Gdzie ci mężczyźni..? Kilka słów o kryzysie męskości

23 Maja 2018

Ty też nie wyobrażasz sobie przyszłości z nieodpowiedzialnym facetem? Przeczytaj reportaż.

kryzys męskości

W dzisiejszych czasach mówi się o kryzysie męskości. Mężczyźni nie przypominają swoich odważnych, walecznych i zaradnych przodków. Idą przez życie ze zwieszonymi głowami, nie mają ambicji i zadowalają się najniższą krajową.

Najgorsze typy byłych facetów

Ten kryzys dotyczy nie tylko zaradności finansowej. Facetom nie chce się starać o kobiece względy, łatwo się zniechęcają i wolą żyć w luźnych związkach partnerskich niż zakładać rodzinę.
To wszystko powoduje, że jest mnóstwo fajnych kobiet, które nie mogą sobie znaleźć partnera na stałe. Wolą żyć w pojedynkę niż być z nieodpowiedzialnym i niezaradnym facetem. Są też kobiety, które decydują się na związek z takim mężczyzną, ale są z niego niezadowolone. Często okazuje się, że muszą utrzymywać partnera i myśleć za niego o wspólnej przeszłości. Te kobiety przejmują męską rolę w związku.

Zapytałyśmy kilku z nich, jak sobie radzą i czy mają zamiar tkwić w tych związkach.

Renata, 30 lat

Renata jest w związku z Markiem. Są ze sobą 5 lat. Kobieta narzeka na nieżyciowy charakter swojego partnera.

- Mój facet jest wspaniały. To dobry, troskliwy i kochający partner. Niestety perspektywa przyszłości z nim przeraża mnie. M. tonie w długach i prawie całą pensję przeznacza na ich spłatę. Moim zdaniem winna jest temu jego naiwność oraz bezmyślność. M. często podpisuje umowy bez przeczytania i wchodzi w ryzykowne inwestycje. Do tej pory każda, na którą się zdecydował, nie wypaliła i on poniósł przez to straty.

Jest jeszcze jedna kwestia. M. jest bardzo rozrzutny. Jeżeli coś mu się spodoba, kupuje to bez zastanowienia. Nie szuka okazji i nie porównuje cen. Często przez to traci.

Ja jestem wykształcona, ambitna i nie znoszę szastania pieniędzmi. Szanuję je i zanim coś kupię, kilka razy się zastanowię. M. poza brakiem zmysłu praktycznego, nie ma wykształcenia ani wyuczonego zawodu. Nie robi nic, aby to zmienić. Przez ostatnie miesiące to ja utrzymywałam nas dwoje. Kocham M., ale boję się przyszłości z nim. Nie chcę żyć od pierwszego do pierwszego. Czy tak postępuje prawdziwy mężczyzna? Na pewno nie. Kiedyś faceci mieli poczucie odpowiedzialności za dom i rodzinę. Dzisiaj coraz bardziej się to rozmywa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Karol
(Ocena: 5)
2018-06-04 12:00:26

W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn ma problemy z erekcją. Jest to uwarunkowane złą dietą, odżywkami i zbyt szybkim tempem życia. Też borykałem się z tym problemem... Na szczęście w czas się opamiętałem, zrezygnowałem z palenia papierosów, zacząłem prowadzić aktywny tryb życia i stosować iqman, który pozytywnie wpływa na czas i siłę erekcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Czarna
(Ocena: 5)
2018-05-28 05:51:37

Znam ten ból,mój były partner przez długie lata nie brał za porządne życie, o slubie nie chciał rozmawiać bo jemu jest dobrze jak jest, do pracy kanapki robiła mu mamusia o jakim kolwiek wypadzie ja musiałam myśleć bo "Pan" był zmęczony i jeszcze płacić za wszystko. Kolejny partner szastał pieniędzmi na lewo prawo a później płacz bo nie ma pieniędzy na ważne sprawy, i oczywiście ratuj bo wstyd , do tego długi o których wcześniej nie wiedziałam i jeszcze unikał spłaty. Porażka co z Wami jest.!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-27 21:53:48

Jest kryzys, bo mężczyźni nie chcą się wiązać i zakładać rodzin, ważna jest dla nich praca, podróże i zainteresowania, w dodatku wszyscy wybrzydzają i mają wysokie wymagania co do kobiet. I wiele fajnych kobiet przez to nie może założyć rodziny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Baba
(Ocena: 5)
2018-05-25 11:11:15

A co wy tak z tym prawem jazdy? Nie każdy nadaje się na kierowcę, ja na przykład nie mam wyczucia odległości na 100 byłaby stłuczka. Jeśli posiadanie prawa jazdy jest wyznacznikiem męskości...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-24 11:26:19

Kryzys pracy to nic, wiekszy jest teraz kryzys ubraniowy! Widzieliscie, jakie teraz robia spodnie dla facetow? Dla takich bez łydek i ud, szkieletow bez miesni. Dla bezradnych meskich nozek. To jest dramat, w nic nie da sie wcisnac!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kazik
(Ocena: 5)
2018-05-24 07:46:29

No jeśli ktoś ma kryzys męskości, to pewnie brakuje mu testosteronu. Najlepiej, uzupełniać go regularnie. Ja biorę ciągle iqman. Tylko dzięki niemu mogę dogodzić swojej żonie. Jest ona zadowolona, z tego że mój sprzęt zawsze stoi na baczność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-24 11:27:01

Hahahah. Nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-24 00:15:26

Tu nawet nie chodzi o to, że idą przez życie ze zwieszonymi głowami, nie mają ambicji i zadowalają się najniższą krajową. Nie potrafią w ogóle się ustatkować, założyć rodzinę itp. poważnie myśleć o życiu i związku. To kobiety w tych czasach coraz częściej robią ten krok do przodu, i to jest tragedia. A to, że coraz więcej facetów to ,,piz,dy w rurkach,, to inna sprawa. W tych czasach to faceci się feminizują, a kobiety stają się coraz bardziej męskie i niezależne. Wstyd mi w jakich czasach żyję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ehhh
(Ocena: 5)
2018-05-23 13:03:27

widzialy galy co braly

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-23 11:22:03

Pfyyyy to ja was przebije. Mój ex-33 LATA. Brak prawa jazdy,mieszka z mamą,i siedzi na zasilku dla bezrobotnych z zagranicy gdzie sie strasznie napracowal całe pół roku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-23 15:38:56

Brak prawa jazdy czy mieszkanie ze starymi to nic wielkiego. Mamy jakis psi obowiązek, żeby robic prawko kiedy teraz mamy ubery czy od groma taksówek, drogi są zaje.bane autami itp. , a i nie każdy nadaje się na kierowcę! O ile jest to zdrowe, normalne, człowiek ma pracę i się rozwija, robi swoje (czyli nie siedzi jak ten typ na rencie czy innym nicnierobieniu) to ja nie wiem po co na sile wytykac komus wiek czy inne duperele jak np. brak konta w banku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-23 10:41:05

Mój ex.. Lat 25, mieszka z mamą, renta i do dziś pracy nie ma a minęły trzy lata. I na co mu były studia, skoro siedzi w domu i liczy na wygraną w totka. Żałosne...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz