Kim są swingersi?

12 Kwietnia 2015

Znudził ci się partner? Zamień go na innego i czerp radość z niezobowiązującego seksu. Tak jak swingersi.

hot couple

Niecałe 14 minut – tyle wynosi średnia długość zbliżenia seksualnego w Polsce. Dla porównania: w 2001 roku było to 18 minut. Specjaliści alarmują, że kochamy się coraz szybciej, coraz krócej, coraz bardziej chaotycznie. Na szczęście nie wszyscy traktują seks jak zadanie do odhaczenia. Są tacy, którzy nie boją się eksperymentować. Z badań portalu C-Date wynika, że ci, którzy uzależnieni są od adrenaliny poza sypialnią, chętnie korzystają z erotycznych nowinek i szukają sposobów na urozmaicenie życia intymnego.

Badanie C-Date wykazało, że wielu Europejczyków lubi przekraczać granice w łóżku, niezależnie od prowadzonego stylu życia. Ich najczęstszą fantazją erotyczną jest seks z więcej niż jednym partnerem (prawie 30 proc. odpowiedzi). Mniej więcej co piąty Europejczyk marzy natomiast o swingingu.

O co chodzi z tym swingingiem?

Najprościej rzecz ujmując zjawisko polega na wymianie partnerów. Dla przykładu: Ania spotyka się z Pawłem, a Kasia z Tomkiem. Obie pary postanawiają poswingować i w łóżku Ania ląduje z Tomkiem, natomiast Paweł z Kasią. Wszyscy godzą się na ten układ. Zasady są przejrzyste – nic nie dzieje się wbrew czyjejś woli. Nie ma również mowy o knuciu za plecami partnera, ponieważ wszystko odbywa się za jego przyzwoleniem. Zdarza się, że swingersi lądują w łóżku z dwoma, a nawet trzema osobami.

Swingowanie w sypialni, co ciekawe, nie jest nowym zjawiskiem. Seks zbiorowy znany był już w starożytnym Rzymie i Egipcie. Obecnie wraca do łask za sprawą zmiany obyczajowej i większej swobody seksualnej. Najwięcej zwolenników swinging ma oczywiście w Stanach Zjednoczonych, gdzie od 1980 roku działa międzynarodowa organizacja zrzeszająca kluby swingersów na świecie (NASCA – North American Swing Club Association). NASCA organizuje zloty i imprezy swingersów, umożliwia im spotkania, a samo zjawisko traktuje jako styl życia.

Duży wpływ na rozpowszechnienie swingingu miało pojawienie się środków antykoncepcyjnych, pornografii oraz internetu. Swingersi tworzą dyskretne, zamknięte środowisko, co ma znaczenie choćby z tego powodu, że takie zachowanie nie jest akceptowane społecznie. Rozwój nowoczesnych technologii ułatwił jednak osobom mającym skłonność do takich praktyk kontakt z innymi swingersami.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (33)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

onaswingerszona
(Ocena: 5)
2015-04-13 18:21:59

re: Kim są swingersi?

Śmieszą mnie wasze komentarze. Nie próbowałyście to nie oceniajcie. Ja swinguję od 2009 roku i nie ma to negatywnego wpływu na mój związek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-15 06:12:27

Spróbować to można nowego smaku jogurtu, a nie seksu z kimś obcym - to zmienia w życiu wszystko, nie sądzisz. Ludzie mówią o swoich odczuciach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-13 14:44:39

re: Kim są swingersi?

ja mam zaburzenia borderline a jakos nie wyobrażam sobie za nic w swiecie ze jakas małpa miałaby dotykać mojego faceta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz