Jak uprawiać seks tantryczny?

02 Grudnia 2009

W czasie zbliżenia tantrycznego uaktywniane są wszystkie zmysły, a główna rozkosz wprost eksploduje w głowie kochanków.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Jedną z największych zalet seksu tantrycznego jest fakt, że przyjemność czerpie z niego zarówno kobieta jak i mężczyzna. Na czym polega? Ogólnie na duchowym i cielesnym zespoleniu kobiety i mężczyzny. W czasie zbliżenia tantrycznego uaktywniane są wszystkie zmysły, a główna rozkosz wprost eksploduje w głowie kochanków. Stąd energia przenoszona jest na całe ciało, które kipi z rozkoszy. Jest to coś więcej niż zwykły seks – to doznanie na „wyższym poziomie”, dzięki któremu kobieta i mężczyzna mogą doświadczyć czegoś absolutnie niepowtarzalnego. 

Żeby zrozumieć istotę seksu tantrycznego, należy najpierw poznać definicję samej tantry. Jak podaje encyklopedia Wikipedia, to tradycja duchowego rozwoju oparta na filozofii niedualistycznej, uznająca, że wszystko, co istnieje, stanowi manifestację jednego bytu. Byt ten jest rozumiany najczęściej jako forma czystej świadomości (w buddyzmie tybetańskim jest to jedność świadomości i pustości). Tantra dosłownie znaczy „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. I właśnie na tym bazuje seks tantryczny – na przekroczeniu jakichkolwiek granic, a przede wszystkim na wyzbyciu się wstydu. Specjaliści od seksu tantrycznego uważają, że tylko wtedy można osiągnąć rozkosz absolutną, wręcz kosmiczną. Dlatego tak ważne jest, żeby na tego rodzaju zbliżenie decydowały się osoby, których łączy miłość. Prawdziwa i głęboka miłość. 

W tantrze akcentuje się męskość mężczyzny, jego dominację, a nawet niszczycielską siłę. Z kolei kobieta jest boską matką – więc ich połączenie symbolizuje przenikanie się dwóch odrębnych, ale idealnie uzupełniających się natur. Podstawą w seksie tantrycznym jest medytacja, często połączona z jogą. Nie da się bowiem przeżyć kosmicznej rozkoszy bez uprzedniego zaangażowania ducha, który wysyła ciału liczne sygnały. Nawet jeśli nigdy nie medytowałaś i nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać, nie przejmuj się. Nie chodzi tutaj o zaawansowane metody medytowania (choć te oczywiście podwajają rozkosz, jaką czerpie się z seksu tantrycznego). Chodzi po prostu o „przełączenie się” na wyższy, duchowy poziom. 

Wypróbuj kilka technik medytacyjnych, które pozwolą ci się przygotować do przeżycia ogromnej rozkoszy

- Wycisz się, skoncentruj na duchowej stronie swojej osobowości. Jeśli czujesz się pobudzona, podekscytowana i targają tobą sprzeczne emocje (płaczesz, za chwilę  śmiejesz się, wpadasz w złość i zadumę), lepiej odłóż  seks tantryczny na późnej. Kluczem do przeżycia kosmicznego zbliżenia jest spokój duszy, wyciszenie, odsunięcie od siebie problemów i trosk dnia codziennego, próba oderwania się od przyziemności.

- Medytuj z partnerem. Przed seksem tantrycznym zaleca się słuchanie spokojnej, relaksacyjnej muzyki, patrzenie gdziekolwiek przed siebie (po prostu w przestrzeń, żeby nie usnąć, choć oczy można mieć zamknięte), trzymanie się za ręce, czucie swojej bliskości, ale – co ważne – przed zbliżeniem powinniście powstrzymać się od namiętności, pocałunków, dotyków. Godzina spędzona w takim stanie zapewni wam wielką rozkosz w czasie seksu. 

Musisz zdawać sobie sprawę,  że czeka cię seks inny niż dotychczas. To zbliżenie nie ma nic wspólnego z seksem jaki uprawiamy na co dzień –  dlatego adorujcie swoją nagość, cielesność, szanujcie się, kochajcie, niech ten seks będzie swego rodzaju czcią, jaką sobie oddajecie. W seksie tantrycznym para powinna kochać się z otwartymi oczami, najlepiej przy zapalonych światłach. Chodzi również o celebrowanie każdego dotyku, muśnięcia, spojrzenia. Dlatego tak ważne jest skoncentrowanie się na grze wstępnej, która nie tylko może, ale wręcz powinna być przeciągana jak najdłużej. Jeżeli szukasz sposobów na urozmaicenie waszej gry przed współżyciem, koniecznie przeczytaj w osobnym artykule, jak to zrobić. 

