Problemy z erekcją zmorą polskich mężczyzn

03 Maja 2009

W ciągu ostatnich 10 lat liczba osób mających kłopoty z erekcją wzrosła o ponad milion - do 2,5 miliona.

Problemy z erekcją zmorą polskich mężczyzn

Choć problem z erekcją nie dotyczy kobiet, pośrednio na nie wpływa. U podstaw niedomagań penisa leży wiele czynników: dieta bogata w tłuszcze, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, brak ruchu. Panowie wiedzą, że coś jest nie tak, więc odsuwają się od partnerek. Te zaczynają czuć się nieatrakcyjnie, myślą, że partner ich nie kocha albo zdradza.

Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej wynika, że aż 2,6 miliona mężczyzn w naszym kraju ma kłopoty z erekcją. W ciągu ostatnich 10 lat liczba ta wzrosła o ponad milion. To jednak nie tylko problem Polaków, podobnie dzieje się na całym świecie. Eksperci prorokują, że do 2025 roku liczba panów z tym zaburzeniem wzrośnie do ponad 300 milionów.

Mężczyźni wstydzą się swoich problemów i nie postępują racjonalnie. Dr Andrzej Depko, współautor badania, tłumaczy mechanizm ich zachowań:

"Kiedy pojawia się problem, mężczyzna zaczyna się wycofywać, zamyka się w sobie, albo - co gorsza - zaczyna sam się leczyć, przyjmując reklamowane preparaty bez recepty, a choroba rozwija się dalej. Uruchamia się mechanizmy obronne - ucieczkę od współżycia, wyparcie" (Gazetaprawna.pl).

Problemów z erekcją nie wolno bagatelizować, ponieważ mogą świadczyć o poważniejszych schorzeniach, np. o chorobach wieńcowych, być efektem nadciśnienia, niezdiagnozowanej cukrzycy, depresji albo skutkiem przyjmowania leków (np. na chorobę wrzodową).

"Erekcja jest czułym barometrem ogólnego stanu zdrowia. Jej zaburzenia są pewną konsekwencją pogarszania się naszego zdrowia. Jeśli cokolwiek złego się dzieje, warto temu przeciwdziałać, zgłaszając się do lekarza".

Nie tylko mężczyźni nie chodzą ze swoimi problemami do lekarzy. Nawet w związkach partnerzy rzadko rozmawiają o intymnych kłopotach. Tylko 30% par przyznaje się do rozmów na temat seksu.

Zobacz także:

Jak pogodzić seks i religię?

Co portale społecznościowe robią z twoim związkiem?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (70)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paweł
(Ocena: 5)
2017-06-27 19:19:25

U mnie efekt po IQman rewelacyjny, Wcześniej średnio co drugi raz kończyłem niepowodzeniem,dzisiaj,za każdym rzem jest rewelacyjnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Waldziaaa
(Ocena: 5)
2015-06-18 13:02:47

re: Problemy z erekcją zmorą polskich mężczyzn

My jak w związku przechodziliśmy kryzys, z przyczyn "łóżkowych" staraliśmy się o tym rozmawiać i jakoś rozwiązać nasz problem. Próbowaliśmy różnych rzeczy, które jednak poskutkowały. Zaczęliśmy na początku od zabawek erotycznych i różnych suplementów z erozkosz.pl.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-17 06:57:53

pXxSzX keutffiukpxk

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-15 21:23:50

E3G84p smvhodzeekhl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-15 14:19:33

I have a pc, I have no problem snyiag graphics, especially resolution, is a whole different thing on pc. the problem of pc is the lack of games. Consoles offer much more. There are so few games for pc that I am running it with ubuntu at the moment, since I used windows only for the games.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-27 17:48:19

SKUTECZNE środki na erekcję na stronie www.potencja.intymne.cba.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-30 15:36:38

Mój facet poradził sobie z problemem. Problem tkwił w psychice, czyli jak tu piszą, zaczął się w sobie zamykać oraz z złej technice. z psychiką poradziliśmy sobie sami,a technikę poprawił po przejściu kursu Mistrza Seksu.pl . teraz juz jak najbardziej wszystko gra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-26 14:29:46

z tego co czytalam ostatnio to problem z erekcja moze byc spowodowany przez wiele rzeczy. Dosc czesto przyczyna bywa chrapanie ktore tak bagatelizujemy. Zreszta sporo mozemy poczytac o chrapaniu i o tym co nam grozi gdy nie leczymy chrapania. www.symfoniachrapania.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-18 16:29:50

Gdzies czytalam ze powodem problemu z erekcja moze byc chrapanie. Chodzi tutaj o niedotlenienie organizmu. Jezli Towj chlopak chrapie to skieruj go na leczenie. Z tego co wiem nieleczone chrapanie moze przerodzic sie w bezdech i zwiekszyc ryzyko zawalu serca

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-23 11:00:48

Nie można mylić przede wszystkim zaburzeń erekcji z blokadą psychiczną ,bądź spowodowaną zmęczeniem ,na to pierwsze pomągą tylko leki ciężkie i podawane kuracjami ,przepisane przez lekarza ,jeśli chodzi o blokade psychiczną to przełomowy bywa zazwyczaj sukces ,dla tego mniej stresu i jakiś środek poprawiający potencję działa cuda:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-15 16:22:41

Kolega ma racje ,jeśli problem tkwi tylko w zmęczeniu lub stresie ,najlepszym rozwiązaniem jest środek na popęd...oczywiście kupowany w aptece ,jest ich kilka bez recepty...ja osobiście brałem Cupido i jestem bardzo zadowolony...POLECAM

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz