Polki przestały wstydzić się seksu

23 Kwietnia 2009

Jeszcze 10 lat temu badacze uważali, że otwarty dialog na temat seksu jest niemożliwy. W ciągu dekady udało nam się do niego dorosnąć.

Polki przestały wstydzić się seksu

Kilkadziesiąt lat po innych krajach zachodniej cywilizacji, rewolucja seksualna dotarła do Polski. Z badań przeprowadzonych pod koniec XX wieku wynikało, że Polki nie są jeszcze gotowe na otwarte rozmowy o seksie. Po 10 latach wszystko się zmieniło i wkraczamy w nową erę.

Co do powodów zmiany, badacze się spierają. Dr Beata Łaciak, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że największy wpływ na "uwolnienie" seksualności miały kreskówki. Właśnie filmy animowane, w jej opinii, pozwoliły otwarcie mówić o wielu sprawach.

„Wyniki były szokujące, bo okazało się, że w bajkach pojawiają się wyraźne aluzje seksualne albo nawet wprost poruszany jest temat seksu. A kreskówkowe bohaterki płci żeńskiej w wysokich butach, z pejczami w rękach, mają zdecydowane charaktery, chcą rządzić i mówią wprost, czego pragną” („Newsweek”).

Ikona polskiej seksuologii, prof. Zbigniew Lew-Starowicz uważa, że punktem zwrotnym w postrzeganiu seksu był występ Frytki i Kena w programie „Big Brother”. Według uczonego, tempo zjawisk wskazuje na ogromne przyspieszenie uwalniania skrywanych do tej pory sfer.

„Jestem w stanie wyobrazić sobie, że za dziesięć lat panie będą na wizji prezentować łechtaczki, a ja w roli eksperta skomentuję ich budowę” („Newsweek”).

Zarówno prof. Lew-Starowicz, jak i dr Łaciak zgadzają się, że to media w każdej postaci - od kolorowych czasopism, przez telewizję, po Internet - wykreowały wizerunek kobiety, która chce seksu, a Polki dostosowały się do tego wzorca.

Już niedługo na ekranach telewizorów ma zagościć program pod roboczym tytułem "Pogotowie seksualne". Realizację pomysłu poprzedzono badaniami. Okazało się, że Polki chcą rozmawiać o seksie i jeszcze lepiej go poznawać.

A wy nie wstydzicie się mówić partnerom o swoich potrzebach?

Zobacz także:

Erotyczna mapa świata

Po czym poznać, że on jest dobry w łóżku?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (137)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-07 20:42:00

[quote="Gosc"]Sexu uczą w Japoni w podstawówce , pani każe sie rozebrać chłopcu a dziewczynki zapoznawają sie z męskim hooojem , jak go ssac albo jak wkładać sobie w krok .U NAS TEZ TAK BĘDZIE ALE ZA 100 LAT[/quote] &&&&&& U nas juz w parku wieczorem to walenie prawie na każdej ławce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-06 22:47:00

Bo w tym ze chce sie satysfakcjonujacego pożycie nie ma niczego dziwnego a bez rozmów o seksie cięzko jest coś zdziałać. Myśle ze to nawet lepiej dla mężczyzn gdyż podejrzewam ze wiekszosc kobiet jest nie tylko bardziej otwarta na rozmowy o seksie ale rownież na eksperymentowanie w łóku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-06 16:11:00

Sexu uczą w Japoni w podstawówce , pani każe sie rozebrać chłopcu a dziewczynki zapoznawają sie z męskim hooojem , jak go ssac albo jak wkładać sobie w krok .U NAS TEZ TAK BĘDZIE ALE ZA 100 LAT

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 17:42:00

BIŻUTERIA HAND-MADE zapraszam: http://ww w.prototyp.pl/solange421/gallery !!!!! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 12:28:00

[quote="Domiii ;**"]ja też chcę spróbowac z kobietą ale zdecydowanie wolę męszczyzn a właściwie to jednego, mojego ;** :) [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=BohemaDoll] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] załóżmy fynclub xDD ejj, a ja nigdy nie widzialam na zywo jak dwie dziewcyzny ... tego. ciekawe czy bym sie wtedy zniechecila ;P [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] mi sie marzy sex z dziewczyną. I pewnie kiedys to zrealizuję :)[/quote] HaHa :D Ja też mam takie marzenie xD[/quote] haha widze ze jest nas duzo xD[/quote] No bardzo nas dużo bo też mam takie marzenie heheh :) ale jakoś wstydze się przyznać do tego przed swoim facetem :)[/quote] ja też, ja teeeż xD [/quote] ja widzialam jak na biwaku moje 2 kolezanki cos podobnego robily..xD od tego czasu jak sobie pommysle to nie dobrze mi sie robi;/[/quote] [/quo Bez obrzy ,ale obawiam się że przemawiają przez Was lesbijskie zapędy. Jestem kobietą .ale nigdy nie pomyślałam o seksie z drugą kobietą -wręcz odraża mnie takie coś. Niemniej jednak każdy ma swoje upodobania ,więc RÓBTA CO CHCETA!!! Ja uprawiałam seks z kobietą i było bardzo miło ;] Kocham mojego faceta, jestem z nim 4 lata, ale lubię zabawić sięz koleżankami :) [/quote] [/quote] heh, też bym bardzo chciała :)[/quote] ja też chcę spróbowac z kobietą ale zdecydowanie wolę męszczyzn a właściwie to jednego, mojego ;** :)[/quote] Możecie pisać tylko własną odpowiedz a nie cały łancuch poprzednich.... A tak poza tym to zaprosić możecie koleżanke i zrobić Trójkąta z mężem czy chłopakiem :D On też chętnie się zgodzi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-27 19:22:00

to dobrze że coraz więcej ludzi mówi otwarcie o seksie, nie ma czego się wstydzić to normalna rzecz ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-27 13:06:00

Ja osobiście nie wstydzę sie mówić swojemu partnerowi o moich potrzebach . Szxanuje innych jeśli sie wstydzą i nie krytykuje ich. Każdy przecież ma inne podejście do życia i uszanujmy to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-26 01:27:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] jesteście obleśne nikt was nie kocha prostytutki głupie dziwki i suki szmat ,,,<syffffffffy>[/quote] LUBISZ TO SUKO. a tak na poważnie...nikt Cię nie chce ze względu na twarz, czy może charakter oschłej suki?[/quote] uhahaha xDD uśmiałam się ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 20:11:00

ja też chcę spróbowac z kobietą ale zdecydowanie wolę męszczyzn a właściwie to jednego, mojego ;** :) [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=BohemaDoll] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] załóżmy fynclub xDD ejj, a ja nigdy nie widzialam na zywo jak dwie dziewcyzny ... tego. ciekawe czy bym sie wtedy zniechecila ;P [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] mi sie marzy sex z dziewczyną. I pewnie kiedys to zrealizuję :)[/quote] HaHa :D Ja też mam takie marzenie xD[/quote] haha widze ze jest nas duzo xD[/quote] No bardzo nas dużo bo też mam takie marzenie heheh :) ale jakoś wstydze się przyznać do tego przed swoim facetem :)[/quote] ja też, ja teeeż xD [/quote] ja widzialam jak na biwaku moje 2 kolezanki cos podobnego robily..xD od tego czasu jak sobie pommysle to nie dobrze mi sie robi;/[/quote] [/quo Bez obrzy ,ale obawiam się że przemawiają przez Was lesbijskie zapędy. Jestem kobietą .ale nigdy nie pomyślałam o seksie z drugą kobietą -wręcz odraża mnie takie coś. Niemniej jednak każdy ma swoje upodobania ,więc RÓBTA CO CHCETA!!! Ja uprawiałam seks z kobietą i było bardzo miło ;] Kocham mojego faceta, jestem z nim 4 lata, ale lubię zabawić sięz koleżankami :) [/quote] [/quote] heh, też bym bardzo chciała :)[/quote] ja też chcę spróbowac z kobietą ale zdecydowanie wolę męszczyzn a właściwie to jednego, mojego ;** :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 20:09:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=BohemaDoll] [quote][b]Gosc[/b] Ja też chcę spróbować z kobietą i napewno to kiedys zrobie ale zdecydowanie wolę męszczyzn a właściwie to jednego, mojego ;* :)) [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] załóżmy fynclub xDD ejj, a ja nigdy nie widzialam na zywo jak dwie dziewcyzny ... tego. ciekawe czy bym sie wtedy zniechecila ;P [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]BohemaDoll[/b] mi sie marzy sex z dziewczyną. I pewnie kiedys to zrealizuję :)[/quote] HaHa :D Ja też mam takie marzenie xD[/quote] haha widze ze jest nas duzo xD[/quote] No bardzo nas dużo bo też mam takie marzenie heheh :) ale jakoś wstydze się przyznać do tego przed swoim facetem :)[/quote] ja też, ja teeeż xD [/quote] ja widzialam jak na biwaku moje 2 kolezanki cos podobnego robily..xD od tego czasu jak sobie pommysle to nie dobrze mi sie robi;/[/quote] [/quo Bez obrzy ,ale obawiam się że przemawiają przez Was lesbijskie zapędy. Jestem kobietą .ale nigdy nie pomyślałam o seksie z drugą kobietą -wręcz odraża mnie takie coś. Niemniej jednak każdy ma swoje upodobania ,więc RÓBTA CO CHCETA!!! Ja uprawiałam seks z kobietą i było bardzo miło ;] Kocham mojego faceta, jestem z nim 4 lata, ale lubię zabawić sięz koleżankami :) [/quote] [/quote] heh, też bym bardzo chciała :)[/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz