Masturbacja wg księdza. Duchowny rozdawał kontrowersyjne ulotki

19 Marca 2018

Duchowny zaprezentował radykalne poglądy, które kłócą się z opiniami lekarzy.

Ksiądz

Niechęć Kościoła wobec autoerotyzmu to żadna nowość, jednak wmawianie wiernym radykalnych poglądów bez jakiejkolwiek dyskusji, to chyba już lekka przesada.

Jak podaje portal kobieta.wp.pl podczas spotkania rekolekcyjnego w jednej z parafii na terenie Warszawy, duchowny wręczył młodzieży broszurki poruszające temat szkodliwości masturbacji.

Ksiądz dr. Piotr Arbaszewski wypunktował domniemane negatywy. Na liście znalazło się m.in.: zniewala człowieka, wzmaga zmysłowość, opiera się na fantazji, jest przeżyciem seksualnym drugiego gatunku, wywołuje strach przed skłonnościami seksualnymi, prowadzi do tego, że człowiek obsesyjnie koncentruje się na sprawianiu sobie przyjemności.

SONDA: Czy ksiądz ma prawo pytać o życie seksualne?

Rekolekcjonista nie podjął próby podjęcia rozmowy z zebranymi. Ograniczył się jedynie do rozdania ulotek i odmówienia modlitwy w intencji czystości.

Tymczasem wielu seksuologów podkreśla, że masturbacja służy przede wszystkim rozładowaniu napięcia seksualnego oraz hamuje przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka. Zdarzają się przypadki uzależnienia od autoerotyzmu, ale na ogół czynność ta przynosi pozytywne skutki. Zdaniem ekspertów seksualność jest nieodłączną częścią każdego człowieka i tak też należy ją traktować. 

Jak uważacie, kto ma rację? Ksiądz czy seksuolodzy?

 

 

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 14:16:46

ja jestem wierzaca ale nie wiem co zlego jest w masturbacji, nikogo sie tym nie krzywdzi. wrecz przeciwnie, poznajemy swoje cialo i potrzeby..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 06:48:24

Po według nie ma kropki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-19 22:44:07

Jakby Bog nie akceptował masturbacji to ludzie powinni mieć krótkie ręce :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-19 22:33:02

Myślę, że jednak jak zazwyczaj prawda leży pośrodku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 01:22:08

Eh... jak ktos wierzy, to niech sobie wierzy. Ale niech nie myli wiary z nauka. Masturbacja rozladowuje napiecie. Poprzez masturbacje czlowiek poznaje swoje cialo, nie wstydzi sie go, bo to czesc czlowieka. Seksualnosc to czesc czlowieka. Kazdego czlowieka. Chodzi tylko o to, zeby nie krzywdzic innego czlowieka, przez swoja seksualnosc. I tyle. A to, czy ktos traktuje przedmiotowo ludzi, czy nie, to masturbacja nie ma nic do rzeczy. Chamy i prostaki sa wszedzie i naleza do przeroznych grup spolecznych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-21 22:55:09

A uzależnienie od jednego rodzaju stymulacji? Jak młody człowiek ma zacząć udane życie seksulane kiedy z partnerem nie jest w stanie osiągnąć satysfakcji?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2018-03-19 20:14:35

W tytule jest błąd- skrót według (wg) nie pisze się z kropką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-19 20:10:13

seksuolodzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1