Penis bez tajemnic

09 Sierpnia 2009

Mężczyzn z reguły ciekawi to, co inni faceci mają w spodniach. A ile z nas, kobiet, może śmiało powiedzieć, że na temat męskiego przyrodzenia wie całkiem sporo?

Penis bez tajemnic

Penis to niekwestionowany pionier stref erogennych. Gdy niepodnieconego mężczyznę dotknie się w okolicach krocza, zacznie się masować członek i stymulować go, facet szybko się rozbudzi i po kilku chwilach będzie gotowy do seksu. Jeśli chcesz zatem szybkiego efektu, możesz od razu sięgnąć ręką do jego krocza. Na tym niewielkim (w porównaniu z całą resztą) obszarze ciała znajdziesz całe mnóstwo wdzięcznych do pieszczenia rejonów, które należy stymulować z różną intensywnością:

a) żołądź - inaczej główka penisa, jest bardzo wrażliwą częścią przyrodzenia. Pieszcząc ją, zachowuj maksimum delikatności. Jeśli jest na niej mało wilgoci, powinnaś nanieść na żołądź nieco śliny.

b) napletek - elastyczny kawałek skóry, który osłania żołądź, gdy penis jest w stanie spoczynku. Gdy dochodzi do erekcji, napletek zsuwa się, odsłaniając wieniec.

c) wieniec - najwrażliwszy rejon na penisie, to wgłębienie na granicy żołędzi i trzonu. Największą przyjemność sprawisz partnerowi, czule muskając wieniec, całując i liżąc go dookoła.

d) wędzidełko - to cienki pasek skóry na spodniej stronie penisa łączący napletek i żołądź. Zwilżonym palcem lub językiem wykonuj wokół wędzidełka okrążenia.

e) cewka - otwór na czubku żołędzia, z którego w czasie wytrysku wydobywa się sperma. Traktuj ją bardzo delikatnie, jak całą główkę.

f) trzon - nie jest zbyt mocno unerwiony, wymaga więc silniejszych pieszczot. Możesz uchwycić go całą dłonią, lekko ją zacisnąć i imitować ruchami stosunek pochwowy.

Wbrew temu, co wiele z nas myśli, męski skarb nie jest dodatkowym mięśniem. Składają się na niego dwa ciała jamiste, które przytwierdzone są do kości łonowej przez więzadła i jedno ciało gąbczaste tworzące żołądź, osłaniające biegnącą przez prącie cewkę moczową. Ciało jamiste każdego pana wspomagają liczne naczynia krwionośne, które w stanie podniecenia zaczynają się napełniać krwią, co w ostatecznym efekcie pozwala ma postawienie penisa do pionu. Jeśli się przyjrzymy, zobaczymy chowającą się częściowo pod prąciem mosznę, a na samym prąciu możemy dostrzec wspomniany już żołądź i napletek.

Jak penis będzie wyglądał  przez całe późniejsze życie, facet może się przekonać  już w wieku 17 lat. Wtedy członek osiąga swoje ostateczne rozmiary. Jak więc kształtują się poszczególne wielkości? Pamiętajcie, że mężczyźni na punkcie rozmiaru przyrodzenia są bardzo wrażliwi. Oto statystyki:

Długość podczas wzwodu:

 • Bardzo mały: 10,9 cm i mniejszy;
 • mały: 11 cm – 12,4 cm;
 • Średnio mały: 12,5 cm – 13,9 cm;
 • Średni: 14 cm – 15,4 cm
 • Średnio duży: 15,5 cm – 16,9 cm;
 • Duży: 17 cm – 18,4 cm;
 • Bardzo duży: 18,5 cm i większy.
 • Długość w stanie spoczynku:

 • Bardzo mały: 4,4 cm i mniejszy;
 • mały: 4,5 cm – 5,9 cm;
 • Średnio mały: 6 cm – 7,4 cm;
 • Średni: 7,5 cm – 8,9cm;
 • Średnio duży: 9 cm – 10,4 cm;
 • Duży: 10,5 cm – 11,9 cm;
 • Bardzo duży: 12 cm i większy.
 • Czy wielkość penisa ma znaczenie?

  W praktyce największą  grupę stanowią panowie, którzy mieszczą się  w przedziale określanym, jako „średni”. Najdłuższe męskie członki mają nawet ponad 30 cm, ale w naturze występują także „mikropenisy”. Pamiętajcie jednak, że w udanym pożyciu seksualnym najważniejsze jest wzajemne zadowolenie, którego nie zagwarantuje nam konkretny rozmiar męskiego przyrodzenia.

  Czy penis może się złamać? 

  Prawda jest taka, że w penisie nie ma kości, więc o złamaniu nie może być mowy. Jednak, rzeczywiście, może dojść do bardzo bolesnego przerwania tkanek podczas stosunku, któremu towarzyszy głośny trzask oraz natychmiastowa utrata erekcji. Penis po takim zdarzeniu jest groteskowo wygięty, a na twarzy jego właściciela z pewnością maluje się wyraz ogromnego cierpienia. Konieczna w takich przypadkach jest interwencja lekarska. Rekonwalescencja trwa około sześciu tygodni, po których pacjent może wrócić do aktywnego życia seksualnego. Jeśli problem zostanie zbagatelizowany (np. przez wstyd czy zakłopotanie), prawdopodobnie pojawią się trwałe komplikacje, jak deformacja penisa oraz chroniczny ból. Lekarze, jako przykład okoliczności, w których może dojść do uszkodzenia, podają między innymi pozycję, w której kobieta siedzi na mężczyźnie i dyktuje tempo. Statystki pokazują jednak, że do złamania dochodzi najczęściej (prawie w 50%) podczas masturbacji, podczas której mężczyzna zbyt mocno manipuluje swoimi klejnotami…

  Natasza Lasky

  Zobacz także:

  Dlaczego stosunek może sprawiać ból? 

  30-letnia Beata odczuwa ból podczas współżycia z mężem. Czy to normalne i jak sobie z tym poradzić, podpowiada nasz ginekolog.

  Jak się dobrze zabezpieczyć? 

  Pytania o antykoncepcję nigdy nie powinny być wstydliwe!

  Czy rozmiar piersi ma znaczenie? 

  Czy faceci zwracają na to uwagę?

  Strony

  × Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
  Komentarze (324)
  ocena
  5/5

  Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Opcjonalnie

  Ocena artykułu 1-5

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  Anonim
  (Ocena: 5)
  2017-10-15 22:42:32

  Nie mogę zrozumieć kobiet, które mają wymagania co do męskich penisów. Przecież to nie ich wina,że mają penisy takie z jakimi my kobiety ich urodziłyśmy. Oni nie mają żadnego wpływu na wielkość swoich penisów.Przeraża mnie głupota kobiet, które rzucają mężczyznę dlatego, że ma mniejszego penisa niż by chciała.Nie ważne dla nich co wart jest mężczyzna i sobą reprezentuje - ważne dla was jest to co ma w spodniach. Okropne!!!

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Andre
  (Ocena: 5)
  2016-01-20 13:19:50

  re: Penis bez tajemnic

  Zawsze jest możliwość przedłużenia tabletkami Phallomax

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2011-12-17 20:59:31

  Mój narzeczony ma 16cm długości !

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-04-01 12:46:57

  MASTURBACJA idiotko!! ^^

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-03-14 20:15:15

  No wiadomo, masturbulacja jest szkodliwa xD Ale za to przyjemna;D:D:D

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2013-07-28 17:01:23

  bedziesz zalowal/a,

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-03-13 17:22:27

  No wiadomo, masturbulacja jest szkodliwa xD

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-02-19 16:35:48

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-03-03 12:32:46

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-03-13 09:34:05

  Idź dzieciaku do szkoły. Bo takie kłamstwa nie przechodzą.

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2010-02-05 21:58:01

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2009-10-28 13:24:58

  ren artykuł jest żałosny!!!niech autorka sama idzie lizać penisa swojemu chłotasiowi.jesteś obrzydliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!ohyda!fuj!

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2009-12-07 17:32:28

  a Tobie facet liże cipkę??

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  Anonim
  (Ocena: 5)
  2009-10-07 22:41:05

  Wiecie co? Żal dupę ściska, kiedy to czytam. Artykuł o Penisach, a wy wypowiadacie się na temat waszego pierwszego seksu i wszyscy się spieracie. Bez sensu.

  Zgłoś do usunięcia Odpowiedz