Po ślubie wolimy spać niż uprawiać seks! W małżeńskich sypialniach naprawdę NIC się nie dzieje?

08 Lipca 2011

Po ślubie seks jest mniej ognisty i namiętny. W małżeńskich sypialniach wieje nudą!

seks po ślubie

Decyzja o małżeństwie to ogromne zobowiązanie. Stały, sformalizowany związek ma wiele zalet, ale równie dużo wad. Jedną z nich jest bez wątpienia nieuchronna rutyna. Kochankowie po ślubie zazwyczaj zamieniają się w stare dobre małżeństwo, które nie ma najmniejszej ochoty na łóżkowe eksperymenty.

Najnowsze badania wykazują, że zawarcie związku małżeńskiego najczęściej oznacza pogorszenie życia intymnego. Aż 59 proc. ankietowanych przyznaje, że ślub w pewien sposób zniszczył ich erotyczne relacje - donosi lovinglinks.co.uk. Badanie przeprowadzono na 3 tys. małżeństw.

Niewiele mniej respondentów uznało, że sformalizowanie związku wpłynęło na nich w ten sposób, że z ognistych kochanków stali się jedynie przyjaciółmi, którzy nie mają już takiej ochoty na bliskość. Aż 80 proc. małżeństw kocha się rzadko i zazwyczaj w ten sam sposób.

Statystycznie przed ślubem dorosły człowiek może liczyć na seks cztery razy w tygodniu. Po ślubie jest to zazwyczaj tylko raz. Nic w tym dziwnego, bo 79 proc. badanych uznało, że o wiele bardziej ceni spokojny sen, niż namiętny seks.

To oczywiście tylko statystyka i skoro tak jest, wcale nie oznacza to, że obydwie strony się z tym zgadzają. Wielu małżonków popada we frustrację i nie mogąc liczyć na bliskość partnerki, decyduje się na przelotne romanse. Rzecznik serwisu randkowego, który zlecił badanie, twierdzi, że powoli staje się to normą.

- Coraz częściej wybaczamy sobie zdrady - twierdzi rzecznik lovinglinks.co.uk. Potwierdzają to 2/3 małżonków, którzy doświadczyli skoku w bok. Twierdzą, że taki seks jest o wiele bardziej satysfakcjonujący, niż cotygodniowy rytuał na małżeńskim łożu, który nikogo już nie zaskakuje.

Więcej podobnych newsów przeczytasz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Przyszywają penisy dziewczynkom, bo to wstyd mieć córkę!

We wschodniej kulturze syn to radość i bogactwo, dziewczynka – ciężar i kłopot.

Ugotowała dziecko w mikrofali! Scenariusz jak z horroru

6-tygodniowa dziewczynka umarła na skutek poważnych poparzeń narządów wewnętrznych.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (45)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-31 14:51:24

może nie jest już tak jak kiedyś, ale aż tak źle nie jest :) był ostatnio taki dokument na hbo o seksie katolików, dzisiaj ma być chyba jeszcze na hbo2 wieczorem, „i bóg stworzył seks”. rany, nie przypuszczałam, że faceci nawet po ślubie boją się dotknąć swoich żon w jakiś bardziej wyuzdany sposób, bo to wg nich grzech :/. to jest dopiero przedziwna sytuacja …

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 23:09:50

nie może tak być! trzeba temu zaradzić. np darmowe kursy na mistrzseksu.pl poprawiajace sprawnosc seksualna :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 18:23:09

MioVCK likmdxaqfgsp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 13:46:30

HprzNv bemssnhxwmtu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 12:02:39

Real brain power on diplsay. Thanks for that answer!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-11 11:40:19

moja kolezanka jest ze swoim partnerem 6 lat a od niecalych 2lat sa po slubie. wczesniej kochali sie po kilka razy dziennie (tak mowila) a teraz jak z nia rozmawialam to mowila ze prawie od roku nic nie bylo!! odwracaja sie tylkami do siebie w nocy i juz. slub zniszczyl ich zwiazek i teraz jest w trakcie skladania papierów rozwodowych. zanim wzieli slub byli bardzo szczesliwi. a teraz ? dziwne co sie dziejie z ludzmi,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 19:23:29

to niestety prawda. przed ślubem lubiłam zaskakiwać partnera, a teraz czuję, że jako żonie i matce pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić. Poza tym zmniejszyła się u mnie ochota na sex praktycznie do 0!! a jesteśmy niecały rok po ślubie :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 18:23:08

ciekawe co będziecie mówić 30 lat po ślubie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 11:25:44

7lat w związku w tym 2 po ślubie i jest cudownie.... u mojej siostry 12lat po ślubie i jest też bardzo zadowolona z sexu....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-08 17:40:19

eatm mi sie to podoba- jak chcemy to to robimy jak nie spimy w wygodzie i w poczuciu bezpieczeństwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz