Lepiej być bogatym i nieszczęśliwym w miłości CZY biednym i zakochanym po uszy?

18 Października 2011

Zdaniem naukowców małżeństwa materialistów bardzo często przeżywają kryzysy.

miłość czy pieniądze

Mimo że „pieniądze szczęścia nie dają”, coraz więcej ludzi skupia się w dzisiejszych czasach na robieniu kariery. Pogoń za bogactwem może się jednak niekorzystnie odbić na związku z ukochaną osobą, zwłaszcza jeśli materialistami są oboje partnerzy.

- Małżeństwa, w których obie strony charakteryzuje silny materializm mają z reguły więcej pieniędzy, ale ich związek przeżywa też dużo więcej kryzysowych sytuacji – czytamy na Sforze. Potwierdziły to badania amerykańskich socjologów z Brigham Young University, którzy dokładnie prześledzili relacje 1700 par.

Okazało się, że ci, którzy skoncentrowani są przede wszystkim na gromadzeniu dóbr materialnych, narzekają na jakość związku aż o 15 proc. częściej od par, dla których pieniądze nie odgrywają w życiu istotnej roli. – Partnerzy-materialiści częściej się ze sobą kłócą i mają ogromne problemy z komunikacją – wyjaśnia prof. Jason Carroll.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak się kochają muzułmanki? Możemy się sporo od nich nauczyć

Podręcznik Posłusznej Żony wyjaśnia, jak religijna muzułmanka ma stać się doskonałą kochanką dla swojego męża.

Ty też gasisz światło w sypialni?

Zbliżenia w pomieszczeniu jaskrawo oświetlonym zdarzają się podobno tylko w filmach pornograficznych.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (32)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-20 20:23:10

re: Lepiej być bogatym i nieszczęśliwym w miłości CZY biednym i zakochanym po uszy?

Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-22 00:14:45

ja wybrałam miłość... ale brak pieniędzy zabieje kazdy związek:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-20 17:36:45

a co jeśli jest ta wielka miłość wspólne plany i cele, pojawiają się dzieci jakoś tam dociągniesz do pierwszego ,bo przytulisz się do swojego ukochanego On do Ciebie i jest dobrze bo macie siebie i wsze największe bogactwo miłość i dzieciaczki , jednak po jakimś czasie już to nie wystarczy bo komornikowi nie zapłacisz tą miłością a jak dzieci wołają jeść to przytulenie i buziak nie napełnią ich żołądka ukochany nie daje rady i szuka pocieszenia u innej pani i zostawia tę kiedyś wielką miłość i dzieci dla nowej miłości mama zostaje ze złamanym sercem, stertą niezapłaconych rachunków , marnymi alimentami ... wszystko się kiedyś kończy bogactwo i miłość również nawet ta wielka miłość niestety dobrze jest mieć jedno i drugie ale dane jest tylko nie licznym a ten wpis podobał mi się najbardziej " Bede okrutna, ale ze zlamanym serduchem wole plakac w ferrari niz w autobusie. "

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-20 17:12:35

Mam 23 lata nigdy nie byłam zakochana chyba jestem odporna na takie ,,żeczy" bo wcale nie jestem nieszczęśliwa i gożej się przez to nie czuję:) Wolę mieć pieniądze na wszystko niż klepać biede ale być kochaną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-19 15:22:29

lepiej być bogatym i zakochać się nieszczęśliwie, bo kiedy jestesmy cholernie zakochani i biedni tak na prawde nie mamy nic ani czym sie pocieszyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 17:04:42

być samemu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 16:36:48

głupie pytanie, wiadomo ze kazdy chciałby być boagty -.- i kazdy chcialby byc zakochany, juz lepiej biednie sie zakochac i razem dorobic ;))) przynajmniej sa wspolne cele i realizacja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 15:13:35

W dzisiejszych czasach trzeba być materialistą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 14:31:10

jasne, milosc miloscia ale za co dzieci nakarmic i je ubrac? za 200 zl miesiecznie zapomogi? co innego jak facet umie i chce pracowac, a jak ma 2 lewe rece do roboty to lepiej go zostawic w p**zdu i znalezc pracowitego faceta z ktorym do czegos dojdzie sie w zyciu(na mysli mam kobiety ktore zadnej pracy sie nie boja) nie takie ktore pomaluja paznokietki i mowia ze one nie pojda pracowac do sklepu bo one sa po studiach i chca w biurze pracowac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 13:43:41

miłość przemija a potem zostaja niezapłacone rachunki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz