Dramatyczna historia Weroniki: „Mój facet mnie poniża”

10 Października 2017

Dziewczyna zastanawia się, czy jest sens walczyć o ten związek.

poniżanie w związku

Poniżanie w związku zdarza się często. Poniżają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zachowanie może przybierać formę fizyczną (popychanie, szturchanie) albo emocjonalną (krytyka, wydzielanie pieniędzy, wyśmiewanie, obrażanie). Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku wydaje się rozstanie, ale gdy w grę wchodzą uczucia, decyzja wcale nie jest taka prosta. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Weronika. 25-latka ma świadomość, że tkwi w toksycznym związku, jednak nie potrafi ostatecznie zakończyć znajomości z chłopakiem. Cały czas łudzi się, że istnieje inne wyjście z sytuacji.

- Są dni, kiedy wszystko wydaje się w porządku. On jest czuły i kochany. Przynosi mi śniadanie do łóżka, wyręcza w domowych obowiązkach, robi mi masaż... W takich chwilach kocham go najbardziej. Ale to tylko pozorne szczęście.

Zdarzają się też inne dni... On jest rozdrażniony, patrzy na mnie z krzywym uśmiechem na twarzy, mówi uszczypliwe rzeczy, rani. Gdy zdarzyło się to po raz pierwszy, nie wiedziałam, jak zareagować. Byłam w szoku. Wrócił z pracy zdenerwowany. Akurat posprzątałam, a on wszedł do kuchni i spytał, po co się tak męczyłam, skoro zaraz znowu będzie brudno. Miał dziwny wyraz twarzy. Zupełnie go nie poznawałam. Ale to nie koniec. Na kanapie leżała sterta uprasowanych ręczników, których nie zdążyłam odnieść. Wyciągnął jeden z środka w taki sposób, że reszta się rozsypała. Widziałam, że zrobił to celowo. Część rzeczy spadła na podłogę, a on zaśmiał się szyderczo i poszedł do łazienki. Myślałam, że chwilowo ma zły humor i postanowiłam mu wybaczyć. Niestety to nie był koniec popisów tamtego wieczoru. Nie podobał mu się obiad – pyzy. Narzekał, że są niedobre i wyśmiewał moje zdolności kulinarne, chociaż sam nie potrafi gotować. Powiedział mi też, że mam okropną fryzurę i mogłabym coś zrobić z twarzą, bo wyskoczyło mi kilka pryszczy. Jak to usłyszałam, rozpłakałam się i poszłam do pokoju. Przyszedł do mnie chwilę później, przeprosił i zapewnił, że to nigdy więcej się nie powtórzy. Powiedział, że miał zły dzień w pracy.

Zobacz także: „Zaprosił mnie na randkę, było miło, a potem zrobił TO. Czym zawiniłam?”

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (18)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-12 22:12:45

Mo. rdę mu w tą pizze trzeba było wsadzić przy znajomych, zobaczylby kto by się śmiał glosniej. Wystaw frajer. rowi manele za drzwi, na co ci ten garb.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-11 12:29:07

Kto prasuje ręczniki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 20:16:38

Problemy w pracy go nie tłumacza... potem zacznie się traktowanie cię jak prywatna prostytutkę. Przechodziłam to. Koszmar. Mój obecny mężczyzna w życiu by mnie tak potraktował. Cieszę się ze odeszłam i poznałam mojego obecnego narzeczonego. Wręcz żałuje, ze w moim życiu był ktoś przed nim. Spotkałam swój ideał, który nigdy nie wyzywał się na mnie za swoje problemy czy to rodzinne czy zawodowe. Nigdy przy ludziach nie powiedział mi niczego chamskiego- mówi mi tylko kiedy jesteśmy sami i to zawsze w żartach, bo wie, ze ja te żarty rozumiem (a nawet sama wyglaszam) a inni mogą nie załapać. Dziewczyno, nie marnuj sobie z nim życia. Problemy w pracy może się skończą, ale ob zawsze znajdzie wymówkę żeby traktować Cie jak śmiecia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 16:40:28

Facet Cię poniżył, a Ty zamiast ustawić go do pionu od razu popłakałaś się jak dziecko, a co gorsza dałaś mu na takie zachowanie przyzwolenie, bo facet już wie, że za śniadanko do łóżka i całusek dasz sobie wylać na głowę wiadro pomyj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 16:37:01

Facet Cię poniża, Ty udajesz że wszystko gra, choć są dni, że unikasz go jak ognia i jeszcze się zastanawiasz czy walczyć o związek?! Ty tak na serio? Głupia jesteś czy masz zaniki pamięci? To facet powinien o Ciebie walczyć, a nie odwrotnie. Zapamiętaj jedną rzecz - nikt Cię nie poniży dopóki sama na to nie pozwolisz. Ale Twoja rzecz. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 16:11:24

Wlasnie tak wygladaja związki, jak pozwolimy dla faceta na bycie wladca i panem. Zostaw łajdaka, bo stracisz szacunek do samej siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 15:21:27

Rzuć. Ignorując zachowanie na samym początku dałaś mu pozwolenie na brak szacunku. Teraz juz tego nie zmienisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 14:45:25

rzuć go, to cham i prostak, który cie poniża a ty mu wybaczasz bo pocałuje w czółko i weźmie do kina. bez sensu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 13:09:14

Jakby mnie facet tak obrazal, to bym go zlała po mordzie. Za te ręczniki zrobiłabym mu awanturę i kazała je składać. Bezczelny typ! Jeśli tak wyglądają związki to ja dziekuje, nie wiem skąd się biorą takie naiwne kobiety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-10 13:05:23

serio chcesz byc z chamem? To dopiero początek, a będzie gorzej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz