Romans w pracy - o czym trzeba wiedzieć?

08 Lutego 2016

W pracy spędzamy rocznie blisko dwa tysiące godzin. Nic dziwnego, że właśnie tutaj zdobywamy najwięcej znajomych, ale często także… kochanków.

romans w pracy

Daria, handlowiec z dużej firmy komputerowej, od kilku miesięcy romansuje z Pawłem – szefem innego działu. „Wszystko zaczęło się dość typowo, na wyjeździe integracyjnym. Było dużo alkoholu, dobrej muzyki i nad ranem wylądowaliśmy w jego pokoju hotelowym. Myślałam, że będzie to jednorazowy wyskok, ale związaliśmy się na dłużej” – opowiada. „Choć ukrywamy nasz związek przed ludźmi z pracy, mam wrażenie, że i tak wszyscy o nim wiedzą, a czasem, gdy wracam z biura Pawła, widzę dziwne uśmieszki koleżanek. Wcale się tym nie przejmuję, bo jestem za bardzo szczęśliwa i podekscytowana tą sytuacją” – dodaje młoda kobieta.

Jej historia nie jest niczym wyjątkowym. Zdaniem specjalistów badających temat w nieformalne układy angażuje się niekiedy nawet jedna trzecia zespołu, zwłaszcza jeśli pracodawca często organizuje imprezy integracyjne.

Romans korzystny dla firmy?

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że blisko 30 proc. przypadków zdrady partnera ma swoje źródło w miejscu pracy. Dotyczy to zwłaszcza korporacji oraz niektórych grup zawodowych, np. aktorów i lekarzy. Biurowe romanse częściej zdarzają się pozostającym w stałych związkach mężczyznom (36 proc.); większość kobiet wciąż szuka partnera w gronie znajomych, niekoniecznie z pracy.

Gdy Monster.com – lider światowej rekrutacji on-line – zapytał swoich użytkowników na całym świecie o randkowanie z kolegą lub koleżanką z pracy, okazało się, że Europejczycy są znacznie bardziej otwarci na romansowanie niż np. Amerykanie, przekonani o negatywnym wpływie takiej relacji na ich karierę zawodową.

Biurowy romans często zaczyna się bardzo niewinnie, od puszczenia oka zza biurka, zabawnych liścików czy głupich żartów, nie zawsze o podłożu erotycznym. W końcu jednak często dochodzi do wybuchu emocji, a później sprawy… wymykają się spod kontroli.

Zobacz także: Zawody sprzyjające romansowaniu w pracy

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-09 22:03:31

re: Romans w pracy - o czym trzeba wiedzieć?

kolejeny raz bzduryyyy czytam kto to wogóle pisze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
małami
(Ocena: 5)
2016-02-08 20:22:34

re: Romans w pracy - o czym trzeba wiedzieć?

Romans w pracy to coś cudownego! Sama to przeżyłam i wspominam to do dzisiaj. Można się odstresować i zapomnieć o wszystkim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-08 06:30:27

re: Romans w pracy - o czym trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wszyscy się dowiedzą. Jedna ze stron opowie o tym, albo po prostu ktoś zauważy. Jeśli nie przejmujemy się opinią innych, to droga wolna, ale raczej takie romansowanie nie jest dla wrażliwych. Poza tym, romanse w pracy oparte są z reguły tylko o seks. Jeśli dwie dorosłe osoby mają na to ochotę, jasno określą zasady (np. żadnych zobowiązań), to też nie mam nic przeciwko. Sama mam kolegę z pracy, za którym jakoś nie przepadam, ale jakby zaproponował mi jednorazową przygodę, to pewnie bym się zgodziła. Jesteśmy dorośli i kropka. Przeszkadza mi tylko robienie wokół siebie szumu, dramaty i brak umiejętności oddzielenia życia prywatnego i zawodowego. Ja po takiej przygodzie nie miałabym problemu do powrotu do normalnych relacji zawodowych, ale mało osób to potrafi, dlatego odrdzam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1