„Mam czworo dzieci, każde z innym ojcem. Jestem napiętnowana w swojej miejscowości” (Historia Marioli)

04 Maja 2018

Kobieta uważa, że nie ponosi winy za sytuację, a błąd popełniła tylko raz. Na pewno?

matka

Czy posiadanie kilkorga dzieci, z których każde ma innego ojca, to już patologia? Owo określenie często pada odnośnie takich sytuacji. Matki nie cieszą się dobrą opinią w najbliższym otoczeniu i zyskują etykietę „łatwa”. Mało komu chce się wnikać w historię tych kobiet oraz powody, dlaczego ich życie ułożyło się tak, a nie inaczej.

Zobaczcie, co napisał do mnie odrzucony adorator

Mariola, która mieszka w niewielkiej miejscowości w województwie mazowieckim, ma czworo dzieci. Każde posiada innego ojca. Kobieta twierdzi, że tak potoczyły się jej losy i nie ma w tym jej winy. W mailu napisanym do naszej redakcji próbuje przekonać, że osoby takie jak ona nie powinny być piętnowane w społeczeństwie i utożsamiane z kobietami, które się nie szanują.

Poznajcie historię Marioli.

- Zawsze starałam sie unikać oceniania innych ludzi. Uważam, że czasami może dojść do krzywdzących wniosków. Na podstawie tego, co widzimy, nie zyskujemy obrazu całej sytuacji i wiele sobie dopowiadamy. To zupełnie tak jak ze zdjęciami gwiazd na Instagramie. Widzimy piękne, bogate dziewczyny, które podróżują po świecie. Rzeczywitość bywa inna. Nie będę tutaj wnikać w szczegóły, ale uważam, że to dobry przykład. Dlaczego o tym piszę? Ja również bywam niesprawiedliwie oceniana. W mojej miejscowości jestem nazywana sz**tą, a to i tak jedno z łagodniejszych określeń. Staruszki na mój widok przechodzą na drugą stronę ulicy, a matki zabierają swoje dzieci. Dzieciaki z okolicy mają nawet zakaz zabawy z moimi. Jestem napiętnowana i coraz częściej myślę o wyjeździe z tej dziury. Powstrzymuje mnie tylko brak pieniędzy. Ale to kwestia czasu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (50)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Porządna
(Ocena: 5)
2018-05-09 23:11:17

Gdyby szanowała swoje ciało to by nie miała dzieci co z tego że była w związkach mogła się powstrzymać od seksu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
radio maRYJA
(Ocena: 5)
2018-05-07 06:41:13

Prawie jak kaczyńska marta tylko jedna ma 3 mln i jest z PiS więc nikt jej nie krytykuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2018-05-06 00:04:48

Było

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 22:20:43

nie to że puszczalska to jeszcze głupia... nie dziwię się że jest wytykana palcami. Jak jej nie wstyd przed dziećmi powiedzieć że każde jest innego ojca bo mamusia dawała dupy każdemu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 22:35:36

Dupe masz w miejscu mózgu, prymitywie. Nie obs.raj się tak z nienawiści do wymyślonej postaci :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 22:14:04

Za późno już się obsrałam ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 5)
2018-05-05 21:14:36

Powinnas oddawac komorki jajowe. Zarobisz na tym i wyjedziesz :)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 00:58:55

Też znam taką jedną,ma trójkę kazde z innym ale nawet nie wie kto jest ojciem pierwszego. Jej nikt nie napietnuje a wręcz przeciwnie,rodzina ją uwielbia,jest wszędzie zapraszana i ma duzo koleżanek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 22:54:56

Niektóre tutaj się mądrzą, że powinna sie upomnieć o alimenty od tych nierobów... jak ktoś nie ma pracy to i tak nie będzie płacić a potem po latach może od dziecka wymagać, że ono będzie na tatusia bez pracy pracować - tak więc myślę, że nie warto ustalać ojctostwa kogoś takiego. Daj dzieciakom dobry dom - wykształć je, siebie też - jesli brakuje ci umiejętności i przez najbliższe 15 lat nie uprawiaj seksu ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 09:23:38

Nie jest to prawda. Jeśli kontaktu nie było, rodzic się dzieckiem nie interesował to sąd nie orzeknie alimentów dla rodzica.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 22:28:01

Ale dzieciak będzie wzywany do sądu i będzie się denerwować przez tatusia cwaniaka - nie mówiąc o tym, że może być nękany i nachodzony. Jak stary nie ma roboty, to szkoda zachodu o jakieś śmieszne alimenty. Ja rozumiem kobiety, które takich ludzi olewają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 22:19:26

Każdy jest kowalem swojego losu, szkoda mi cie bo musi być ci bardzo ciężko ale z drugiej strony jeśli ktoś zna tylko fakty czyli że masz dziecko każde z innym facetem to wniosek jest prosty. Myślę że mogło być tobie odrobinę łatwiej w dużym mieście... ale mimo wszystko smród będzie się za Tobą ciagnac bo to trochę gorszace, przynajmniej dla mnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 20:50:42

Rozumiem, że można dać sobie zrobić w wała jednemu facetowi. Nikt nie ma na czole napisane "jestem ujem", ale żeby po jednym niepowodzeniu nie nabrać dystansu i nie wynieść z tego żadnej nauki? Czwórka dzieci i każde z innym mężczyzną. Zniszczyłaś życie i sobie i swoim dzieciom, bo taka matka to żadna podpora. Ludzie zawsze gadali i będą gadać, ale prawda jest też taka, że spora część ma o czym gadać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 22:46:26

No to g.wno rozumiesz. Osłabiają mnie ludzie z taką mentalnością. Nie zniszczyła życia ani sobie ani dzieciom - ty chyba nie wiesz co to jest zniszczone życie. A ludzie, którzy potępiają kogoś tylko dlatego, że się głupio zakochuje sami są głupi... ja uważam, że ludzi warto rozumieć a nie oceniać - a jak ktoś nie chce zrozumieć człowieka to jest właśnie gł.pkiem pospolitym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 21:12:07

Jeżeli nie potrafisz uczyć się na błędach anonimie z 22:46 to chyba jakiś pewien stopień upośledzenia Ci jednak towarzyszy. I nie chodzi o choroby rozwojowe a zwyczajne dojrzałe postrzeganie pewnych spraw. jak wyżej napisałam: jeden facet okazał się wałem i zasiał w niej nasienie: kolejnym razem powinna być ostrożniejsza. nie chodzi o uciekanie od miłości czy czułości, bo tego nie potrzebują chyba jedynie socjopaci, ale dorosły człowiek wie jak się zabezpieczać i potrafi używać swojego rozumku. I owszem: czwórka dzieci i matka z opinią urwy na mieście to żadne przyjemne życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-05 22:33:33

Wiesz, ja akurat uczę się na swoich błędach i myślę, że jestem osobą wyjątkowo autorefleksyjną. Mam w rodzinie kogoś, kto ciągle popełnia błędy i jest to wyjątkowo irytujące bo nikogo nie słucha, ciągle wpada w kłopoty i przyłazi, żeby ją z kłopotów wyciągać - wręcz tego żąda. I o ile tutaj już dawno spisałam ów osobę na straty bo to dla mnie ekstrema bezmyślności tak wydaje mi się, że są sytuacje mniej 'przewalone' gdzie ludzie mocno przesadzają w dramatyzowanej ocenie postępowania innych. Ta ze zmyślonego artykułu za trtzecim razem dobrze trafiła :) Miała męża i zaczęło się układać. Prawda jest taka jednak, że to wszystko jak się człowieka nei zna, nei wie jaki jest i ma tylko opis nie można powiedzieć czy jest do spisania na straty za brak mózgu czy po prostu 'nie wyszło coś'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-06 20:42:30

Wybacz, ale czwórka dzieci i każde z innym facetem to też jest ekstremum bezmyślności. Każda myśląca kobieta zaczekałaby z takimi decyzjami (lub zabezpieczała się na tyle dobrze) trochę czasu skoro wcześniej się nie układało. Głupoty nie da się nijak wytłumaczyć. Naiwne to mogą być nastolatki, a nie człowiek, który stał się odpowiedzialny za inne życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 19:39:48

Przykro mi, ale w i w warszawie bedziesz napietnowana. posiadanie 4 dzieci nie jest do konca normalne. a jeszcze kazde z tej 4 z innym facetem....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 22:14:42

No może z 4 różnymi to racja, ale ogólnie są osoby, rodziny, które mają 4 dzieci i to nic dziwnego O.o. Czy o czymś nie wiem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz