Serwis społecznościowy z limitem: Możesz mieć max 50 znajomych!

02 Stycznia 2011

Nowa alternatywa dla Facebooka i Twittera to Path. Czy nowy portal społecznościowy, ze specjalnymi ograniczeniami, ma szansę na popularność?

Serwis społecznościowy z limitem: Możesz mieć max 50 znajomych!

Portal społecznościowy Path to zupełnie nowy rodzaj portalu społecznościowego. Czym różni się od Facebooka, Naszej Klasy i Twittera? Path ma stać się wyborem tych, których męczy otrzymywanie zaproszeń do grona znajomych od zupełnie obcych lub dopiero poznanych osób. Pojawienie się takiej alternatywy, ma oznaczać koniec bezmyślnego przyjmowania zaproszeń, czytania postów osób, których prawie nie znasz i braku dbałości o własną prywatność!

Dzieło internetowych speców

W ostatnich tygodniach serwis był najgorętszym tematem rozmów specjalistów w Dolinie Krzemowej. Nic dziwnego, twórcy i pomysłodawcy portalu, uruchomionego w połowie listopada, to ojcowie współczesnego oblicza Internetu. Duet Dave’a Morina (autora aplikacji Facebook Connect, umożliwiającego logowanie się do różnych serwisów, za pomocą logiku i hasła własnego konta na Facebooku) i Shawna Fanninga (autora słynnego Napstera, który zapoczątkował trend ściągania muzyki z sieci) wcielił w życie pomysł o zupełnie nowym serwisie, który ma przyciągnąć osoby, ceniące swoją prywatność. Kluczowym elementem serwisu Path jest limit grona znajomych, obowiązujący każdego użytkownika. Każdy z nich, na swojej liście przyjaciół może mieć jedynie 50 osób! Zanim przyjmiesz jakiekolwiek zaproszenie, najpierw jesteś zmuszony do zastanowienia się, czy ta osoba, rzeczywiście jest ci na tyle bliska, że zasługuje na przyjęcie jej do elitarnego grona twoich przyjaciół. Dzięki temu masz pewność, że do zamieszczanych przez ciebie zdjęć, postów i informacji, wgląd mają jedynie „sami swoi”.

W gronie przyjaciół tylko „zaufani”

Elitarna atmosfera nowego serwisu ma gwarantować taki klimat, w którym każdy będzie miał odwagę po prostu być sobą. Według socjologów rodzaj naszej aktywności na serwisach społecznościowych zależy od tego, kto nas obserwuje. Jeśli obserwatorami są zarówno bliskie nam osoby, jak i ci, do których nie mamy pełnego zaufania, nasze wirtualne życie bardziej przypomina pracę nad budowaniem wizerunku  niż prezentowanie własnego charakteru, potrzeb i zainteresowań. To główna przyczyna powstania portalu Path, jednocześnie stanowiąca swoistą odpowiedź na coraz silniejszy trend ograniczania list znajomych przez użytkowników najpopularniejszych serwisów. Choć jeszcze kilka miesięcy temu, większość uczestnicy internetowych społeczności niemal prześcigali się w kolekcjonowaniu jak największej liczby znajomych, dziś ten trend ulega stagnacji, bądź nawet cofaniu się. Modny staje się, więc niepisany komunikat o elitarności danego użytkownika, który nie przyjmuje zaproszeń od „byle kogo”. Jego przejawem jest jak najmniejsza ilość wirtualnych przyjaciół.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (59)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Rex
(Ocena: 5)
2014-09-21 21:47:18

re: Serwis społecznościowy z limitem: Możesz mieć max 50 znajomych!

Alternatyw jest sporo np. guster.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nataly
(Ocena: 5)
2013-03-31 21:16:38

re: Serwis społecznościowy z limitem: Możesz mieć max 50 znajomych!

To nie przejdzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-05 10:37:15

wiec uwazam ze path jest do bani, przede wszystkim dziala tylko na IPHONE wiec teraz policz ile z twoich 50 znajomych ma IPHONE i path jest poki co tylko dla elity... zalozylam sobie w kazdym razie konto na path wiec teraz czekam na rozkrecenie pomyslu kiedy to bede mogla kozystac z niego przez web... bo idea nie jest glupia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-03 13:39:59

to jest to :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-03 11:16:39

polecam stronkę, którą ostatnio odwiedziłam, jest to strona erotyzmu oczami kobiet, mozna na niej przeczytać ciekawe artykuły o fantazjach kobiecych, o róznych figlarnych zabawach w sypialni czy chociażby o zabawkach jakie lubia kobiety, a jakich się boją,po oglądać ciekawae fotografie czy filmiki artystyczne. Mimo, że strona przeznaczona jest dla kobiet, to wydaje mi się, że dla mężczyzn też jest ciekawa, bo ujawnia to o czym kobiety czasami boją się rozmawiać z parterem by nie wyjść na perwersyjną. namawiam, was byście zobaczyli o czym myślą kobiety

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-03 10:03:19

"który ma przyciągnąć osoby, ceniące swoją prywatność." jesli ktos ceni sobie prywatnosc to nie porzyszloby mu do glowy zakladanie kont na roznych portalach spolecznosciowych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-03 10:02:26

"który ma przyciągnąć osoby, ceniące swoją prywatność."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 23:51:09

ja jestem na tak, bo ja stale wezi i swobodem ma tylko wsrod kilkunastu znajomych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 23:05:44

na facebooku też można mieć 50 znajomych. trzeba po prostu chcieć :) przecież nikt na siłę nie musi przyjmować zaproszeń od tych których nie znają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 22:10:03

tylko ze wtedy rozpadnie siewiele przyjazni/znajomosci, bo 'nie przyjales mnie do znajomych a przeciez znamy sie od 10 lat'..poza tym czemu maja mi kasowac zdjecia? moze niektore sa dla mnie sentymentalnei tojapowinnam decydowac kiedy chce je skasowac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz