Najbardziej znienawidzony człowiek na świecie, czyli... jak dogadać się z TEŚCIOWĄ?

15 Czerwca 2016

„Co to jest: jedna ropucha i czterdzieści żabek? Teściowa wiesza firanki”. Tak brzmi jeden z wielu internetowych żarcików, który jednak dobrze oddaje istotę relacji między kobietą a matką jej partnera.

problemy z teściową

„Jest dla mnie jak córka. Bardzo się cieszę, kiedy widzę, że ona i Michał są tak szczęśliwi. Z całego serca życzę im jak najlepiej” – przekonywała na łamach magazynu „Show” Katarzyna Frank-Niemczycka, teściowa aktorki Anny Czartoryskiej. Sielanka? Niekoniecznie, ponieważ wcześniej żona znanego polskiego milionera przyznała, że synowa miała do niej pretensje o rozmowy z tabloidami na temat jej ciąży. „Ania i Michał mają do mnie pretensje, że zabrałam głos w ich sprawie. Oni są na punkcie prywatności dość przewrażliwieni. To gołąbeczki, które żyją same dla siebie. A ja wcale nie jestem złą teściową” – stwierdziła Niemczycka.

Daleko od stereotypu „złej teściowej” jest także Dorothy Morton – matka Kaia Schoenhalsa, czyli męża Katarzyny Figury. Teściowa gwiazdy wsparła ją podczas rozprawy rozwodowej, zeznając przeciw własnemu synowi. „Kai za wszelką cenę chce utrudnić życie Kasi i dziewczynkom. Córki nie mają z nim dobrych relacji. Jego zachwyty nad nimi na Facebooku ilustrowane zdjęciami uśmiechniętych córek to tylko jego gra i manipulacja. To istny szatan w ludzkiej skórze” – mówiła Morton w rozmowie z „Twoim Imperium”. „Jak każdy socjopata jest osobą wyjątkowo narcystyczną i egoistyczną, jest też doskonałym manipulatorem. (…) Jako matka kocham syna, ale nie lubię go i nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Boję się o siebie, o Kasię i wnuczki” – dodała teściowa Katarzyny Figury.

Może  jednak z tymi teściowymi nie jest tak źle?

Zobacz także: Co najbardziej denerwuje nas w mężczyznach? (Lista wad, które ma KAŻDY FACET)

„Najbardziej znienawidzony człowiek na świecie”?

Nie ulega wątpliwości, że stworzenie dobrych relacji z teściową to trudne wyzwanie. Przekonała się o tym Dominka z Wielunia. „Starałam się zaprzyjaźnić z matką mojego faceta na długo przed tym, jak zostaliśmy małżeństwem. Bezskutecznie. Nigdy nie dostałam od niej zaproszenia na obiad czy kawę. Każde ciasto, które upiekłam było dla niej za słodkie albo zakalcowate” – opisuje młoda kobieta. „Musieliśmy ją niemal błagać, by przyszła łaskawie na nasz ślub. Później także nie ukrywała tego, że mnie nie znosi, choć pomagałam jej jak mogłam, woziłam do lekarza, a czasami nawet zmuszałam męża, żebyśmy ją odwiedzili. Żadnej pozytywnej reakcji. Nigdy nie usłyszałam od niej miłego słowa” – opowiada Dominika.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-15 13:13:16

re: Najbardziej znienawidzony człowiek na świecie, czyli... jak dogadać się z TEŚCIOWĄ?

Ja tolerowałam teściową, a nawet pilnowałam aby mój partner miał z nią kontakt i pomagał w miarę możliwości. Do momentu, w którym wmieszała mnie w jakąś chorą sytuację, z którą ja nie miałąm nic wspólnego, zmieszała mnie z błotem i KAZAŁA synowi się ode mnie wyprowadzić. Wybuchłam i od tamtej pory nie utrzymujemy z tą kobietą kontaktów. Dzwoni, zaprasza, ale na szczęście chłopak od dwóch lat nie reaguję na to i nie zmusza mnie do udawania, że ją toleruję. Niestety mi raz można na odcisk nadepnąć i więcej z taką osobą nie chcę mieć nic wspólnego. Chłopak to rozumie i sam trzyma moją stronę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pat
(Ocena: 3)
2016-06-15 11:44:24

re: Najbardziej znienawidzony człowiek na świecie, czyli... jak dogadać się z TEŚCIOWĄ?

Moja teściowa ciągle mi wytyka że mam za mały biust (ona cycata) robi to nawet w większym gronie. Mam tego dość bo ostatnio przyrównała mnie do deski. .. ja wiem że mi zazdrości urody, włosów i figury Ale niech się kryje z tym swoim wieśniactwem. A na codzień udaje damulke. Ale na szczęście przyjdzie dzień że się jej odoplace i jej synek i przyszłe wnuki beda widziane przez nią co najwyżej od święta. .. raz na parę lat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-15 09:26:58

re: Najbardziej znienawidzony człowiek na świecie, czyli... jak dogadać się z TEŚCIOWĄ?

Nie ma sensu wchodzić teściowej w D. Jak polubi to super a jak nie to niech spada, to ona nie będzie widywać syna i wnuków za często. Duża odpowiedzialność spoczywa na partnerze, to on powinien stawiać granice ingerencji teściowej, jeśli tego nie robi jest ciotą i maminsynkiem. Moja mama bała się powiedzieć nawet słowo o swojej synowej choć ta zdradziła mojego brata, koniec końców rozstali się, ale przynajmniej nasza rodzina nie miała z tym nic wspólnego, załatwili sprawy między sobą, w końcu to dorośli ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1