Kobiety kontra mężczyźni: Kto zyskuje, a kto traci na rozwodzie?

23 Listopada 2013

Możecie być zaskoczeni.

 

kasa

Rozwód dla większości małżeństw to przykra i przygnębiająca sprawa, która odciska swoje piętno na całe dalsze życie. Mimo wszystko nie zawsze da się uratować związek i bezkonfliktowo wybrnąć z sytuacji. Obecnie rozwody zdarzają się równie często, jak zawieranie związków małżeńskich. Kto na tym zyskuje, a kto traci? Możecie być zaskoczeni.

Okazuje się, że rozwód bardziej odciska swoje piętno na kobietach. Sytuacja ekonomiczna jest o wiele łaskawsza dla mężczyzn, a w niektórych krajach rozwodnicy znacznie na tym zyskują. Przykładem jest Wielka Brytania, gdzie rozwódki tracą 20 proc. swoich dotychczasowych przychodów, kiedy ich byli małżonkowie bogacą się o 1/3 dochodów. Problem ten dotyczy również innych rozwiniętych krajów.

Nawet w jednym z najbogatszych krajów świata, jakim jest USA, dochodzi do sytuacji, w których po rozwodzie dochody Amerykanek spadają średnio o 41 proc. W tym samym czasie budżet ich byłych życiowych partnerów zmniejsza się tylko o 20 proc. Z kolei w Holandii rozwodnicy bogacą się i na ich konto przybywa 7 proc. więcej dochodów, podczas gdy ich byłe żony tracą 1/4 swojego majątku.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-23 19:50:54

re: Kobiety kontra mężczyźni: Kto zyskuje, a kto traci na rozwodzie?

A ja wyszłam na rozwodzie świetnie. Nie powiem, trochę to kosztowało (mam na myśli i pieniądze, i nerwy), ale należało się k. u t a f o n o w i :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-23 10:34:16

re: Kobiety kontra mężczyźni: Kto zyskuje, a kto traci na rozwodzie?

uwielbiam te wszystkie średnie, największe zakłamanie... zestawienie bogaczy z biedotą daje nam niezły średni wynik. Dlaczego niepokazywane są mediany?! chyba liczy się to jakie dochody ma większość społeczeństwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-23 19:48:26

Bo mediana nie wygląda tak ładnie i spektakularnie. ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1