Zakończ znajomość z klasą: Jak rozstać się bez dramatów?

17 Maja 2017

„Nie ma nic bardziej bolesnego, niż rozstanie” – napisał Nicholas Sparks w jednej ze swoich powieści. Czy ten ból można zmniejszyć?

rozstanie

Czy nam się to podoba czy nie, bezpośrednia i szczera rozmowa to najlepszy zakończenia związku, a także wyraz szacunku dla osoby, z którą łączyło nas coś fajnego, nawet jeśli trwało to krótko. Warto skorzystać z porady znanego psychologa Grahama Allcotta, który sugeruje, by podejść do rozstania jak do ważnej rozmowy biznesowej. Po prostu musimy mieć w głowie plan jej przebiegu. Skoncentrujmy się na powodach, dla których podjęliśmy tę decyzję i tego się trzymajmy podczas rozmowy.

Jeśli lubimy symbolikę, zaprośmy partnera do restauracji, w którym byliśmy na pierwszej randce. Poczucie „zatoczenia koła” może pomóc facetowi w łagodniejszym przyjęciu smutnej prawdy. Spotkanie w miejscu publicznym ma jeszcze jedną zaletę – z dużym prawdopodobieństwem mężczyzna pohamuje tutaj wybuchy emocji, na które byłybyśmy narażone w domowym zaciszu.

Musimy być konsekwentne i stanowcze, ponieważ w przeciwnym razie znów wrócimy do punktu wyjścia. Jak ognia unikajmy deklaracji: „dajmy sobie czas” czy „zostańmy przyjaciółmi”. Takim komunikatem staramy się złagodzić rozstanie, ale skutek najczęściej bywa odwrotny, bo dajemy partnerowi płonną nadzieję. W tym momencie nie ma już miejsca na „działanie w białych rękawiczkach”. Odwlekanie nieuniknionego tylko przedłuża cierpienie. Zarówno nasze, jak i faceta.

RAF

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz