z ciekawości poprzez google ,,KOBIETY ZDOMINOWAŁY MĘŻCZYZN I CIĄGLE DOMINUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!,, Nie wiem co w was wstąpiło kiedyś kochające spokojne a w tych czasach za wszelką cenę chcące pokazać swoją niby wyższość i pisać dużymi literami + wykrzykniki że to wy jesteście lepsze za wszelką cenę w ten sposób chcecie sobie najwyraźniej poprawić humor;) ale to nic ja nie będę o was pisał bo sądzę, że są to nie potrzebne tematy które jedynie powodują spory miedzy płciami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-31 11:04:36

Faceci nie są lepszymi kierowcami,ponieważ : nie mają cierpliwości,są rozwydrzeni,nie wychowani,nie douczeni itd itp. Faceci nie sa też lepszymi kucharzami!!! CO NAJWYŻEJ MOGĄ USMAŻYC JAJECZNICĘ!!! NOI KOBIETY MAJĄ LEPSZE KUBKI SMAKOWE OD FACETÓW I TO ONE SĄ ZAWSZE MISTRZAMI KUCHNII!!!! Facet jest po to,aby kobiecie nie było nudno ,jest takim jakby klaunem dla niej . I PRAWDA JEST TEŻ TAKA,ŻE KOBIETY ZDOMINOWAŁY MĘŻCZYZN I CIĄGLE DOMINUJĄ!!!!!!!!!!!!!! ; #

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonimowy
(Ocena: 5)
2014-01-05 17:42:29

Faktycznie... możliwe, że większość z nas podczas jazdy ponosi tzw. zew natury, czy też chęć pokazania, kto na drodze jest samcem alfa. Ale są także wyjątki, prawda? Trochę inteligencji u faceta sprawia, że jest on spokojny, potrafi panować nad sobą, a co za tym idzie - jeździć pewnie, zdecydowanie, dobrze. "Nie są lepszymi kucharzami"? Poza tym, że mamy więcej kubków smakowych, mamy również chęć do gotowania. Wy, jako gospodynie, przyzwyczajacie się do pełnionych obowiązków domowych, w tym gotowania, przez co staje się dla was rutyną. Nie zwracacie po pewnym czasie aż takiej uwagi na to, co "pichcicie". Za to my za każdym razem. Jest kilak artykułów w sieci, są o wiele bardziej rozbudowane. Głównym hasłem jest to, że nam się chce gotować, wy - gotujecie, "dlatego że bo tak". Zgadzam się natomiast z tym klaunem... Tak, klaun, przytulanka, "złota rączka" i superman w jednej osobie. Cel - pewnie dogodzenie kobiecie w różnych sprawach... Ale nie rozumiem tego pojedynku płci. Po co to? Sąsiedzi wyżej już świetnie to opisali - macie tak wiele za - po co się wywyższać? Może to właśnie powinien być pierwszy punkt artykułu...?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-14 09:10:48

Ze smakiem bym się nie zgodziła, ponieważ jest udowodnione, że mężczyźni mają lepsze kubki smakowe. Jednym z przykładów może być to, że najwięksi mistrzowie kuchni to mężczyźni, a kobiet nawet tam nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 14:43:00

a meska duma??? to dopiero pieta Achillesa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 14:41:00

nie wiem czy kobiety sa odporniejsze na stres ale na pewno umieja sobie z nim lepiej radzic-zakupy, fryzjer...:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 14:38:00

a prawda ze faceci są lepszymi kierowcami jest dla mnie mocno naciągana. kobiety nie popisuja sie za kółkiem tak jak mezczyzni jezdza wolniej i bezpieczniej... popatrzcie w statystyki-wiekszosc wypadków powoduja mezczyzni!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-03 18:33:39

Żal mi was wszystkich może to prawda ze facet sie z kólkiem popisuje ale jak ja widze baby za kierownica to mine szlak trafia zero myslenia cala droga jej ... wiec co do kierowców to nie piszcie ze kobieta jest lepszym kierowca a tak poza tym kim jest osoba co napisala taki sprytny artykuł bo jak mi wiadomo to smak lepiej faceci dopasowywują a dlaczego ... bo maja szerszy jezyk i wiecej kubków smakowych wiec nie gadajcie takich głupot bo szlak mnie tu trafia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Igor
(Ocena: 5)
2013-05-05 22:15:52

Nie mam nic do kobiet za kierownicą, jeżeli idzie o porównanie do facetów. Niejednokrotnie są grzeczniejsze na drodze niż mężczyźni. Jazda samochodem zależy głownie od nawyków, jakich uczymy się od początku i przede wszystkim od doświadczenia, a nie płci. Ludzie kochani, opamiętajcie się w tym co piszecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 14:33:00

-co by było,gdyby na świecie nie było mezczyzn? -kobiety wytresowały by sobie inne zwierzatka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz