Nowy randkowy trend: Kittfishing, czyli jak faceci oszukują nas w Sieci

06 Lipca 2017

Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.

oszustwo internetowe

Nasze życie częściowo przeniosło się do Sieci, a zwłaszcza romanse. Internet zwiększył możliwość poznania drugiej połówki. Są czaty, aplikacje, strony na Facebooku takie jak spotted: poszukiwany partner/partnerka na wesele. Ludzie chętnie z nich korzystają. Także ze względu na anonimowość, a nie tylko nawiązanie nowej znajomości. W Internecie każdy może być tym, kim zechce. Modelką, panią bizneswoman, lekarzem, malarzem, tancerką. Zrodziło się nawet zjawisko o nazwie catfishing. Polega ono na tym, że osoba podszywa się pod kogoś innego, aby zaimponować swoim rozmówcom. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc internauci chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Obecnie możemy mówić o innym, bardzo podobnym trendzie. Nosi on nazwę kittfishing i jest bardzo podobny do catfishingu. Różnica opiera się na upiększaniu rzeczywistości, a konkretnie na ubarwianiu zdolności, osiągnięć i cech charakteru. Przykładowo dziewczyna, która pracuje jako sekretarka w biurze, przedstawia się jako asystentka dyrektora. Wolny czas najchętniej spędza w klubie albo w domu z pilotem w ręku. Nie uprawia żadnego sportu, nie znosi gotować i sprzątać. Tymczasem opowiada mężczyźnie, że uwielbia biegać, ogląda tylko ambitne kino, jest mistrzynią kuchni włoskiej oraz pedantką. Jej rozmówca tworzy w głowie pewien obraz jej postaci. Jeżeli dojdzie do spotkania i zaczną się lepiej poznawać, może być nieprzyjemnie zaskoczony. Nawet do tego stopnia, że zakończy znajomość.

Zobacz także: Prawdziwe HISTORIE: 9 przerażających randek online

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-06 22:37:25

A więc już wiemy, że opowiadanie głupot (kłamstwa) to kittfishing a jak nazywa się (notoryczne) pisanie głupot n.p. przez "Papil.t"?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1