Sprawdź, co o nim mówią jego pocałunki

03 Sierpnia 2008

Pocałunek to coś znacznie więcej niż zwykły całus. Przede wszystkim jest ważną wymianą informacji. W ciągu kilku sekund możemy przekonać się, czy my i nasz partner pasujemy do siebie pod względem genetycznym, czy też nie, czy warto myśleć o związku z tą osobą, czy lepiej dać sobie spokój i szukać dalej.

Sprawdź, co o nim mówią jego pocałunki

Naukowcy są jednomyślni - całowanie jest bardzo zdrowe. Poprawia krążenie krwi i dotlenia mózg, przyspiesza przemianę materii. W wersji namiętnej wprawia w ruch 29 mięśni twarzy, spalając przy tym kilkanaście kilokalorii.

Nie od dziś wiadomo, że pocałunek przedłuża życie. Wpływ na to ma szereg skomplikowanych procesów chemicznych, podczas których organizm wydziela w czasie całowania tak zwane peptydy neutralne. Stymulują one system immunologiczny. W krwiobiegu pojawiają się zwiększone dawki adrenaliny oraz insuliny i cały nasz system pracuje na olbrzymich obrotach.

W pocałunku wyraża się temperament całujących. Ściśnięte podczas pocałunku usta mogą świadczyć o zahamowaniach i niezdolności do emocjonalnego zaangażowania. Natomiast namiętne pieszczoty języka czy podniebienia są oznakami bezpruderyjności, otwartości i braku kompleksów.

Według seksuologów, mężczyźni skłonni do dominacji, całują "żarłocznie", natomiast niepewni w roli kochanków - flegmatycznie. Z kolei kobiety całkowicie oddane zmysłowej namiętności lubują się we wszelkiego rodzaju pocałunkach perwersyjnych - gryzą usta i język, ssą na przemian górną oraz dolną wargę, językiem sięgają gardła partnera.

Chcesz, by twoje pocałunki miały cudowny smak? Skosztuj kawałek czekolady i całuj partnera, zanim słodycz się rozpuści. Możesz wykorzystywać inne produkty kulinarne: torty, lody, bitą śmietanę, mrożone owoce i cokolwiek jeszcze przyjdzie ci do głowy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (236)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 19:56:00

nuuuda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 18:38:00

[quote="anjahehe"][quote][b]Gosc[/b] mam 14 lat i nigdy nie maiłam chłopaka ;( i nigdy sie nie całowałam z chłopakiem ;( podobami sie jeden ale on powiedzał że nie mam na co liczyć ;( niestety będe sama dokońca życia ;([/quote] Dziewczyno ty masz jeszcze dużo czasu na to żeby sobie znaleść chłopaka i się z nim całowac i robić inne miłe ruchy:D Napewno jakiegos znajdziesz:D[/quote] ja pierrrr.... :/ no i co z tego że nie masz faceta?! 14 lat, dziecko... jeszcze wielu facetów przed Tobą, choć jeszcze tego nie rozumiesz zapewne..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 18:37:00

[quote="Gosc"]Gosc A ja mam 18 lat i jeszcze nigdy nie miałam chłopaka, noi w związku z tym także sie jeszcze nie całowałam. Aż wstyd sie przyznać:( Wifi Nie przejmuj się.. swojego pierwszego chlopaka poznalam w wieku 18 lat.. jestesmy razem 1.5 roku i jest cudownie... ale chociaz wiem ze mialam juz odpowiednie nastawienie i bylam na to w pelni gotowa.. teraz jestem szczesliwa :). Pozdrawiam[/quote] ludzie...opanujcie się:/ no i co z tego, że nie masz chłopaka? Widocznie jeszcze nie znalazłaś odpowiedniego, bo gdyby tak było to dawno tworzyłabyś szczęśliwy związek. Nie wiem co to za pogoń za druga połówką, jeśli nawet samemu się tego nie chce -,-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 18:35:00

[quote="Gosc"]Ja miałam 11 lat jak się pierwszy raz całowałam tak namiętnie z :P... A teraz to porostu uzależnienie.... I niestety to jest problem... Bo czasami facet już nie może... i robi się nie fajna atmosfera.. Uwielbiam ssać język partnera, kąsać wargi, językiem dotykać podniebienia.... Tylko przez to ze tak bardzo to lubię szybko zmieniam chłopaków bo niestety się nudzą i szukam innych "smaków"[/quote] nooo, żeby czasem chłopak, w którym na poważnie się zakochasz, nie poszukał innego "smaku" o.O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 18:34:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Ja chociaż mam 14 lat to kilkanaście razy się całowałam mmmm^^ A mój rekord to 1,5 godziny boskoo[/quote] tAK ZARAZ WYRABIESZ ZE TWOJ REKORD TO 9 godzin dziewczyno sie zastanow i Tu nie chodzi o chwalenie sie ;/ [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] yyyy... taki znowu żarłoczny to ja nie jestem... przeważnie jestem padnięty &amp;amp;amp;lt;hahaha&amp;amp;amp;gt; :P[/quote] Tak kochanie,obojętnie jakbyś nie był padnięty to zawse masz ochote na kizi miźki ;] W dodatku sam prowokujesz ;P heheh ... [/quote] [/quote] ^^haha dziewczynko 1,5 godziny?? umarła byś z odwodnienia hehe chyba ze z przerwami..w sumie masz 14 lat zero pojęcia i długie kręcone zęby &lt;lol2&gt;[/quote] haha a co ty wiesz rekord swiata jest ok 27 godzin to co ty wiesz ? odwodnienie <lol2> żal[/quote] hah i jeszcze pewnie łyka ślinę swoją i tego biednego chłopaczka ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-25 18:28:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Ja chociaż mam 14 lat to kilkanaście razy się całowałam mmmm^^ A mój rekord to 1,5 godziny boskoo[/quote] tAK ZARAZ WYRABIESZ ZE TWOJ REKORD TO 9 godzin dziewczyno sie zastanow i Tu nie chodzi o chwalenie sie ;/ [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] yyyy... taki znowu żarłoczny to ja nie jestem... przeważnie jestem padnięty &amp;amp;lt;hahaha&amp;amp;gt; :P[/quote] Tak kochanie,obojętnie jakbyś nie był padnięty to zawse masz ochote na kizi miźki ;] W dodatku sam prowokujesz ;P heheh ... [/quote] [/quote] ^^haha dziewczynko 1,5 godziny?? umarła byś z odwodnienia hehe chyba ze z przerwami..w sumie masz 14 lat zero pojęcia i długie kręcone zęby <lol2>[/quote] haha a co ty wiesz rekord swiata jest ok 27 godzin to co ty wiesz ? odwodnienie żal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-01 15:53:00

my się gryziemy ^^ a ostatnio dostałam od niego kuszącą propozycje 'daj pogryzę Ci język' ;d W sumie mój chłopak całuje różnie ...nie ma jakiegoś określonego sposobu. Wszystko zależne od sytuacji, miejsca i otoczenia;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-23 13:46:00

Ja miałam 11 lat jak się pierwszy raz całowałam tak namiętnie z :P... A teraz to porostu uzależnienie.... I niestety to jest problem... Bo czasami facet już nie może... i robi się nie fajna atmosfera.. Uwielbiam ssać język partnera, kąsać wargi, językiem dotykać podniebienia.... Tylko przez to ze tak bardzo to lubię szybko zmieniam chłopaków bo niestety się nudzą i szukam innych "smaków"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-19 21:04:00

Ja gryze;D I moj ukochany tez gryzie.Wiec doskonale sie dogadujemy.I on to lubi i ja :). Najdluzszzy ^seans pocalunkowy^ chyba 3 godziny :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-06 12:08:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Ja chociaż mam 14 lat to kilkanaście razy się całowałam mmmm^^ A mój rekord to 1,5 godziny boskoo[/quote] tAK ZARAZ WYRABIESZ ZE TWOJ REKORD TO 9 godzin dziewczyno sie zastanow i Tu nie chodzi o chwalenie sie ;/ [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] yyyy... taki znowu żarłoczny to ja nie jestem... przeważnie jestem padnięty &amp;lt;hahaha&amp;gt; :P[/quote] Tak kochanie,obojętnie jakbyś nie był padnięty to zawse masz ochote na kizi miźki ;] W dodatku sam prowokujesz ;P heheh ... [/quote] [/quote] ^^haha dziewczynko 1,5 godziny?? umarła byś z odwodnienia hehe chyba ze z przerwami..w sumie masz 14 lat zero pojęcia i długie kręcone zęby

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz