Polska to seksualny zaścianek!

14 Maja 2009

Przeglądając raport przygotowany przez sprawozdawcę Organizacji Narodów Zjednoczonych, łatwo dojść do wniosku, że Polska to kraj, w którym o równouprawnieniu można co najwyżej poczytać w gazetach.

Polska to seksualny zaścianek!

Przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych, Anand Grover, przygotował raport na temat sytuacji Polek. Jego wyniki nie są optymistyczne i trafią na posiedzenie Rady Praw Człowieka, które odbędzie się w czerwcu 2010 roku. Polski rząd ma 6 tygodni na ustosunkowanie się do dokumentu. Stanowisko i podjęte działania władz mają wpływ na jego ostateczną treść, która będzie omawiana w przyszłym roku.

Zarzutów w stosunku do prawodawstwa w Polsce jest sporo. Oberwało się nam się między innymi za trudny dostęp do środków antykoncepcyjnych (państwo nie partycypuje w kosztach zabezpieczeń przed ciążą), słaby dostęp do badań prenatalnych, nie spełniający wymogów system edukacji seksualnej (który jest nieobowiązkowy), brak nowoczesnych systemów leczenia narkomanii.

Najwięcej gromów spadło jednak na nasz kraj za utrudniony dostęp do aborcji. Chodzi o zbyt restrykcyjne prawo dopuszczające usunięcie ciąży jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Dodatkowym problemem jest strach lekarzy przed wykonywaniem tego typu zabiegów. Powołując się na własne sumienie, a częściej obawiając opinii publicznej, nie przeprowadzają aborcji w tych incydentalnych przypadkach, na które zezwala prawo.

W swoim raporcie Grover napisał, że Polska pomimo podpisania traktatów poszanowania człowieka nie respektuje zawartych w nich postanowień.

Zobacz także:

Giana Jessen – urodziła się mimo aborcji!

Wstrząsająca relacja kobiety, która urodziła się pomimo zabiegu usunięcia ciąży, a w dorosłym życiu została członkinią organizacji broniących życia poczętego.

Lekarze nie chcą zapisywać pigułek 72 godziny „po”

Sumienie, strach, a może dbanie o dobre imię? Co kieruje lekarzami, którzy nie przepisują pacjentkom tabletek „po”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (273)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-26 19:48:58

w koncu, choc ja boje sie zew w tym zascianku nigdy sie nic nie zmieni...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-18 13:51:00

[quote="Gosc"]Aborcja powinna być legalna ... To może pójdźmy dalej , odważniej i bardziej postępowo. Proponuję samosądy , np. jeżeli masz porachunki z sąsiadem i cię wkurzył to strzel mu w łeb i będziesz miał spokój. Dlaczego nie możemy sami załatwiać swoich spraw, tylko poprzez prawodawstwo .... czujmy się wolni, bardziej uświadomieni, wolni... Jakim prawem jakiś prawniczek ma za mnie decydować! A gdzie demokracja... Samosąd a co ! Każdy ma prawo do swoich uczuć, zachowań, czyli animals plantes ... Brawo![/quote] co Cie boli aborcja nie znanej Ci kobiety? chcesz to idz robic samosady nikt Ci tego nie zabroni tyle ze poniesiesz tego konsekwencje nie narzucisz kobiecie ze ma urodzic dziecko ktorego nie chce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 18:34:00

ABORCJA I ANTYKONCEPCJA POWINNA BYC BARDZIEJ DOSTEPNA !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-30 19:33:00

aborcja powinna byc legalna przeciez nikt nie zmusza kobiety zeby usunela aborcja daje prawo wyboru i prosze mnie nie obrazac bo kiedy bylam przeciw aborcji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 19:42:00

jaki zaścianek zobaczcie http://sekretki.pl dziewczyny z Warszawy też się ogłaszają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 22:41:00

krzywy ryj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 22:15:00

Naprawdę pierwsze co mi przyszło na myśl to to, że polki tsą brakującym ogniwem w teorii Kamasutry; łącznie z tymi fajnymi. Dzieje się to dla tego, że dziewczyny z Polski wyobrażają sobie dostojność mężczyzny, ale ich niewerbalne zdolności koncentrują się na zbytkach, które dla mężczyzny mogą być zbyt trudne do zrozumienia, gdy patrzą na to z góry powodują swoją nieatrakcyjność umysłową, infamtymność, zachwianie fantazji erotycznych, a w przypadku nienadciśnieniowych mężczyzn prowadzi to do depresji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 01:07:00

[quote="Gosc"]Aborcja prawem kobiet!!!!!![/quote] A czego jest wam winne to dziecko? ono tez ma prawo do życia... "Zauważyłem że wszyscy zwolennicy aborcji zdążyli się już urodzić" i podpisuję się pod tymi słowami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-24 00:00:00

Od kiedy morderstwo jest prawem, to jakis paradoks. Świat wariuje. "Niech osoba sie tak nie denerwuje, bo jej kaktus na czole wyosnie:) Ha HA DO kosciola Mocherze, ale juz!" Brawo, jestem pod wrażeniem przejawów toleranji w zakresie wolności słowa ! W sumie to proste, ktoś ci nie pasuje przylep mu kompromitujaca łatke! a co w koncu jestes nowoczesnym człowiekm ... zal "Czyli co jeśli chcę mieć dwoje dzieci to mam uprawiać seks tylko dwa razy w życiu tak? :P" hmm słyszałeś/słyszałaś o czymś takim jak antykoncepcja? albo planowanie rodziny? albo metody objawowe? radze ci poczytać xD słaby dostęp do badań prenatalnych - i tu uderzyli w prawdziwy problem a nie coś co jest poprawne politycznie,bo w grunie rzeczy aborcja,antykoncepcja itp itd to bardziej sprawa światopoglądu sorry demokracja "jej dupa jej sprawa..." tak, ale czy ktoś kiedyś napisał jakie sa negatywne skutki aborcji [no pomijajc taka banalna sprawe jak morderstwo ...] nie wiele osób wie ze po takim zabiegu mozna nie zajśc nigdy w ciaze, sa takie przypadki ale moda za bardzo jest za tym zeby mowic o takich drobiazgach ;] bywa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-20 22:51:00

bravo! wkoncu ktos to zauważyl ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz