Romans, zdrada, przebaczenie - co o tym (TAK NAPRAWDĘ) sądzą Polacy?

12 Grudnia 2011

Czy każdemu mężczyźnie zdarza się „skok w bok”?

zdrada

Ciekawą ankietę przeprowadziło Centrum Badania Opinii Społecznej. – W jednym z sondaży poruszyliśmy temat flirtów i romansów przydarzających się osobom będącym w stałych związkach małżeńskich lub partnerskich. Interesowało nas zarówno to, czy ankietowani sami nawiązują takie kontakty, jak również ich opinie o tego typu relacjach – informuje Natalia Hipsz, autorka opracowania. CBOS szukało odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdradzamy, ile jest prawdy w stereotypach dotyczących romansów i jak je oceniamy. Co z tego wynikło?

Bo wszyscy tak robią

Faktem jest, że ostatnio sporo słyszy się o relacjach intymnych łączących dwoje ludzi, którzy nie są parą – a z których przynajmniej jedno pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim. Dlaczego zatem w ogóle wchodzimy w romanse? Czy to tylko kwestia naszych błędów? Okazuje się, że blisko połowa z nas uważa, że osoby decydujące się na skok w bok są znudzone swoim związkiem i szukają czegoś nowego. Ponad 40 proc. ankietowanych jako przyczynę podało kryzys relacji. Na trzecim miejscu (wskazanym przez ponad jedną czwartą badanych) znalazła się chęć ucieczki od problemów, a dalej niskie poczucie własnej wartości czy samotność. Z jakich jeszcze powodów romansujemy? – Mniejsza część respondentów jest zdania, iż romansującymi kierują bardziej przyziemne pobudki, że wykorzystują oni okazję, która się nadarza, postępują zgodnie z ludzką naturą lub nie potrafią oprzeć się pokusie, gdy są uwodzeni – podkreśla Natalia Hipsz z CBOS. Ale są też tacy, którzy twierdzą, że zdradzamy, bo… wszyscy tak robią.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (97)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-12 23:44:50

re: Romans, zdrada, przebaczenie - co o tym (TAK NAPRAWDĘ) sądzą Polacy?

U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-14 15:39:06

Masz wątpliwości co do tego, czy Twój partner/ka wyjeżdżając na wakacje Cię nie zdradził? On/Ona zdecydowanie zaprzecza , używając argumentów w które Ty nie wierzysz? Masz uzasadnione odmienne zdanie i na jakiejś podstawie mu/jej nie ufasz? On/Ona nie wie jak udowodnić Ci swoją niewinność? Wariograf to najlepszy sposób by rozchwiać wątpliwości ! Przyjedźcie do nas i dowiedz się prawdy ! Darmowe badanie wariografem! Skontaktuj się z nami pod nr. 796845666 lub n.leboch@tvn.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-11 12:17:52

NMoEAn rpjunixpyyhi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 18:00:58

Yz5LA1 mcserpzmdytf

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 04:20:41

Jezu a co to Facebook na giełdę wszedł? Bo jakoś nie zauważyłem, żeby giełdowa pkinaa wpłynęła na jego zyskowność która rośnie i jest powyżej zakładanej chyba rok do roku. |

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-13 12:08:51

Paranoja! Jesli ktos chce zdradzic to zdradzi! I nawet sie o tym nie dowiemy! A jak juz sie dowiemy to najzwyczajniej w swiecie nie uwierzymy dopoki nie bedziemy miec na to twardych dowodow! Bo jak? Kto? Ona nas zdradzil? Ten moj kochany maz? Ktory co wieczor szepta nam czule slowka? Ktory chodzi z dziecmi na spacerY Pomaga nam w domu? Robi nam sniadanie? To tylko ich przykrywki od zdrady! Wiem! Przezylam to!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-08 00:24:47

jestem tą drugą ale nie żałuje, nikt nie dał mi tyle szczęścia co on i nie chodzi tu tylko o sex

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-29 09:47:05

to mega

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-07 21:51:24

przyznaje racje ze skok w bok spowodowany jest znudzeniem w zwiazku...checia przezycia czegos nowego ,czegos na co nie zdecydowaloby sie w stalym zwiazku np.na seks analny ...kiedy staly partner nie jest w stanie doprowadzic cie do takiej ekstazy aby zdobyc sie na np.ten seks analny....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-23 12:59:02

Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-19 15:18:27

nie wiem,ale ja juz bylam kiedys zdradzona i nie chcialabym byc jeszcze raz....a juz tym bardziej nie szanuje lasek ktore wiedza o tym ze twoj partner jest w zwiazku a ciagna ich do lozka. Za nim to zrobia niech sie postawia w sytuacji jak by bylo gdyby to on je zdradzal. Jak dla mnie to sa zwykle SZMATY! choc to slowo nie wiem czy czasem nie jest dla nich za lagodne:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz