Jak zatrzymać przy sobie faceta? Poradnik dla kobiet, które boją się samotności

26 Maja 2017

To pytanie zadają sobie wszystkie kobiety na świecie od niepamiętnych czasów – mawiała słynna seksuolożka Michalina Wisłocka.

jak go zatrzymać

Nie zapominaj o seksie…

Choć naukowcy obalili niedawno przekonanie, że faceci myślą tylko o jednym (podczas eksperymentu przez męskie głowy przemykało dziennie zaledwie 19 myśli o seksie, tylko o dziewięć więcej niż u badanych równolegle kobiet, niemal tyle samo mężczyźni dumali o jedzeniu, a 11 razy – o spaniu), to jednak bez wątpienia robią to częściej niż ich partnerki. Naukowcy wyjaśniają to faktem, że w wyniku specyficznego układu męskich struktur mózgowych mężczyzna częściej ma skojarzenia, fantazje i myśli erotyczne.

To dlatego sfera seksualna jest dla niego bardzo ważna i nie powinnyśmy o tym zapominać, jeśli chcemy utrzymać przy sobie partnera. Oczywiście nie należy robić nic wbrew sobie, ale związkowi na pewno posłuży, gdy czasami założymy pod kuchenny fartuch seksowną bieliznę i niespodziewanie zaprezentujemy ją mężczyźnie albo rozpoczniemy  pieszczoty podczas spaceru na łące.

Zobacz także: Historia BEZ CENZURY: „Na moim wieczorze kawalerskim odbył się maraton seksu” (18+)

…i czułości

Czasem nie potrzeba nawet seksu, by dostarczyć facetowi niezapomnianych wrażeń i sprawić, że nie będzie myślał o rozstaniu czy innych kobietach. Co jakiś czas warto na przykład zorganizować romantyczną kąpiel we dwoje. Do wody dodajmy pieniącego się płynu, zapalmy świece, włączmy nastrojową muzykę i otwórzmy szampana…

Poczucie bliskości zapewni też wieczorny masaż, szczególnie polecany po ciężkim dniu. W pomieszczeniu zapalmy świece i kadzidła, zadbajmy o relaksacyjną muzykę  oraz specjalne gadżety, np. oliwkę, piórka czy jedwabną apaszkę. Jeśli chcemy zapewnić partnerowi jeszcze więcej wrażeń, załóżmy zmysłową i seksowną bieliznę.

Trochę szaleństwa

Rutyna nieuchronnie pojawia się w większości związków, a dla mężczyzny może być ona pretekstem do zakończenia znajomości. Dlatego warto z nią walczyć. Zwykle wystarczą drobne, miłe i zaskakujące gesty przełamujące schematy. Zróbmy rano śniadanie do łóżka, wyciągnijmy gdzieś partnera bez okazji. Spróbujmy czegoś nowego np. skoków ze spadochronem, nurkowania, ścigania się na gokartach.

Świetnym pomysłem bywa wycieczka-niespodzianka albo spontaniczny wyjazd do ciepłych krajów. Zaskakujmy partnera propozycjami spotkań w nietypowych miejscach, np. zabierając go na miejsce pierwszej randki, co pozwoli przypomnieć o emocjach, które legły u podstaw związku..

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 15:50:39

Ja bym zamknęła w piwnicy i skuła łańcuchami, ale co kto woli...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-26 10:38:49

Fakt, że to wszystko robiłam i facet nie chciał ode mnie odejść, ale sam się w ogóle nie wysilał i to ja go zostawiłam. Dziewczyny, pamiętajcie żeby dawanie i branie w związku było równomierne, inaczej w końcu będzie musiało się kiedyś to skończyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-26 13:25:28

Dobrze powiedziane

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-26 02:28:56

"Jak zatrzymać przy sobie faceta?" Wystarczy go zastrzelić, na pewno nie odejdzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1