W trakcie gry wstępnej wskazane jest, żeby kobieta i mężczyzna koncentrowali się na tych częściach i rejonach ciała, o których zazwyczaj na co dzień się  zapomina. U mężczyzn są to powieki, płatki uszu, wnętrza ud, dolna warga. A nawet jeśli w czasie normalnego seksu wydaje ci się, że nie pomijasz żadnej z tych części, decydując się na seks tantryczny, poświęć im znacznie więcej uwagi. Jeżeli pieszczoty warg polegają na zwykłym, aczkolwiek namiętnym i soczystym całowaniu, przed tantrycznym zbliżeniem skoncentruj się np. na jednej wardze. Ssij ją, całuj, pieść językiem. I patrz mężczyźnie w oczy. 

Niektórzy w czasie seksu tantrycznego wykonują mistyczne gesty o symbolicznym znaczeniu. Jest to między innymi subtelne przeciągnięcie opuszkami z samego dołu, czyli od miejsc intymnych mężczyzny, gdzie kumuluje się jego energia, przez brzuch i klatkę piersiową, aż do miejsca, gdzie znajduje się jego serce. Rozproszysz wtedy jego seksualną energię, a przede wszystkim – przeniesiesz ją z miejsc intymnych do serca. Specjaliści od tantry wierzą, że jest to symboliczne zespolenie uczuć z fizycznością mężczyzny – i, co ważne, w tym zespoleniu nadrzędną rolę spełnia kobieta, bo to ona jest pierwiastkiem łączącym albo przynajmniej powodującym mistyczne połączenie ciała i ducha. 

Potem, kiedy partnerzy czują  się gotowi, zaczynają się ze sobą kochać. seks tantryczny podsuwa specjalne pozycje, gwarantujące spotęgowanie przeżywanej przyjemności. Jak podaje portal dlaStudenta.pl, cztery główne, najczęściej praktykowane w seksie tantrycznym pozycje, to: 

1. Partnerka siedzi z nogami oplecionymi wokół pasa partnera, zaś on wchodzi szybkim ruchem raz w nią, a raz poza nią.

2. Partnerka leży na brzuchu z nogami lekko uniesionymi ku górze, partner trzyma ją za kostki i kochając się, pociera ręką jej szyję.

3. Partnerka i partner leżą na boku mocno do siebie przyciśnięci i podczas zbliżenia starają się  nie odrywać od siebie ud, pozwalając im ruszać się  w pulsacyjnym rytmie.

4. Partnerka podciąga swoje kolana i krzyżuje je na swoich piersiach, opiera stopy na pachach partnera i rozpościera rękami swe uda. 

Wiele osób zaznacza, że w seksie tantrycznym nie chodzi o sam moment seksu i szczytowania, ale o całą otoczkę wokół niego i moc, jaka wypływa z połączenia się kobiety oraz mężczyzny. Zbliżenie tantryczne sprawia, że seks zaczyna być wielkim wydarzeniem. Przeżywamy i doświadczamy go całym sobą, a nie tylko po prostu uprawiamy. I właśnie dlatego, że tak usilnie nie koncentrujemy się na orgazmie, ten przychodzi do nas ze zdwojoną siłą. A bardzo często nawet potrojoną czy... jeszcze silniejszą. Bo tantra uczy nas podejścia do całej sztuki kochania się. Wszystkie te elementy powodują, że intymność między partnerami nabiera coraz większej mocy, a co za tym idzie – daje mnóstwo satysfakcji i radości. 

Ewa Podsiadły   

Zobacz także: 

Wicca – religia kobiet 

Wicca to religia neopogańska, w której nadrzędne miejsce zajmuje kobieta. Hołduje zasadzie, że wszystkie nasze czyny wrócą do nas potrojone i zwraca uwagę na przynależność człowieka do natury. 

Hit: kwiatowa terapia 

Kwiaty mogą być świetne dla uzyskania równowagi psychicznej. Pomagają również w walce z własnym ciałem, poprawiając nawet efekty odchudzania.  <!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]-->

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (115)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-30 15:09:25

Tantra

Ciekawe, ale więcej praktycznej wiedzy zdobyłam na seks-tantryczny.pl Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-08 23:13:04

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

Jak partner może trzymać partnerkę za kostki i jednocześnie pocierać jej kark? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kekasih
(Ocena: 1)
2015-02-04 22:04:24

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

Artykuł żywcem przepisany z innego portalu. Prawda jest taka - żeby uprawiać z dobrym skutkiem seks tantryczny trzeba być do tego przygotowanym od lat , tak właśnie jak jest w kulturach wschodu bo tam od dziecka wpajają techniki medytacji która jest niezbędna do właściwego seksu tantrycznego. Bez takiego przygotowania ten cały seks tantryczny to jak lizanie lodów przez szybę. Mieszkałem parę lat w Indiach i tam to potrafią. U nas to nędzna imitacja tego seksu bo ci co niby uczą tego rodzaju seksu mają o tym pojęcie jak o drugiej stronie Jowisza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
egoniusz
(Ocena: 5)
2014-11-29 02:20:46

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

hehe jak czytam komenty..kretyni nic nie zrozumieli z tego artykułu..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
:))
(Ocena: 3)
2014-07-22 02:01:29

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

cóż wam mogę powiedzieć nich Ona powie .... niech mi nie stanie jeśli kłamię, będę wulgarny nieco ale 4 godzinne rżniecie, oczywiście z różnym natężeniem i szeregiem zmian, kobiecy wytrysk (przeżyłem naprawdę istnieje !!!) jazda absolutnie nie nadająca się do mieszkanek i hoteli, zdarte gardła ruina w sypialni, "jeżdżące" łóżko, szaleństwo,huragan, tysiące mrówek orgazm słyszalny w promieniu, potem mięśnie parę dni przypominają o ekstazie ...... i pół godziny omdlenia, kompletnego wyczerpania i szczęścia....nie miałem pojęcia ale jest to możliwe jest jeden warunek - dzikie wzajemne pożądanie, nieskrywana nieskrępowana chuć bezwstydna beż żadnych zahamowań ...Niepojęte a jednak. a spojrzenia i całe wstępy dużo wcześniej i po za łóżkiem próbujcie ale bez Pożądania nic z tego nie będzie ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Comodo
(Ocena: 5)
2014-08-23 00:58:41

Gdy kochasz ja..i pozadasz..to jest jak vulkan..Gdy kochasz.........naprawde!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Knobi
(Ocena: 5)
2014-07-18 16:03:29

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

Sex tantryczny jest moze dobry dla mało wtajemniczonych, mega orgazm moze zagwarantować tylko mega rżnięcie a nie pocieranie sie udami, czy gapienie sie na siebie godzinami. A jak chcecie dzieciaczki naprawdę mocnych wrażeń to spróbujcie sztuczek z roztopionym woskiem na jajach albo "kidney punch" podczas sexu od tylu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Em
(Ocena: 5)
2013-09-12 14:19:16

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

omg! artykuł nie jest doskonały, jedyne z czym sie zgadzam to że wiąze sie z medytacją i oddechem ale komentarze debilne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-10 13:18:19

medytacja nie oddechy może aby się dotlenić i krew niosła szybciej do mózgu i po całym ciele dobre doznania..Chodzi aby partner czy partnerka skupiły się na tym co robią i oddali się całą duszą i ciałem a rozkosz będzie MEGA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rozbawiony
(Ocena: 5)
2013-05-26 21:26:05

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

Ten artykuł to jednym słowem to BZDURA Jak chcesz sprawić partnerce przyjemność, pamiętaj że jej ciało jest jak instrument, który trzeba dobrze nastroić: 1) naucz się kilku ogólnych trików 2) zadbaj o oprawę (muzyka, zapach, światło) 3) zrób jej dobry masaż gorącym, pachnącym olejkiem 4) Wiedzę teoretyczną (punkt 1) testuj w praktyce, bo każdy jest nieco inny Żadnego filozofowania, gapienia się w pustą przestrzeń itd.Bajki o trzymaniu się za ręce to opowiadają panienki, które w życiu nie miały porządnego orgazmu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-10 13:27:00

TO PRAWDA PISZĄ PANIENKI CHŁOPCY CO NIE UPRAWIALI SEXU......SEX TO JAK NARKOTYK CIĄGLE MAŁO. PO SEXE ZA GODZINĘ CHCE SIĘ POWTÓRZYĆ JESZCZE RAZ

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Księzniczka19
(Ocena: 5)
2013-05-25 09:26:16

re: Jak uprawiać seks tantryczny?

no to nie wiedziałam, że uprawiam seks tantryczny. Może nie robimy jakiejś medytacji, ale jeśli chcemy tak się nacieszyć sobą to włączamy spokojną muzykę, jakieś kadzidełko. Jesteśmy spokojni. Przez cały czas patrzymy sobie oczy, tzn. jak on mnie tak całuje i dochodzę to mam zamknięte oczy, ale on patrzy na mnie. Ja też całuję jego całego i taka gra wstępna trwa nawet do 2 godzin a potem jeszcze seks. mmm uwielbiam to. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-06 13:24:51

gratulacje zazdrosze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zakochany facet 30
(Ocena: 5)
2013-04-24 18:20:56

Jak się jest naprawdę głęboko zakochanym

W sumie z tego artykułu najważniejsze tak naprawdę jest jedno z pierwszych zdań, które jest podstawą do osiągnięcia takiego poziomu zbliżenia nie tylko cielesnego ale i umysłowego. Kobietę i mężczyznę musi łączyć PRAWDZIWA GŁĘBOKA MIŁOŚĆ (uczucie). Bez tego jak wiem z własnego doświadczenia w związkach bez miłości i z taką miłością niestety nie osiągniecie czegoś takiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rozbawiony cd...
(Ocena: 5)
2013-05-26 21:35:36

Sam kiedyś w to wierzyłem... a fakty są takie że kobiety nie chcąc robić przykrości ukochanemu udają że było super i efekt jest taki że 1 na 3 ma orgazm od święta a 1 na 5 nie przeżyje go w ogóle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja to Ty
(Ocena: 5)
2014-03-15 09:11:37

Nadzy wyzwoleni kochankowie ,orgazm sprawiony sami sobie, by dalej wspólnie przeżyć orgazm .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz