Pary kłócą się 312 razy w roku!

24 Stycznia 2011

Zdaniem badaczy spory partnerów najpierw dotyczą poważnych kwestii. Z czasem kłótnie zaczynają jednak wybuchać z powodu drobnostek.

Pary kłócą się 312 razy w roku!

Serwis www.betterbathrooms.com podjął się przeprowadzenia ankiety, dotyczącej najczęstszych przyczyn kłótni między partnerami. Trzy tysiące ochotników z Wielkiej Brytanii odpowiadało na pytania odnośnie swoich związków, m.in. jak często kłócą się z ukochaną osobą i co jest najczęstszym zapalnikiem sporu.

Ankieta wykazała, że zachowania, takie jak zostawianie na łóżku mokrych ręczników przez partnera, czy ciągłe pstrykanie po kanałach telewizyjnych, to najczęstsze powody kłótni między parami. W ciągu roku zakochani sprzeczają się nawet do 312 razy!

Zdaniem badaczy to kobiety są bardziej sfrustrowane denerwującymi zwyczajami swoich facetów, jednak to mężczyźni częściej myślą o zerwaniu z tego powodu. Jakie zachowania płci pięknej denerwują ich najbardziej? Są to przede wszystkim: długie szykowanie się do wyjścia, zatykanie umywalki włosami oraz kąśliwe uwagi na temat tego, że mężczyźni nie wykonują żadnych prac domowych.

Z kolei kobiety narzekają głównie na to, że ich partnerzy nie odkładają rzeczy na swoje miejsce, zostawiają w pomieszczeniach włączone światła i nie zamykają klapy od sedesu.

Te małe irytujące nawyki mogą z czasem stać się w obu przypadkach głównym zapalnikiem do zerwania. - Większość z tych rzeczy może być rzeczywiście frustrująca i zachęcać do rozstania z partnerem, jednak należy pamiętać, że zawsze można znaleźć ugodowe rozwiązanie. Dotyczy to każdej z tych sytuacji – podsumowuje Nick Elson, rzecznik prasowy portalu.

Zgadzacie się z tą tezą?

Maja Zielińska

Zobacz także:

SYNDROM CHOROBY POORGAZMOWEJ: Zmęczenie, ból głowy, gorączka

Niektórzy ludzie odchorowują upojne chwile z partnerem!

Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

Podniecenie, zmiany na ciele, orgazm – reakcje seksualne faceta nie ograniczają się wyłącznie do narządów płciowych. Współżycie zaczyna się w mózgu...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-05 16:52:13

re: Pary kłócą się 312 razy w roku!

W moim związku kilka razy się rozstawaliśmy, jednak za każdym razem wracaliśmy do siebie. Jednak za którymś razem on już nie chciał powrotu. Świat mi się zawalił. Nie widziałam co z sobą począć. Skorzystałam ze strony urok-milosny.pl i zamówiłam rytuał miłosny. Mężczyzna mego życia do mnie wrócił i wiem że już nie wypuszczę go z rąk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-26 09:55:06

Jestem facetem i szukałem jakiejś wskazówki jak porozmawiać z koleżanką aby jej pomóc w kłopotach rodzinnych. Ponieważ nie mam natchnienia do doradzania dotarłem przypadkowo tutaj w poszukiwaniu wskazówek. To co w większości autorka artykułu oraz forumiarze mają na myśli to nie jest kłótnia lecz raczej sprzeczka, zwłaszcza jeśli zdarza się aż tak często. Przy 312 rocznie można by takie zjawisko nazwać "stylem bycia". Jeśli w domu są małe dzieci, a zwłaszcza przyszli mężczyźni to tu jest poważna rola do odegrania dla pań aby nauczyły ich w tak młodym wieku zamykać klapy od sedesu po sobie i odkładać rzeczy gdzie należy. A na dorosłych panów być może zadziała na zasadzie skojarzenia gdy jego ręcznik położymy mu na sedesie. Zawsze to lepsze miejsce na ręcznik niż np. łóżko. I będzie potem taki przykładowy dialog: Helunia, dlaczego mój ręcznik leży na sedesie? - Żebyś go mokrego nie przynosił do łóżka, a klapę sedesu zamykał, Franiu! Nie życzę paniom takiej odpowiedzi przykładowego Frania: mój mokry ręcznik i niezamknięta klapa to dowód na to, że jeszcze bywam w tym domu. Dzień w którym ręcznik będzie suchy a klapa zamknięta oznaczać będzie, że mnie w nim już niema. Helunia wtedy odpowie: to bardzo dobrze, bo wreszcie sąd zmusi cię do dawania więcej pieniędzy na dzieci, albo będziesz wąchał sedesy w celi więziennej! Franio: chcesz aby z powodu sedesu ojciec twoich czworga dzieci siedział w więzieniu? Helunia: nie bądź taki dumny, tylko jednego!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-07 11:21:43

Lepiej się się wcale nie kłócić tylko sobie spokojnie porozmawiać i wszystko wyjaśnić;)) problem z głowy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-30 21:36:39

ja kloce sie moze 3 razy do roku xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-26 15:11:10

To szokujące:) Byłam pewna,ze ta liczna powinna być o wiele większa. Wychodzi wiec na to,ze zawyżam statystyki:) co nie zmienia faktu iz uważam,że wszelkiego rodzaju kłótnie są niepotrzebne i szkoda na nie życia. W końcu są lepsze rzeczy do roboty, prawda?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 21:23:13

Gdyby tak było to bym już dawno rozstała się z partnerem. Jesteśmy razem rok i ani razu się nie pokłóciliśmy,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 19:32:41

po co komu taki związek ... beznadzieja /Nie możesz oceniać z góry,dziewczyna podkreśliła że sa cholerykami i sie kłocą...ale nie wiesz jak jest między nimi na co dzień,nie znasz ich związku..nie wiesz ile razem przeżyli wic nie oceniaj powierzchownie po fragmenice tekstu/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 22:05:50

ciekawe ile razy w roku kłócę się z matką :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 21:51:17

u mnie bardzo rzaadko, za to śmiejemy się razem:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 23:25:36

Ja mam ten problem, że prawie wgl się nie śmiejemy, a codziennie kłócimy ( od jakiegoś czasu) zrywaliśmy już kilka razy na góra dwa dni, bo tęskniliśmy. Ja głupio wierzę, że da się to ogarnąć... Strasznie mi na nim zależy, ale z każdą kłótnią coraz mniej. ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 20:01:31

Pięknie. Jedyna statystyczna rzecz, przy której nie zastanawiam się kto wyrabia moją normę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz