Gdy kochasz swojego wroga... Jak wyzwolić się z toksycznego związku?

04 Czerwca 2017

W taką relację bardzo łatwo się zaangażować, ale znacznie trudniej się z niej uwolnić…

toksyczna miłość

Popularni aktorzy Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk przez długi czas uchodzili za idealną parę, w wywiadach sami określali się nawet „jednym ciałem astralnym”. Jednak dopiero po rozstaniu wyszło na jaw, że w istocie tworzyli dość toksyczny związek

„Mikołaj nie zdradzał Agnieszki. Ona rozpuszcza od miesięcy takie plotki, żeby zrzucić na niego winę. A prawda jest taka, że on miał dość jej wrednego charakteru: egoizmu, ciągłych humorów, pretensji i zazdrości o jego sukcesy zawodowe. Sama byłam świadkiem, jak Agnieszka pomiatała nim w obecności innych. Nieustannie dążyła do kłótni i podcinała mu skrzydła” – relacjonowała w „Twoim Imperium” znajoma aktorskiej pary.

Inny informator opowiadał, że Włodarczyk miała w zwyczaju obwiniać Krawczyka o wszystko, co złego im się przydarzyło. „To było żenujące. Mikołaj długo robił dobrą minę do złej gry, bo był zakochany. Przymykał też oczy na chorobliwą zazdrość ukochanej. Agnieszka zabraniała mu kontaktować się z własnymi rodzicami i siostrą, bo chciała go mieć na wyłączność. Ale najgorszy by jej stosunek do byłej partnerki Mikołaja, Anety Zając i dwóch synów, których z nią ma. Utrudniała mu kontakty z nimi, bo nie znosiła chłopców” – wspominał.

TEST: Kiedy się rozstaniecie? (Oblicz ryzyko rozpadu związku)

O toksycznych związkach sporo wie również Paulina Młynarska, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna.  Jak je rozpoznać? „Najważniejszym sygnałem jest tempo. Jeżeli facet osacza cię, zaczyna za bardzo ingerować w twoje życie, wydzwania i wypisuje co pięć minut – uciekaj. Jak zaczyna tobą manipulować, zmuszać cię do różnych rzeczy czy decyzji, robi ci sceny zazdrości – do widzenia! Nie lubi twoich znajomych, krytykuje cię, rzuca seksistowskie teksty, upija się, robi różne rzeczy, z którymi nie czujesz się komfortowo, umniejsza twoją wartość, to wiej, kicia, wiej!” – apeluje w rozmowie z „Cosmopolitan”.

Dlaczego sama wikłała się w takie relacje? „Tak to zwykle jest, że dziewczyna przyuczona do życia w konflikcie, szuka sobie faceta na wzór modelu, który poznała w domu rodzinnym, a to gotowy scenariusz na dramat. Po prostu nie potrafiłam wytrzymać bez tego kręcenia się na karuzeli napięcia, którą znałam od lat dziecinnych. Bo toksyczne związki są bardzo podniecające, to są wielkie emocje, adrenalina, ciągła góra-dół, a to uzależnia” – tłumaczy Młynarska.


Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-04 14:18:58

Łatwy sposób na dorobienie pieniędzy na wypełnianiu ankiet :) http://swpanel.pl/rejestracja?ref=184083

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1