Kryzys siódmego roku – czy istnieje naprawdę?

08 Października 2016

Siódemka uchodzi generalnie za szczęśliwą liczbę, ale nie w przypadku miary długości trwania związku, który podobno po siedmiu latach przechodzi bardzo poważny kryzys, często kończący się rozpadem…

kryzys w związku

„Zawsze myślałam, że ta pechowa siódemka to jakaś bujda i ludzie, którym już nie chce się dbać o związek zwalają winę na jakiś głupi przesąd. Jednak teraz nie jest mi do śmiechu. Niedługo będziemy obchodzić siódmą rocznicę małżeństwa i dzieje się z nami coś niedobrego” – opowiada Grażyna. „Prawie ze sobą nie rozmawiamy, seks uprawiamy może raz na miesiąc, a nawet rzadziej, weekendy spędzamy osobno, bo mąż wyjeżdża z kolegami powspinać się na skałkach albo pływać na kajakach, a je nie przepadam za takimi ekstremalnymi rozrywkami. Żyjemy obok siebie i odnoszę wrażenie, że nie chce nam się już walczyć o ten związek. Zaczynam wierzyć, że kryzys siódmego roku wcale nie jest abstrakcyjnym wymysłem” – dodaje.

Do jakiej modelki powinnaś się upodobnić, by podobać się facetom? (Lista kobiet, do których skrycie wzdychają)

„Myślałam, że mnie to nigdy nie spotka, bo mój związek jest inny, mocny i głęboki.  Jak u każdej pary mieliśmy wzloty i upadki, ale generalnie było nam zawsze bardzo dobrze. Jakiś czas temu zaczęliśmy się od siebie oddalać. Za kilka miesięcy mamy obchodzić siódmą rocznicę ślubu, a ja obawiam się, że to koniec, a miłość po prostu zgasła. Klątwa siódmego roku działa” – twierdzi Daria.

Z podobnym kryzysem nie poradziło sobie także małżeństwo hollywoodzkich gwiazd. Reese Witherspoon i Ryan Phillippe poznali się na planie filmu „Szkoła uwodzenia” w 1999 r. i niebawem stanęli na ślubnym kobiercu. Siedem lat później aktorka otrzymała wymarzonego Oscara i… wystąpiła o rozwód, gdy wyszły na jaw dowody zdrady męża z niedoszłą aktorką, Abbie Cornish. „Byłem wrakiem człowieka, chciałem umrzeć. Byłem gotowy się zabić. Zupełnie przestałem o siebie dbać. Całymi dniami płakałem i wymiotowałem. Tęskniłem za nią” – skarżył się później Phillippe.

Po siedmiu latach rozwiodła się także inna gwiazdorska para – supermodelka Heidi Klum i piosenkarz Seal, choć małżeństwo długo uchodziło za szczęśliwe i wzorowe.  Media nie ustawały w spekulacjach, co mogło być przyczyną rozpadu związku, mówiło się m.in. o wzajemnych zdradach partnerów. „Nasza miłość się wypaliła” – wyjaśnił Seal w rozmowie ze stacją RTL.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-10 21:47:25

A ja wyszłam za mąż po 7 latach :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-08 18:36:18

cos w tym musi byc,ja rozzstalam sie z facetem po siedmiu latach wlasinie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-08 16:01:10

ja się rozstałam po 8...ale ten ostatni rok był na siłę i raczej próbą ratowania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-08 13:26:20

*(#

coś w tym jest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1