Polscy single: Czemu są sami? O jakich partnerach marzą? (Raport)

25 Stycznia 2017

Czy singielstwo jest ich świadomym wyborem, czy raczej niewygodną koniecznością?

single

Kiedy myślimy o singlach, pojawia się wiele pytań. Czy postrzegamy ich w szczególny sposób? Co wiemy o ich motywacjach, potrzebach, recepcie na życie, związku oraz sposobie odbierania siebie w społeczeństwie? Czy singielstwo jest ich świadomym wyborem, czy raczej niewygodną koniecznością? Czy osoby samotne są pewne własnej wartości niezależnie od swego statusu, czy raczej postrzegają siebie i resztę świata wyłącznie przez pryzmat samotności? Czy wiemy, jakie były przyczyny rozpadów ich poprzednich związków? Jak wyglądają sprawy intymne singli, jak postrzegają rolę kobiety i mężczyzny w związku i jakie są ich plany rodzinne i osobiste?

MĘSKIM OKIEM: Bardzo drobne szczegóły wyglądu, którymi podpadniesz każdemu facetowi


Poszukiwanie miłości - ponad połowa singli aktywnie szuka partnera. A jaki on powinien być?


Jedynie 19% mężczyzn i 21% kobiet – singli badanych przez serwis matrymonialny MyDwoje.pl deklaruje, że brak partnera nie doskwiera im za bardzo. Większość singli przyznaje, że poszukiwanie partnera determinuje ich życie. A co tak naprawdę działa podczas randki na kobiety, ? Co przyciąga płeć przeciwną? Okazuje się, że pożądaną cechą partnera jest empatia. 27% mężczyzn i 23% kobiet uważa, że ważne jest to, jak czy partner słucha i w jaki sposób patrzy. 26% panów i 17% pań chce mieć pewność, że znajomość będzie trwała, dzięki temu, że obie strony będą mogły ze sobą ciekawie rozmawiać. 22% kobiet i 11% panów nie wyobraża sobie relacji z kimś, kto nie potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji i dostosować do okoliczności. W poszukiwaniach partnera kobietom zdecydowanie zależy na poczuciu bezpieczeństwa. Prawie 60% pań jest pewnych, że chcą wiedzieć, że słowa „możesz na mnie polegać”, to pewna deklaracja. Kolejne 24% kobiet pragnie całkowitej szczerości. Natomiast 37% mężczyzn wskazuje najprostszą ścieżkę do ich serca: od przyjaźni do miłości. 25% panów chce, by ich adorować i podziwiać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

parola
(Ocena: 5)
2017-02-01 20:42:56

Oczywiście, faceci szukają w kobietach "superwomen", a my szukamy w facetach herosów. Jednak jest to bardzo ogólne, tak naprawdę życie weryfikuje nasze oczekiwania, nie można mieć zbyt wygórowanych oczekiwań, nie chodzi o to, żeby szukać ideału, bo w ten sposób możemy się mocno ograniczyć i odstraszać atrakcyjnych kandydatów. Oczywiście, oczekiwania trzeba mieć, to nie ulega wątpliwości, ale trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie co jest najważniejsze. I tego w tej drugiej osobie szukać. Ja wyszłam z założenia, że takie wspólne dopasowanie dla mnie jest najważniejsza, chemia między nami, wspólne tematy, wspólne zainteresowania, m.in. dlatego założyłam konto na mydwoje, bo ten portal właśnie mi pomagał w tym temacie odnaleźć odpowiedniego faceta. I w końcu się udało, jesteśmy już prawie 2 lata, ani ja nie jestem jakąś "superwomen", ani on herosem, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, po prostu jest "to coś" między nami, a w pozostałych kwestiach para potrafi się tak "dotrzeć", aby obie strony były zadowolone :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1