Nowy trend: szybkie randki

09 Listopada 2014

Szybkie randki dotarły do Polski. Czego się po tym spodziewać?

randka

Pomysł na szybkie randki – jak wiele innych współczesnych trendów – dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze takie spotkanie zorganizował rabin Yaacov Deyo, który chciał w ten sposób ułatwić singlom znalezienie partnera. Impreza odbyła się w 1998 roku w kawiarni Peet’s Café w Beverly Hills (Los Angeles). Pomysł chwycił, a szybkie randki błyskawicznie zyskały popularność na całym świecie. Do ich popularyzacji bez wątpienia przyczyniły się bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście” – w jednym z odcinków szybkie randki przedstawiono jako oryginalny sposób na znalezienie partnera. Motyw speed dating pojawił się również w takich filmach i serialach jak „Simpsonowie”, „40-letni prawiczek” i „Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta”.

O co dokładnie chodzi?

W speed dating najważniejszą rolę odgrywa czas. W imprezie bierze udział tyle samo kobiet co mężczyzn. Każdy ma pięć minut na rozmowę ze sobą. Uczestnicy mają przy sobie notatnik, w którym zaznaczają, z którym rozmówcą chcieliby kontynuować znajomość.

– W tabelce pisze się każdego rozmówcę i zaznacza się, czy dana osoba się podobała, czy nie. Najważniejsze są potem wspólne wybory. Po całym spotkaniu analizujemy to, po czym dana osoba dostaje e-maila w stylu: „Wybrało cię tylu facetów, z tyloma masz wspólny wybór”. I osoby, które mają wspólny wybór, dostają do siebie kontakty, czyli imię, adres e-maila i telefon. Potem wszystko już jest w rękach singli – tłumaczy Wojciech Kowalski, prezes firmy WeDate.pl zajmującej się organizacją szybkich randek, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Speed dating to alternatywa dla osób znudzonych nieudanymi randkami, z których trudno się wykręcić. Socjologowie oceniają, że na ich popularność składa się przede wszystkim współczesne tempo życia. Młodzi ludzie żyją szybko, są zajęci swoją karierą zawodową i własnymi sprawami, mają więc coraz mniej czasu na długie, tradycyjne spotkania. Poza tym decydującą rolę na szybkiej randce odgrywa pierwsze wrażenie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Halina
(Ocena: 5)
2015-08-11 16:06:59

re: Nowy trend: szybkie randki

Polecam www.showdates.pl w Łodzi. Miło spędzony wieczór w towarzystwie ciekawych osób. Nie będziecie żałować! :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-10 19:25:16

re: Nowy trend: szybkie randki

a ja polecam wawelowe w krakowie. świetna organizacja i księcia z bajki da się poznać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rita
(Ocena: 5)
2014-11-09 18:43:50

re: Nowy trend: szybkie randki

Byłam i napisze tak: miałam wrażenie, że jestem w ukrytej kamerze... Ok, po świecie chodzą różne przypadki ale tam jeszcze bardziej byli pokręceni. Jeden był cichym rolnikiem, który szukał drapieżnej dziewczyny. Kolejny potrafił przepowiadać pogodę patrząc tylko na niebo. Następny uprawiał maryśke w domu i chwalił się tym. Jeden miał zwidy, że widzi dinozaury i jeśli policja będzie go szukać to on ma ręce w kajdankach.... Może akurat takie "egzemplarze" się trafiły. Ogólnie pomysł nie jest zły, ale wszystko i wszędzie zależy od szczęscia ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zaniepokojona
(Ocena: 5)
2014-11-09 15:57:10

re: Nowy trend: szybkie randki

Kurde, chciałam iść, ale mój chłopak się nie zgadza :/ Co powinnam zrobić?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-09 17:36:02

Pójść z nim i poszukać kogoś do trójkąta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
paua
(Ocena: 5)
2014-11-09 19:20:50

murzyna chyba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-09 12:54:02

re: Nowy trend: szybkie randki

jak teraz o tym czytam to mysle ze moze byc fajnie i chcialabym spobowac, ale pewnie jak przyszloby co do czego to nie poszlabym w obawie ze spotkam kogos znajomego i mnie wysmieje.... albo ze przez te 5 min nie powiem nic na tyle ciekawego zeby ktos znowu chcial sie ze mna spotkac :( taka jestem pesymistka (albo realistka)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz