SAVOIR-VIVRE W ŁÓŻKU

22 Lutego 2011

Nawet figlując w łóżku niczym dzika kotka, możesz zachowywać się z klasą. Uprawiając seks warto pamiętać o dobrych manierach. Przed Wami SYPIALNIANY BON TON!

SAVOIR-VIVRE W ŁÓŻKU

savoir-vivre to nic innego jak ogłada, kindersztuba, czyli znajomość dobrych manier i obowiązujących zasad. Wyrażenie to kojarzy nam się przede wszystkim z bon tonem w pracy, na przyjęciach, podczas spotkań oficjalnych i towarzyskich czy z zachowaniem przy stole. Ale na tym nie koniec. savoir-vivre obowiązuje również w sypialni. I należy tych zasad przestrzegać. O jakich zasadach mowa?

1. Szacunek do partnera

To podstawowa reguła, o której w łóżku bardzo często zapominamy. Kiedy temperatura w sypialni się podnosi, najważniejsze stają się dla nas nasze potrzeby. Wytknąć można to zwłaszcza mężczyznom, którzy zwykle na pierwszym miejscu stawiają swoją rozkosz. Jednak erotyczny savoir-vivre nakazuje szanować potrzeby partnera. Reaguj na wskazówki czy słowa kochanka, pytaj go, co sprawia mu przyjemność, zrozum, gdy na coś nie będzie miał ochoty. Dobra partnerka (i partner!) w łóżku pamiętają, że nie są w nim sami. I potrafią dostosować swoje potrzeby do potrzeb drugiej osoby. Bo wiedzą, że dzięki temu można czerpać z seksu maksimum rozkoszy.

2. Wyczucie czasu

Wszyscy wiemy, że seks jest świetny, ale nie każda pora jest dobra, żeby wskakiwać do łóżka. Są chwile, kiedy jedna ze stron może nie mieć ochoty na figle. I zgodnie z regułami dobrych manier w sypialni powinnaś te chwile wyczuć. Nie nalegaj na seks, jeśli partner jest zmęczony, zdenerwowany czy podupadł na zdrowiu. Zrozum również, że każdy może czasem nie mieć ochoty na seks. I przyczyną wcale nie musisz być ty. Erotyczny savoir-vivre podpowiada, żebyś uszanowała brak chęci wybranka na zbliżenie. Dlatego nie nalegaj, jeśli ukochany nie chce się kochać. Pamiętaj, że seks ma być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Łatwiej wyczujesz, czy przyszła dobra pora na zbliżenie, jeśli zajrzysz do naszego seksualnego kalendarza na cztery pory roku.

3. Delikatność i subtelność

Nie oznacza to wcale, że masz zachowywać się powściągliwie w łóżku i zapomnieć o swoich pragnieniach, kiedy marzy ci się gorący seks bez zahamować. Jednak nawet kochając się szybko, dziko i bez opamiętania, nie zapominaj o tym, aby być delikatną i subtelną. Dlatego nie przesadzaj z wulgaryzmami, drapaniem, pluciem, gryzieniem, czyli brutalnym zachowaniem w łóżku. Jeśli się zagalopujesz, możesz zadać mężczyźnie ból i zniechęcić go do erotycznej zabawy. W łóżku powinnaś być przede wszystkim kobieca. Nie zapominaj, żeby okazać partnerowi czułość, zrozumienie i zainteresowanie. Nawet jeżeli nie w trakcie seksu, to zaraz po nim. Właśnie tego wymaga od ciebie erotyczny savoir-vivre.

4. Rozmowa o początkach

Ten problem każdy dobrze zna: kiedy pojawia się nowy partner, zwykle zastanawiamy się, kiedy wypada pójść z nim do łóżka. Pytanie to zadają sobie szczególnie osoby, które inicjację mają dopiero przed sobą. Co mówi o tym savoir-vivre? Przede wszystkim warto taką decyzję przedyskutować z partnerem, szczególnie jeśli w grę wchodzi pierwszy raz. Porozmawiajcie, czego od siebie oczekujecie, co spędza wam sen z powiek i jak wyobrażacie sobie „tę” chwilę. Posłuchaj również tego, co chce ci powiedzieć ukochany. I nie zapominaj o jego słowach, kiedy pójdziecie na całość. W przypadku kobiet, które pierwszy raz mają za sobą, również nie zaszkodzi porozmawiać o seksie – np. o tym, w jaki sposób będziecie się zabezpieczać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 23:50:11

Jednak nawet kochając się szybko, dziko i bez opamiętania, nie zapominaj o tym, aby być delikatną i subtelną. -to sobie zaprzecza..zresztą w sexie trudno sie kontrolowac...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-25 19:29:35

:))i tak macie racje wszystkie komenatarze są dobre!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-25 19:27:31

Każdy lubi co innego w łóżku ,a o higenie warto pametać:)) nie ma co się hamować!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-23 20:50:41

no ja nie wiem, moim zdaniem kazdy lubi co innego, wiec nikt nie bedzie sie tym sugerowac,,, mysle ze wszystko jest dobre jesli tylko nie jest przesadzone i nie jest ciagle powtarzane.... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-23 11:03:11

dlaczego nie przesadzac z wulgaryzmami itp? jesli obje strony to lubia to po co sie hamowac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-22 17:52:38

Ja również dodam higienę. A jeśli chodzi o drapanie czy wulgaryzmy to czasem fajnie w łóżku podnieść temperaturę kilkoma niecenzuralnymi słówkami. To jest seks (czasem słodki i powolny, czasem dziki i nieokiełznany) a nie jedzenie bezy ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-22 17:36:19

dodatkowo jeszcze higiena osobista...bo czasami z tym jest na bakier u facetów czy kobiet...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-22 16:05:44

jakos jeszcze nikt na drapanie podczas sexu nie narzekał ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-22 16:00:41

popieram przedmówczynię sporo punktów powinno być skierowane do panów, bo to oni są raczej tacy dzicy i niekulturalnie w łóżku... ale to też zależy od pana, bo są tacy mężczyźni, którzy mogliby świecić przykładem i być idealnymi przykładami dla takich zestawień :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-22 13:43:54

też tak uważam;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz