Seks po ślubie to katastrofa? Podobno coraz więcej par jest wypalonych i sypia osobno

18 Września 2012

Coraz więcej małżeństw skarży się na swoje nieudane życie intymne. Z czego to wynika?

Łóżko

Najpierw romantyczne zaręczyny, potem ślub jak z marzeń, a po sakramentalnym `tak` małżonkowie żyją długo i szczęśliwie… Niestety, takie zakończenie zdarza się zazwyczaj w bajkach. Realne życie przynosi bowiem zgoła odmienny obraz małżeństwa, a zwłaszcza poślubnej intymności.

Potwierdzają to zresztą badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wśród 1000 zaobrączkowanych respondentów.- Aż 70 proc. żonatych mężczyzn i 50 proc. mężatek nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. 13 proc. ankietowanych przyznało również, że śpi w innym łóżku niż ich druga połówka – czytamy na express.co.uk.

Co ciekawe, brak namiętności najczęściej nie wiązał się z brakiem uczuć do partnera. Przeciwnie – większość osób przyznała, że nadal bardzo kocha swojego męża/żonę oraz że czuje się do niego/do niej bardzo przywiązana. – Seks przestaje małżonków cieszyć zazwyczaj po 40-tce. Wtedy nie mają już ochoty na eksperymentowanie w łóżku, wzajemna pasja gdzieś się wypala. Z biegiem kolejnych lat oddzielna sypialnia staje się naturalną koleją rzeczy – tłumaczy Rosie Freeman-Jones, rzecznik IllicitEncounters.com, które przeprowadzało badanie.

Jak myślicie, z czego to wynika? Czy obrączka rzeczywiście może aż w takim stopniu obniżyć popęd seksualny?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Czego facet szuka w kobiecie?

Oto 8 rzeczy, których on wymaga od swojej ukochanej!

PENSJA kontra LIBIDO: Im więcej zarabiamy, tym chętniej i częściej uprawiamy seks?

Podobno największy popęd seksualny mają bogacze.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (49)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

xD
(Ocena: 5)
2013-07-11 22:31:56

re: Seks po ślubie to katastrofa? Podobno coraz więcej par jest wypalonych i sypia osobno

to jest masakra... Nie warto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 20:44:52

ja chyba tak mam męża traktuje bardziej jako przyjaciel ale jak przychodzi co do czego nie mam ochoty za bardzo uprawiać z nim seks (oczywiście go kocham ) i nie wyobrażam sobie być z kimś innym ...dlaczego tak jest ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-26 19:27:55

Witam, Proponuję zapoznać się z pierwszą w kraju ofertą terapii dla par połączonej z wypoczynkiem. Prawie 40 godzin warsztatów psychologicznych w tym konsultacje indywidualne, prowadzone przez małżeństwo psychologów z wieloletnim doświadczeniem . Szczegóły dostępne na stronie ww.hotelfero.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-20 13:21:50

nie wierze ze od 1 seksu mozna miec 3 orgazmy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 20:31:17

Swojego męża poznałam przez Internet. Dzieliły nas setki tys. kilometrów. Spotkaliśmy się po 2 latach Skypowej znajomości, ponieważ codziennie rozmawialiśmy przez Skypa (video). Tak na mnie działał, że najchętniej zgwałciłabym monitor! W końcu postanowiliśmy się spotkać... Przyleciał do Polski, spędziliśmy wspaniałe dni, później ja poleciałam do Niego. Po roku odwiedzania się J. oświadczył się i wzięliśmy ślub. Oboje w dniu ślubu byliśmy tak napaleni, że nie mogliśmy się doczekać końca mszy. Gdy tylko minęły 2 godziny wesela, zerwaliśmy się do hotelu na 2 godziny w wymówce zdjęć ślubnych. W korytarzu już nie miałam na sobie sukni ślubnej. Jak sobie o tym przypomnę to aż mam ciarki. Był to nasz pierwszy seks. 3 orgazmy, było tak cudownie, że zapomniałam o całym świecie. Także można poczekać.... wszystko zależy od uczucia do drugiego człowieka. Jesteśmy 3 lata po ślubie i nadal każdy dotyk sprawia, że mamy dreszcze. A kochamy się wszędzie gdzie się da.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-20 14:42:32

Zazdroszczę, brzmi bardzo fajnie. U mnie ta sfera kuleje przerażająco i chociaż partner bardzo mi się podoba to prawie nigdy nie mam ochoty a jestem w związku rok... nasza noc poślubna to zapewne będzie dramat i robienie wszystkiego na siłę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-21 01:21:46

Jesteście dopiero rok razem? I już wiesz, że to ten jedyny, który stanie z Tobą przed ołtarzem? Może poczekaj jeszcze, przez rok tak naprawdę niewiele się dowiesz o drugim człowieku. A skoro nie masz ochoty wziąć go w obroty to może po prostu nie pasujecie do siebie? seks bardzo umacnia więzi, osoby, które mówią, ze nie to po prostu nie mają porównania... w czasie seksu partnerzy stają się jednością... nie ma moje, twoje.. tylko jest nasze. Jego ciało należy do Ciebie, a Twoje do Niego. Poznajecie swoje slabe punkty, okazujecie w ten sposób uczucie i pragnienie. Zastanów się Kochana, czy to ten jedyny, żebyś później nie była nieszczęśliwa. Może po prostu kochasz go, ale tak naprawdę traktujesz go jak przyjaciela i dlatego nie masz popędu seksualnego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 12:14:19

Dziewice orleańskie... Seks jest ważny, bardzo ważny choć nie najważniejszy. Zwykle udane życie seksualne przekłada się na jakość związku. Jeśli Wasz facet nie będzie w stanie Wam dogodzić raz, drugi, trzeci a sam po kilku minutach będzie miał orgazmy to zobaczycie wtedy, ile w Was jest frustracji i złości. I jakie będziecie chodzić nerwowe. Dobry seks to połowa sukcesu w drodze do dobrego związku!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-18 22:34:04

Czytam wasze wypowiedzi i muszę dodać własną... Jestem 4 miesiące po ślubie. Przed ślubem oboje zdecydowaliśmy się nie uprawiać seksu i byliśmy dla siebie pierwszymi partnerami. Po ślubie seks to jest katastrofa! Okazuje się, że mimo dobrych relacji nie jesteśmy "dopasowani" seksualnie jak to się modnie mówi. Mamy różny charakter i różne potrzeby....Seks raz czy dwa razy w tygodniu na moje wyraźne życzenie to zbyt mało!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 08:35:40

Ja również czekałam do ślubu i po ślubie też nie było to nic przyjemnego, poza tym mój mąż nie bardzo chciał się kochać, za to ja miałam duży popęd, ale wszystko da się przeżyć jeśli się kocha. Teraz jesteśmy rok po ślubie i jest coraz lepiej. Nie można od razu przekreślać bo początek nie był taki jak sobie wymarzyliśmy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 17:45:59

nigdy nie bierze się kota w worku drogie panie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-24 13:55:39

ja jestem 3tyg po ślubie. Tez czekaliśmy do ślubu i... myslałam ze bedzie inaczej:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-18 22:13:12

Jakby przed ślubem nie spali ze sobą, to po ślubie by nie narzekali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-18 21:31:44

jakby ludzie nie puszcali sie przed slubem,to by mieli inne zdanie na ten temat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-18 18:49:16

Przecież życie, to nie tylko pieprzenie się...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz